göze inanırmısınız bildiginiz dualar var mı bunun icin

Hesappasif

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2016
2.405
3.364
Fal işin şakası da .annem eglencesine baktırmıs senin kızının üzerinde birinin gözü var hatta sözlüsünde bile cok konusuyorlar vs demiş .ki sözden sonra sevgilim bambaska biri oldu hiç yapmadıgı seyleri yaptı saglık sorunları başladı kendi bile nazar mı var bende diyor onun kişiliği böyle degil cok iyi tanıyorum .bu tür seyler icin kötü gözlerden korunmak icin hangi dualar var?

Sözden sonra değişsen ilk erkek sevgilin değildir. Evlenme aşamasında aileler işin içine girince insanlar farklı davranabiliyor. Felak, Nas ve Ayetel Kürsi okuyun tabii ama herşeyi büyüye, nazara bağlamayın.

Fal işin şakası da .annem eglencesine baktırmıs senin kızının üzerinde birinin gözü var hatta sözlüsünde bile cok konusuyorlar vs demiş .ki sözden sonra sevgilim bambaska biri oldu hiç yapmadıgı seyleri yaptı saglık sorunları başladı kendi bile nazar mı var bende diyor onun kişiliği böyle degil cok iyi tanıyorum .bu tür seyler icin kötü gözlerden korunmak icin hangi dualar var?

sabah namazından sonra 3 kere akşam namazından sonra 3 kere
'Bismillahillezi La yedurru measmihi şey'un fil ardi ve la fis semai ve huves Semiul Alim'
"Yüce Allah’in ismiyle hareket ederim. O yüce Allah ki, O’nun mübârek ismiyle hareket edildigi (O’nun ismi söylendigi) vakit, yerde ve gökte hiçbir sey okuyana zarar veremez. O yüce Allah, her seyi en iyi isiten ve en mükemmel bir sekilde bilendir."
sabah akşam Felak- Nas Suresi ve Ayetel Kursi okumak . Farz namaz haricinde nafile kılmak tüm sıkıntılara iyi gelir
“Sabrederek ve namaz kılarak Allah’tan yardım isteyin. Şüphesiz namaz, Allah’a boyun eğenlerden başkasına ağır gelir.” (Bakara, 2/45.)
ayrıca fal baktırmakla ilgili de eklemek istedim
De ki: ‘Göklerde ve yerde olan gaybı, Allah’tan başka bilen yoktur.” (Neml, 27/65)
“Kim bir kâhine gider, dediklerini doğrularsa; şüphesiz ki Hz. Muhammed’e (sallalahu aleyhi vesselem) indirilmiş olanı inkâr etmiş olur.” (Ebû Dâvûd, Tıb, hadis no: 3904)

Allah'a emanet olun. Selam ve dua ile

Evet nazar haktır, nazar için de Peygamberimiz s.a.v. İhlas Felak Nas surelerini okumayı tavsiye ediyor lakin ilkönce Allah'ın yasakladığı şeylerden mesela fal gibi şeylerden kaçınmak gerekiyorki Allah rahmetini korumasını üzerimizden almasın... Yoksa Allah'ın yasakladığı şeyleri yapmakta (şaka bile olsa, ki şaka denildiği halde inanılıyo...) kasıtla ısrar ederseniz ne okusanız boş... Allah'ın nazar sıkıntısını üzerinden alması ve koruması için ilkönce yasakladığı şeylerden kaçınmaya çalışıp Peygamberimizin s.a.v. okuduğu şeyleri okuyabilirsiniz. İhlas, Felak, Nas 3 kere veya 7 kere okunur öncesinde bi Fatiha ve 7 Ayetel Kürsi okumak daha iyi olur. Kehf suresini(en azından ilk 10 ayetini) ve Kalem suresini okumak da iyi olur. ve bi süre 100 kere veya daha fazla la havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim okumak. Allah'ım şifa versin yolundan ayırmasın.

X