Gözünüzün önünde fısır fısır konuşan kayınvalide

bir ortamda gizli konuşmalardır en nefret ettiğim :kızgın:
bunu annem dahi yapsa kızarım ki asla yapamaz bir odaya girdiğimizde kapı kapansa ne eniştem ne de yengelerim varken annem hemen kapıyı açtırır aman kızım yanlış anlaşılır diye
benim hakkımda konuşsun veya konuşmasın beni ilgilendirmez ne konuştuğu
ama kim olsa kızar buna hiç hoş değil
görgü,seviye ve terbiyeyle alakalı diye düşünüyorum :1closedeyes:

KULAĞIMLA HAKKIIMDA KONUŞULDUĞUNU DUYMADIĞIM SÜRECE SORUN ETMEM,DİLE DE GETİRMEM.tEPKİ VERSEM ARAMIZDA ÖZEL BİR MESELE DEYİP TERSLEYEBİLİRLER ÇÜNKÜ .AMA EĞER HAKKIMDA KONUŞULDUĞUNU FARKEDERSEM YAPTIKLARININ GÖRGSÜZLÜK VE CEHALET OLDUĞUNU YÜZLERİNE VURUR MESAFEMİ KOYARIM.

Hakkımda olsun olmasın , önemli olan konunun ne olduğu değil ,davranış biçiminin çirkinliği ...Acayip taktım ben bu işe kafayı kızlar kötükedihüso

benimki kürtce konusuyo :mymeka:
ben ordayken komsuları gelıyo ve her seferınde soruyo kurtce bılıyomusun dıye 10 defa soyledık bılmıyoz dıye :mymeka:
bayramda gene yaptı artık soyledım ne konusuyosunuz ve herseferınde bana neden soruyosunuz dıye
kurbanlıkla ılgılı konusuyoduk dedi:mymeka:
bida yaparsa kıbarca cok ayıp oldugunu soyleyecem artık CADIARZU

Konu ne olursa olsun, bende bu tür fis fis konusmalardan nefret ederim ...:eek:klava:

Cok ayip cidden, madem özel konusulacaksa, o zaman git baska yerde konus ama diger insanlarin yaninda degil ... ama malesef bunun yasla basla hic alakasi yok ... Egitim dedigin biraz insanlarin icinden de gelecek, bir kac okula gitmeyle kimse kendini egitilmis göremez ...

Her neyse, eger seninle alakali bir konusma geciyor ise ve bunden eminsen, o zaman sakaylada olsa lafini cakacaksin ve arastiracaksin...

çok ayıp ve terbiyesiz bir şey bu kanımca..seninle ilgili olmasada kendi aralarında özel bile olsa farketmez git evinde konuş ne diye başka yerde fısır fısır ayy sinir olurum ben ..bi daha yaparlarsa ters ters bak önce hareketinle belirt anladıgını bidaha yaparsa szöle açık açık sor bence..

gerçekten yaptıkları büyük bir cahillik özel birşey konuşamazlar efendim benim evimde! varsa özelleri yalnız kaldıklarında evlerinde konuşsunlar bana gelipte fısır fısır konuşurlarsa bende alınırım elbet duramıyorlarmı dedikodu yapmaktanda gittikleri yerde fıs fıs konuşuyorlar çok ayıp.. ama siz genede onlar kadar cahil olup kafanıza takmayın..

Ne konuşuyonuz fıss fıss analı kızlı..şakkıdı ben sevmem öyle şeyleri haaasengözlerimebaksanab derim

Kızlar merhaba ; Merak ettiğim daha doğrusu bu davranışa karşı nasıl bir tepki vermemin doğru olacağı konusunda kafamda soru işaretleri var ..Konu şöyle: Kayınvalidem ve görümcem ne zaman bize gelseler mutlaka 1 yada 2 kere kendi aralarında fısır fısır konuşurlar ve benim görmediğimi düşünürler. En son yine bize geldiklerinde , kayınvalidem görümcemi başka odaya çağırıp fısır fısır birşeyler söyledi .Eğitimli ve kültürlü olduğunu her fırsatta belirten kayınvalidem bu davranışını genelde sergiler .Görümcem bana kendisi ile ilgili birşeyler anlatırken gözümün önümde ,görümcemi susması için dürtmeye bile çalışır .. Ama kızlar komik olan ne biliyormusunuz : her fırsatta beni kızı gibi gördüğünü söyler . Ben ne yaparım , ne onu annem gibi gördüğümü söyler, ne de öyle davranırım ..Birdaha böyle bir davranışla karşılaşırsam sizce nasıl davranmalıyım ???Şİmdiden teşekkürler kızlar...

aynısını bende yaşadım canım,hemde evliliğimin birinci veya ikinci yılıydı...
kaynanamlardayız,misafir gelmiş evlerine beni misafirlen odada bıraktılar kaynanam iki kızı ve eşim,abartmıyorum,bir saate yakın odaya gelmediler misafirde bana soruyo zırt pırt bunlar nereye kaçtı diye artık dayanamadım bende gittim baktım ki mutfaktalar,benim hakkımda konuşuyorlardı eşim benim geldiğimi görünce susun geldi dedi...eşimin bu lafınıda duydum...sonra mutfakta bi bardak su içtim ve onlara dedim beni misafirlen içerde tek bırakıyorsunuz,burda toplanıp benim hakkımda konuşuyorsunuz ben içeri gidiyorum hakkımda konuşmaya devam edim kolay gelsin size dedim....
sonra eve gidince eşime çok kızdım...
bir daha böyle bi hata yapmadı eşim...
sana diyeceğim boşver konuşsunlar...herkesin aile terbiyesi farklıdır...:mymeka:

benim teyze kızları da böyledir.onlardan bu yüzden nefret ediyorum.bilerek bunu yaparlar sonra da hiçbirşey olmamış gibi davranırlar.onlar üniversite okumamıştı,ben okumuştum.benim duyacağım şekilde üniversite okuyanları aşağılayıcı bir şekilde konuşurlar ki.sonra da inkar ederler.neredeyse 10 yıldır hiçbir samimiyetimiz kalmadı onlarla buna benzer davranışlarından dolayı.ancak bu konunun ciddiyetine o zamanlarda annemi inandıramamıştım,kardeşinin kızları olduğu i
çin galiba araya bir soğukluk girsin istememişti.bu konuda yalnız başıma kalmıştım,hala daha anneme kızarım bu konuda.açıkçası ben takmayan insanlardan değilim yanımda konuşulurken.öyle olabilmeyi çok isterdim ama,umursamaz.bayılıyorum öyle insanlara.

alışkanlıktır bence fısır fısır konuşmaları benim kaynanamda öyle fısır fısır konuşur
evlendiğim ilk yıllar sinir olurdum sonra alıştım ne konuşuyosunuz bakıyım benimi kesiyosunuz derim gülerek
kaynanam hemen panik yapar yok vallaha şu meseleyi konuşuyoruz der.bende ben çıkıyım siz rahatça konuşun derim onlarda yok yok çıkma gel sende dur derler ve konuya dahil olurumsırnaşık şey
osmanlıyı fiskos yıktı fısır fısır konuşmayın derim ama bildiklerinden şaşmazlar alışmışlarkaydirigubbakcemile

deli olurum ben böyle şeye...
madem sizi kızı gibi görüyor, başka bir konu olsa bile kendi kızıyla fısıldaştığını sizinle paylaşsın..
ne acayip insanlar var yaa..

benim de bir arkadaşım öylee...
biyere gitsek ev sahibinin hakkında olmasa bile fısır fısır konuşur, diziyle vurur, dürter...çok utanırım ben de

deli olurum ben böyle şeye...
madem sizi kızı gibi görüyor, başka bir konu olsa bile kendi kızıyla fısıldaştığını sizinle paylaşsın..
ne acayip insanlar var yaa..

benim de bir arkadaşım öylee...
biyere gitsek ev sahibinin hakkında olmasa bile fısır fısır konuşur, diziyle vurur, dürter...çok utanırım ben de

Yalan canım , ne kızı gibi görecek ...Kızına gittiğimizde benimle fısır fısır konuşmuyor ama...Lafta herşey , farkındayımda neysee....

konunuzu Bir Derdim Var bölümüne taşıyorum....
lütfen oradan devam edelim...
sevgiler...

X