Göz Makyajı Gözlere limon sıkmak

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)
Ben 1 kere sıktım ama o da parlaması için değildi.Gözümde halk arasında arpaçık denilen şişkinliklr olurdu kaç defa doktora gidip ilaçlar kullansamda geçmedi.Halam hep derdi limon sıkalım gençken benim gözümde de çıkardı öyle geçerdi diye.Bi gün kuzenimle birlikte zar zor zaptetip sıktılar.Canımın çok yandığını söyleyemem ama gene yaktı fakat o kadar doktora gidip kullandığım ilaçların yapamadığını yaptı geçirdi gözümdeki arpaçığı bi dahada çıkmadı Allaha şükür.Bende bi daha sıkmadım zaten.

çok duydum ama hiç denemedim, denemeyide düşünmüyorum benneyaptımki

[B]Daha neler çok sağlıksızca... Gözler çok hassastır ve ileride farklı problemler doğurabilir.[/B]

ben yaptım acayıpp yaktı gÖzlerımı kÖr oldum sandım:sgÖzlerım acımasın dıye sıktım da ellerımle rahatladım azcık ama sonra cok gÜzel parladı artık lımondan dolayı yasardgıındanmı yoksa onun etkısındenmı bılemıycem:d kımseye tavsıye etmem acıya dayanıklılar harıc

selam ben deniyorum yani 1 ayda 1 yaparım çokta acısı yok sıktıktan sonra 2ve ya 3 saniye kapalı tutun sonra açın gözlrinizi bırakın su aksın bu kadar .....parlak ve iri gözler

Pessss yani sözün bittiği yer...Arkadaşlar kusura bakmayın ama neyinize güvenip yapıyorsunuz bunları hiç mi zarar verebileceğini düşünmüyorsunuz yahu????????? Oldu olacak çamaşır suyu falan da damlatın gözünüze...Her duyduğunuz kocakarı formülünü "bu benim sağlığıma zarar verir mi" yahut "Bu uygulamanın zararsız olduğuna dair kesin bir bilgi var mı elimde?" diye düşünmeden sorgulamadan gözü kapalı yapıyorsunuz..Siz bu yaptığınızı bir doktora söyleseniz yemin ederim sizi muayenehanesinden kovar... Türkiye hala bu haldeyken Avrupa Birliği bize 2 numara büyük gelir hiç uğraşmayalım bence.. Ayrıca her yeriniz mükemmel güzellikte de gözünüzün parlaklığı mı eksik kaldı?? Bugüne kadar karşısındaki kadının "gözünün parlaklığı"na dikkat eden erkek gördünüz mü siz hiç???? Parlatacaksınız da ne olacak hayretsiniz vallahi...

Son düzenleme:
Pessss yani sözün bittiği yer...Arkadaşlar kusura bakmayın ama neyinize güvenip yapıyorsunuz bunları hiç mi zarar verebileceğini düşünmüyorsunuz yahu????????? Oldu olacak çamaşır suyu falan da damlatın gözünüze...Her duyduğunuz kocakarı formülünü "bu benim sağlığıma zarar verir mi" yahut "Bu uygulamanın zararsız olduğuna dair kesin bir bilgi var mı elimde?" diye düşünmeden sorgulamadan gözü kapalı yapıyorsunuz..Siz bu yaptığınızı bir doktora söyleseniz yemin ederim sizi muayenehanesinden kovar... Türkiye hala bu haldeyken Avrupa Birliği bize 2 numara büyük gelir hiç uğraşmayalım bence.. Ayrıca her yeriniz mükemmel güzellikte de gözünüzün parlaklığı mı eksik kaldı?? Bugüne kadar karşısındaki kadının "gözünün parlaklığı"na dikkat eden erkek gördünüz mü siz hiç???? Parlatacaksınız da ne olacak hayretsiniz vallahi...

katılıyorum yani sırf göz parlak olacak diye o asitli madde göze damlatılır mı yaa? göz yani bu cilt falan değil böyle kocakarı tariflerini uygulayabiliceğimiz belkide tek organımız..kör ama parlak gözlü olmayın da..

Göze limon ya da portakal damlatarak parlatma olayı ta mitolojik hikayelerde bile olan bir inanış; ama etkisi de mitoloji ya da masal kadar gerçek. Ben parlatmak için değilse de o sıralar gözlerim kanlandığında denemiştim, eğer mikrobik bir durum varsa bunu gidermek içindi. Orta okul zamanlarım falandı banyo aynasında heyecanla bir gözüme damlatmamla adeta yere yığılmam bir oldu, hiç abartısız beynime kadar acısının ilerlediğini hatırlıyorum. Limon halis muhlis sitrik asit, şimdi düşününce çocuk cehaleti diyorum; ama hala yapanları duyunca şaşırmamak elde değil!

Sonuca değer diyenler var yahu akannehir
Bir kez denedim ve son oldu resmen limonu gözüme boca etmiştim deneyimsizlikten
Ve tarifsiz bir acı :sinifsinif:

Ben de denemiştim. Annem damlattığı an acılar içinde bağırarak banyoya koşmuştum sonucunda. senağlama

ilk kez duyuyorum ve şaşkınlık içindeyim aman kızlar göz bu yapmayın etmeyin parlatıcam diye gözünüzden olmayın

Ben eskiden yapıyordum lens kullanmadan önce ..
Gayet parlak yapıyo ama dediğiniz kadar yakmıyo .. Biraz yakıyo sonra geçiyo .. İşede yarıyo ..:KK1::KK1:

X