Gözünüzün önünde fısır fısır konuşan kayınvalide

walla ben olsam farkettiğmi belli ederim
ne konuşuyosunuz siz diye de sorarım
ayıp bence yaptıkları

Bence kafanıza takmayın..
Belki gerçekten ana-kız başka bir konuda konuşuyorlardır..:sm_confused:
Siz üzerinize alınmayın...
Gerçekten sizin hakkınızda konuşuyorlarsa bile bence üzerinde durmayın,herkesin terbiyesi farklı işte.. :nazar:
Boşverin,siz evinizdeki huzuru boş yere kaçırmayın..:teselli:

Böyle genel bir sohbet esnasinda " Ya Anne bizim bir komsu vardi, milletin icinde hep fisir fisir yanindakinle konusurdu, bütün herkez o kadini ayiplardi, bencede hic hos bir davranis degil cok ayip bir ortamda böyle yapan biri herhalde cok cahil olmali" de....:nazar:

Bakalim anlayacakmi???şutarafagitti

geçen yıl k validem ve k pederimin benim hakkımda konuştuklarını bende duygum,geçtim karşılarına sordum.neden benim hakkımda konuşuyorsunuz diye, varsa bir sorun yüzüme söyleyin dedim. ne deseler beğenirsin.gözüme baka baka inkar ettiler..Allah bilsin.
ben senin yerinde olsam alırdım karşıma sorardım .varsa kafalarına takılan, sana açık açık sorsunlar, eminimki hiç bir şey düşündükleri ve konuştukları gibi değildir..

Ne konuştuklarını bilmeden eleştirmek yanlış gibime geliyor.
Mutlaka ana kız arasında özel birşeyler vardır. Ama sizi çekiştirdiklerine eminseniz iş değişir tabii :kızgın:

kesin sizinle ilgili konuşuyorlar
bazı yorumları kendi aralarında rahatca yapmak için bu davranışdalar.
bende o esnada gözünüzün dikin ve ters ters bakın
ve bir müddet tavır alın anlasınlar
eger anlamazlarsa açık bir dille dile getirin derim...

bence toplum içerisindede çok dikkat çeken fıs fıs konuşmak...
ama ben olsam takmazdım yani...
konuşan konuşsun...
belki özel bir şey konuşuyorlardır...

bence toplum içerisindede çok dikkat çeken fıs fıs konuşmak...
ama ben olsam takmazdım yani...
konuşan konuşsun...
belki özel bir şey konuşuyorlardır...

Özel birseyi evlerinde konussunlar o zaman Bitanem...:nazar:

Cok ayip birsey bu, insan otomatik üstüne alinir, bu bir saygisizliktir kanimca...benneyaptımki

benimki fısır fısır konuşmak yerine kürtçe konuşmayı tercih ediyo.tabi ben anlamıyorum.umrumdada olmuyo açıkcası bilmem gereken bişey olsa zaten anladığım dilden konuşur..hiç merak etmiyomuş gibi davranıyorum beni ilgilendiren bişeyse eşim onlar gittikten sonra söylüyo bana...
sende umursama bence hiç takmıyomuş gibi relax takıl...

ben bunda alınılmayacak bişey olduğunu düşünmüyorum...
gayet ayıp bir davranış...
nerde saygı nerde terbiye...
siz yapsanız kabul eder mi etmez...zaten kimin yaptığı değil önemli olan yapılmaması gerektiği...
çok mu sert çıktım...yaram var ondan...
daha 4 gün önce yaşadım benzerini...başka odada fısır fısır konuşuluyordu,benim geldiğim duyunca susun susun dedi melenk kayınvalidem...
ne mi yaptım...cazibemi kullanıp herşeyi öğrendim ve ona "kızım sana güveniyorum ancak sen çözersin bu işi" dedirtiim...yetti mi bana...yetmez mi...:lepi::lepi:ama yüzüne de söyledim...ayıp yaptığın diye...o utansın...:1closedeyes::1closedeyes:

Son düzenleme:
Ben bile bu yaşımda onun yaptığını yapmam , onun bu davranışından dolayı ben utanıyorum...Ya kızlar benim kayınvalidem gerçekten film gibi bir bayan tabii kayınpederimde...Sanırım yüzüne söyleyemem neden böyle yapıyorsunuz diye , ama davranışlarımla belli etmeye çalışıyorum . Ondan pek hoşlanmadığımı anlıyor zaten ama anlamamazlıktan geliyor ki , aradaki bağlar kopmasın . Ona sorsanız çooooookkk akıllı , ama böyle davranarak ne kadar akıllı olduğunu(!!!) kanıtlıyor . Ya varya size anlatsam daha neler neleeeerrr....

ben bunda alınılmayacak bişey olduğunu düşünmüyorum...
gayet ayıp bir davranış...
nerde saygı nerde terbiye...
siz yapsanız kabul eder mi etmez...zaten kimin yaptığı değil önemli olan yapılmaması gerektiği...
çok mu sert çıktım...yaram var ondan...
daha 4 gün önce yaşadım benzerini...başka odada fısır fısır konuşuluyordu,benim geldiğim duyunca susun susun dedi melenk kayınvalidem...
ne mi yaptım...cazibemi kullanıp herşeyi öğrendim ve ona "kızım sana güveniyorum ancak sen çözersin bu işi" dedirtiim...yetti mi bana...yetmez mi...:lepi::lepi:ama yüzüne de söyledim...ayıp yaptığın diye...o utansın...:1closedeyes::1closedeyes:

Çok güzel yapmışsınız bence ayıp yaptığınız demekle ...Benim kayınvalidem biraz baskın olmaya çalışan ama bunu eline yüzüne bulaştıran biri... Eşimin doğumgününün olduğu gün , beni aradı programınız varmı diye , evet dedim başbaşa yemeğe çıkacağız . Sonra eşimi aramış size gelmek istiyoruz beraber kutlayalım diye....Eşimde dışarı çıkacağız demiş ona rağmen ısrar etmiş telefonda ...Kızlar biri bana resmen gelme derse ben bırakın ısrar etmeyi bir daha davet edilmeden o eve gitmem ...Ama işte dedim yaa sorarsanız çok görgülü ve kibar bir bayan :eek:klava:

Gerçekten de hiç hoş bi davranış değil kızınla konuşacağın varsa niye sana geliyorlar otursunlar evlerinde halletsinler meselelerini walla ben olsam herhalde bi arkadaşın dedii gibi başkaları yapıyomuş gibi bi çıtlatırım

Kızlar merhaba ; Merak ettiğim daha doğrusu bu davranışa karşı nasıl bir tepki vermemin doğru olacağı konusunda kafamda soru işaretleri var ..Konu şöyle: Kayınvalidem ve görümcem ne zaman bize gelseler mutlaka 1 yada 2 kere kendi aralarında fısır fısır konuşurlar ve benim görmediğimi düşünürler. En son yine bize geldiklerinde , kayınvalidem görümcemi başka odaya çağırıp fısır fısır birşeyler söyledi .Eğitimli ve kültürlü olduğunu her fırsatta belirten kayınvalidem bu davranışını genelde sergiler .Görümcem bana kendisi ile ilgili birşeyler anlatırken gözümün önümde ,görümcemi susması için dürtmeye bile çalışır .. Ama kızlar komik olan ne biliyormusunuz : her fırsatta beni kızı gibi gördüğünü söyler . Ben ne yaparım , ne onu annem gibi gördüğümü söyler, ne de öyle davranırım ..Birdaha böyle bir davranışla karşılaşırsam sizce nasıl davranmalıyım ???Şİmdiden teşekkürler kızlar...

ben olsam hiç çekinmem direk yüzlerine karşı kendi evimde, benim olduğum bir ortamda arkamdan konuşulmasını hiç sevmiyorum, bana biraz görgüsüzlükmüş gibi geliyor derdim
bunu söylerkende hiç utanmazdım, söyleyen değil yapan utansın :dilcikar:

bizimkiler de yaparlar bunu sık sık
valla hiç umrum değil kendi terbiyeleri .

Belki de seni sinir etmeye calisiyorlardir senin de bozuldugunu gorurse devam edebilir. Onlar oyle davrandiginda sende cok rahat davran gulumse onlara sonra kendi isine devam et kendi esinle konus hic orali olma, tinlama derim. :teytey:

bir insan bunu neden yapsınki ancak bunu çocuk yapar bence bilinçli yapıyor senin hassas noktanı biliyor ve senin bu durumdan rahatsız olup üzeleceğini biliyor
senin bence onu gerçekten üzmeyecek bir şekilde çünkü kırıcı konuşursan o tabi bence bunu istiyordur çünkü sonuçta oğlu var kendini haklı göstermek istiyor sen güzel bir dille bu konuşmalarının kendi üzerine aldığını ve bu durumdan rahatsız olduğunu dile getirmelisin bu davranışın seni kırdığını senin onlara yanlış veya bilmeyerek bir kusurmu işlediğini güzel bir dille söylemelisin canım nederler( tatlı dil yılanı deliğinden çıkartırmış)

X