Grip sonrası koku kaybı yaşayanlar

efnankaddet

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2024
10
1
30
Kızlar 37 haftalık gebegim geçen ay grip oldum ama 3 veya 4 gün sürdü ağır da değil di iyileşince koku almam gitti nerdeyse 1 ay olucak koku alamıyorum Türk kahvesi gibi keskin kokuları kokladıgım zmaan farklı bir şekilde kokusunu alıyorum yediğim hiç bir şeyin Kokusunu alamıyorum bebeğim doğunca kokusunu alamam diye çok korkuyorum böyle birşey başına gelen varmı ilk defa oldum

Muhtemelen grip değil de korona olmuşsun. Ben koronayken gitti. Lavanta ve okaliptüs esansı koklaya koklaya açtım. Ama hala bazı şeylerin kokusu biraz karışık. Özellikle soğan ve yumurta çok sıkıntılı

Korona olmuşsunuz. Bağışıklık kazandığımız için hafif atlatıp grip zannetmissiniz. Üstteki arkadasin da dediği gibi gün içinde keskin kokuları olan yağlar ile antrenman yaptırın koku kanallarına. Lavanta limon mentollü kokular kullanın. Ne kadar düzenli yapar koku kanallarını uyarirsanjz o kadar kısa sürede gelişim görürsünüz. Bazı kişilerin koku alması çok daha uzun surebiliyor.

Geçmiş olsun covid olmuşsunuz bence de, ben de covid olduğumda koku ve tat tamamen gitmişti. Sonra yavaş yavaş geldi ama eski hali gibi değil daha kötü koku olarak kaldı bende. Her şeyden tiksindim bir dönem buna da parosmi deniliyor ve kesin bir tedavisi yok. Benim 4. senem şimdilik daha güzel her şey zamanla geçiyor ama kişiden kişiye değişen bir durum bu umarım sizin ki bu kadar uzun sürmez

Korona olmuşsunuz. Bazılarının koku duygusu geri geliyor ama bazı hastaların geri gelmiyor. Kuzenim pandemi zamanında korona olmuştu. Hala alamıyor kokuları. Ama iyileşen de çok kişi var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…