Göz Makyajı Gözlere limon sıkmak

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

limonu göze doğrudan damlatmayın, ama en azından yüzük parmağınızı limonla ıslattıktan sonra sanki göz çapağı temizliyormuşsunuz gibi değdirin. biraz yakıyor ama parlaklık veriyor. doğrudan sıkılırsa kör etme riski var allah korusun.

Ben de limon damlatma işini bir ara yapmıştım...Çok fena yakıyor gerçekten-tatlicadiarzu- kızarıyor sulanıyor falan...Ama sonra gözlerimden bir rahatsızlığım oldu artık korkarım hiç bir şekilde yapmam.kafamçokkarıştı Bir ot ismi duymuştum gözler için çok faydalıymış şişleri morlukları alı parlatıyormuş.Ama adını hatılmadadiktan sonra işlevi neye yarar kikaydirigubbakcemile3

yok daha nelerrrr:1shok::1shok:
güzellik uğruna gözden olamam yaneeee:dilcikar:

arkadaşlar ben çocuk yaşımdan beri gözüme limon sıkıldığını biliyorum, benimde 3 tane çocğum var bende onların gözüne sıkıyorum, çok faydalı hem 1-2 damla fazla değil..hiçbir sakıncasını görmedik, hatta gözlerimizi gerçekten parıl parıl ışıl ışıl bakışlar kazandırıyor.. bir keresinde eski mısır uygarlığında firavunların göz sağlığı için bunu kullandığını duymuştum ama gerçek mi bilemiyorum araştırmadım..

bende yıllarca babannemin gözüne sıktım kadıncağız 81 yaşında vefat etti ve ölene kadar da iğne deliğinden ipliği geçirirdi annem yapamazken, sinirlenirdi gördükçe kaydirigubbakcemile3

ama bence zararlı asit sonuçta babanneminkide büyük ihtimalle genetikti ama gerçekten parlak ve iyi gören gözleri vardı

Allah Allah..Yok artık..bilmiyorumkismileGözü çok kötü yakar,hiç sağlıklı bir yöntem değil...:umursamaz:

Bayanların gözlerine parlaklık ve canlılık kazandırmak için sıktıkları limonun içerdiği sitrik asit nedeniyle zararlı olduğu belirtildi.

Trabzon Numune Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Orhan Öztürk, özellikle bayanların gözlerinin daha parlak ve canlı görünmesi için limon suyu damlatmak da dahil olmak üzere bir çok yolu denediklerini söyledi. Limon suyunun göze hiçbir faydası olmadığı gibi içerisinde bulunan sitrik asidin yakıcı özelliği nedeniyle göze hasar verdiğini ifade eden Dr. Öztürk, 'Bazı kişilerin, özellikle bayanların, gözlerinin daha parlak ve canlı görünmesini sağlamak amacıyla gözlerine limon damlattıkları bilinmektedir. Limonun içindeki sitrik asit, gözler için yakıcı ve alerjik bir maddedir. Göze limon damlatmanın bir faydası olmamakla birlikte aşırı olması durumunda içersinde asit içeren madde olduğu için gözde hasara yol açabilmektedir' dedi.

Dr. Öztürk, gözün çok hassas ve insanlar için hayati önemi olan bir organ olduğunu kaydederek tehlikelerden iyi korunması gerektiğini belirtti. Pil asidi, asetik asit, sebze ve meyve prezervaları, çamaşır suyu ve endüstriyel çözücüler gibi maddelerin asla göze temas ettirilmemesi gerektiğini söyleyen Dr. Öztürk, 'Bu tür tehlikelere karşı dikkatli olunmalıdır. Bu tehlikelere maruz kalındığında gözde yanma başlar. Gözdeki yanmanın en tehlikelisi alkol yanıklarıdır. Asit yanıkları daha az ilerleyici ve hasar vericidir. Alkol yanıkları çok ciddi seyreden ve 1 dakika kadar kısa sürede gözün kornea tabakasını delerek gözün içine girebilir' diye konuştu.

Gözdeki yanmalarda acilen su kullanılmasının faydalı olacağını belirten Dr. Öztürk, 'Musluk, hortum veya banyodaki küvet kullanılarak yoğun olarak göz yıkanmalıdır. Yaralama ile yıkama arasındaki süre ne kadar uzun olursa hasar o kadar kötü olur' şeklinde konuştu.

alıntı...

Ablam yapardı eniştemle bulusacagı zamanlar :) gözleri parlardı ,ama aşktan mı parlardı,limondan mı bilemıyorum aklinialirimsmile

ben bikaç kez yaptım hiç bi işe yaramıyoo bencede zararlıdır yaa...

yok artık ..göz en hassas organımız denemeyın arkadaşlar lütfen..kör olmaya kadar gidebilir siniz!!! lmaz: yasakkelime

Benim de dedem (babamın babası) ölünceye(92) kadar gözüne limon damlattı,hiçbir şey de olmadı.Hiçbir sorunu da yoktu gözlerinden.Ama ben korkarım açıkçası,hiç de damlatmadım.

bence yapmayın asitli bişey sonucta
hergözün hassaslıgıda ayrı sizde kötü reaksiyonlar yapabilir
baskasında bişey olmayabilir tehlikeli bence
:1ninca:

bende dr dinlemiştim. Limon asitli olduğundan göze damlatmanın yanlış olduğunu söylemişti.

cesaret edipde asla yapamam herkesin canı kendine tatlıdır derler ya aynen öyle canım tatlıdır benim bir anlık güzellik için yapamam lmaz:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…