Göz Rengini Değiştirmek Kalıcı Lazer Teknolojisi ile Mümkün

Acemmkizi

Huysuz ve Tatlı Kadın :)
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2010
56
1
Kızlar internette dolaşırken şöyle bir haber ile karşılaştım.Asında aynı haberi ana haber bültenlerindede izlemiştim ama ne kadar doğrudur bir fikrim yok açıkçası :KK42:

Gözlerinizin rengini kalıcı olarak değiştirmeniz mümkün.

“Göz rengimi değiştirmek istiyorum.” denildiğinde akıllara gelen ilk ve tek yöntem lens kullanmaktır. Buna karşın bu çözüm geçici olup birtakım hassasiyeti de beraberinde getirmektedir. Göz rengini yenilemek isteyen kişiler bunu kalıcı olarak gerçekleştirebilecek. Nasıl mı ?

Öncelikle şu ön bilgiyi belirtmek gerek: Kahverengi gözlerin maviye dönüşmesi mümkün olup diğer başka renkler için aynı işlem gerçekleştirilememektedir.

California’da Stroma Medical isimli bir merkezde görev yapan Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Gregg Homer, 10 yıllık bir çalışma sonucu geliştirdiği lazer teknolojisi ile doğal kahverengi göz renginin maviye dönüştürülebildiğini açıkladı.

İster istemez merak ediyor insan. . . NASIL OLUYOR?

Kahverengi gözleri olan kişilerin pigment tabakası ( göze rengini veren tabaka) altında mavi renkli pigmentler bulunuyormuş. Bu uzmanlar da kahverengi göze sahip olan insanların lazer teknolojisi ile kahverengi pigment tabakasını kaldırmak suretiyle mavi göze kavuşturuyor.

Operasyon 1 dakika bile sürmüyo. . . 2 haft sonra etkisini gösteriyor. . .

Dr. Homer, yaptığı açıklamada pigment kaldırma işleminin sadece 20 saniye sürdüğünü ifade etti. Lazer enejisinin kahverengi pigmenti kaldırdığını, gözlerin de 2- 3 hafta içinde mavi renge döndüğünü belirtti.

Merak edilen bir diğer husus FİYATI KAÇ PARA?

Araştırmalarının prosedürünün devam ettiğini dile getiren Dr. Homer, “Bu 18 ay içinde ABD’de kullanılacak. Bu işlemi yaptırmak isteyenlerin ödeyeceği bedel ise 5 bin dolar olacak” dedi.

Yaptırmak isteyenler vardır ama ben doğallık taraftarıyım :)

bende şöyle bir şey duymuştum.göz rengi göz pigmentine bağlıymış.pigment çoksa göz rengi koyu oluyormuş.pigment azsa göz rengi mavi yada yeşil gibi oluyormuş.en az göz pigmentine sahip olanlat mavi en çok göz pigmentine sahip olanlar ise siyah oluyormuş.o zaman göz pigmentini azaltırsak göz rengimizi değiştirmiş oluruz.peki ya göz pigmentini nasıl azaltcaz?karbonhidrat az tüketin diyodu ama göz pigmentini azaltmak için ne yapmamız gerektiğini bilmiyorum.göz pigmentini nasıl azaltabiliriz?benim gözüm bal rengi tonlarında göz pigmentimi azaltırsam yeşil olur galiba .kısaca göz pigmenti nasıl azaltılır?

bende şöyle bir şey duymuştum.göz rengi göz pigmentine bağlıymış.pigment çoksa göz rengi koyu oluyormuş.pigment azsa göz rengi mavi yada yeşil gibi oluyormuş.en az göz pigmentine sahip olanlat mavi en çok göz pigmentine sahip olanlar ise siyah oluyormuş.o zaman göz pigmentini azaltırsak göz rengimizi değiştirmiş oluruz.peki ya göz pigmentini nasıl azaltcaz?karbonhidrat az tüketin diyodu ama göz pigmentini azaltmak için ne yapmamız gerektiğini bilmiyorum.göz pigmentini nasıl azaltabiliriz?benim gözüm bal rengi tonlarında göz pigmentimi azaltırsam yeşil olur galiba .kısaca göz pigmenti nasıl azaltılır?

İyi de karbonhisrat azaltılarak göz rengi değişseydi Dukan Diyeti yapan herkesin göz rengi açılırdı. Çünkü diyet tamamen karbonhidratsızlık üzerine kurulu..

kızlar üniversite deyken kaldığım yurtta çalışan bir kadın vardı gelmişti gözleri maviydi ama doğal olmadığı belliydi lens olup olmadığını sormuştum amerikadayken lazerle boyattığını söylemişti yanlış hatırlamıyorsam şayet bu ondan olsa gerek doğal durmuyordu ama lens gibi duruyordu

pigment azaltılmaz bildiğim kadarıyla, çünkü pigment miktarı genetiktir. burda yazılan lazerle azaltılabilir. ama riskleride vardır heralde :/ bilemiyorum :)

kızlar üniversite deyken kaldığım yurtta çalışan bir kadın vardı gelmişti gözleri maviydi ama doğal olmadığı belliydi lens olup olmadığını sormuştum amerikadayken lazerle boyattığını söylemişti yanlış hatırlamıyorsam şayet bu ondan olsa gerek doğal durmuyordu ama lens gibi duruyordu

hayatim bende yaptirmak istiorum ama nasil bir maviydi ? acikmi ? ayy acik istiorum cunki

X