Gözlerim için imdat yardım edin

Kubracan134

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2024
18
0
24
Merhaba benim gebelikte yüksek tansiyon çıktı 18 gözümde ışık çakması oluştu güneşe baktım gözüm görmek oldu sonra netleşti yazılar vs
gözüm o günden beri çok hassas artık ışığa bakamıyorum yarasa gibi yaşıyorum doğum yapalı iki ay kaldı gözümde ışık parlamaları var ışık çizgileri ışık yağmuru Allah için biri yardım etsin doktorlar hicbirsey yok diyorlar

Merhaba benim gebelikte yüksek tansiyon çıktı 18 gözümde ışık çakması oluştu güneşe baktım gözüm görmek oldu sonra netleşti yazılar vs
gözüm o günden beri çok hassas artık ışığa bakamıyorum yarasa gibi yaşıyorum doğum yapalı iki ay kaldı gözümde ışık parlamaları var ışık çizgileri ışık yağmuru Allah için biri yardım etsin doktorlar hicbirsey yok diyorlar

Doğum sırasında ya da sonrasında çok stres, yapıp kendini kastın mı? Mesela normal doğumda ıkınma sırasında gözlere olumsuz etki oluyor.

Retinaya bakmıştır göz doktoru bir şey olsa, bir yırtılma olsa söylerdi.

Doğum sırasında ya da sonrasında çok stres, yapıp kendini kastın mı? Mesela normal doğumda ıkınma sırasında gözlere olumsuz etki oluyor.

Kızzz sen bu kadar bilgi detayı nereden biliyorsun bekarus değil misin sen ya🥹

Bu çok ciddi bir şey yalnız siz takip edilmiyo musunuz? Acil doğuma alınmanız gerekmiyor mu nasıl bir tedavi uygulanıyor size? Kaç haftalık gebesiniz?

Kız

Bu çok ciddi bir şey yalnız siz takip edilmiyo musunuz? Acil doğuma alınmanız gerekmiyor mu nasıl bir tedavi uygulanıyor size? Kaç haftalık gebesiniz?
34 haftada sezeryan Doğum yaptım ben gebelik zehirlenmesi nöbeti geçirdim 18 tansiyonum oldu kustum
Doğum yapmazdan önce gözlerime ışık vurdu ondan sonra bidaha iflah olmadım iki ay oldu

Kızzz sen bu kadar bilgi detayı nereden biliyorsun bekarus değil misin sen ya🥹

Ben burada okumuştum normal doğumda ıkınma sırasında göz zarar görebiliyormuş özellikle miyoplarda, kornea nakli bile gerekiyormuş. :cry: bende de miyop var. İleride biricik kaynanamı görmede sorun yaşamamak araştırdım konuyu, henüz bekarım, henüz burma bileziklerimle ve kaynanamla tanışmadım.

Ben burada okumuştum normal doğumda ıkınma sırasında göz zarar görebiliyormuş özellikle miyoplarda, kornea nakli bile gerekiyormuş. :cry: bende de miyop var. İleride biricik kaynanamı görmede sorun yaşamamak araştırdım konuyu, henüz bekarım, henüz burma bileziklerimle ve kaynanamla tanışmadım.
Evlenme biz evlendik ne oldu🤗

Bence başka uzmanlardan görüş alın

Kız

34 haftada sezeryan Doğum yaptım ben gebelik zehirlenmesi nöbeti geçirdim 18 tansiyonum oldu kustum
Doğum yapmazdan önce gözlerime ışık vurdu ondan sonra bidaha iflah olmadım iki ay oldu

Göz tansiyonun ve retinanda sorun yoksa bir şey yoktur. Göz doktoruna gittiğinde o ölçü makinelerinde tansiyona, miyop numarana bakmışlardır. Birde kendisi retinaya bakmıştır. Retinada yırtılma olsaydı tedavi uygulardı

Flaş patlaması, gözde örümcek ağları görmek, böyle retina yavaş yavaş inceldiğinde başlıyor tedavisi yok.

Göz tansiyonun ve retinanda sorun yoksa bir şey yoktur. Göz doktoruna gittiğinde o ölçü makinelerinde tansiyona, miyop numarana bakmışlardır. Birde kendisi retinaya bakmıştır. Retinada yırtılma olsaydı tedavi uygulardı

Flaş patlaması, gözde örümcek ağları görmek, böyle retina yavaş yavaş inceldiğinde başlıyor tedavisi yok.
Yani hayatım boyunca yarasa gibi mi yaşayacağım üstelik göz cevrem ve başa doğru ağrım var gozlerimde yanma var
Işık parlamaları ve ışık hassasiyeti yüzünden ışığa çıkamaz oldum iki ay oldu :KK43:

Gözlük takmadiginiz zamanlarda aynı sorunu yasamaya devam mi ediyosunz
Evet.

35 haftalikken gebelik tansiyonu, preklempsi şüphesiyle yatirildim, ilk suphe bulanik gormemden cikti zaten tam bir bulaniklik da diyemem capraz goruyordum, lambalara vs bakmak zulümdü ve inanilmaz bas agrisi yapiyordu bende.

Simdi 3 senedir gozluk takiyorum ara ara çıkartiyorum yine bulanıklık mevcut ama astigmat teshisini cok zor koydular.

Bende preeklemsi nöbeti geçirdim 34 haftada sezeryanla doğum yaptım sabah uyandım ayaklarim şiş gözlerim şiş güneşe baktım gözlerim kamaştı sonra suretleri gormemeye basladim kustum tansiyon 18 hemen sezeryana alındım
Doğumdan sonra yazıları okuyamayacak kdr bulanik oldu gözlerim şimdi ise yazılar netleşti ama odaklanamiyrm gozlerim kayıyor gibi oluyor ışığa bakamıyorum ışık çizgileri var ışık yağmuru gibi ve şiddetli göz ve baş ağrısı hayatım zehir zıkkım oldu bebegimle ilgilenemiyrm bile

Kız

Anladım siz şu an da tansiyonunuzu ölçüyor musunuz? Hala yüksek olabilir. İyi bir göz doktoruna gidin

Kız

Dogum yapmazdan once.
Bu cumleniz Azerbaycan türkü arkadaslarımı anımsattı bana
Azerbaycanlı mısınız

X