Göz Makyajı göz makyajında nasıl gölge yapılıyor bilen var mı ?

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

paytakordek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2008
168
2
selam arkadaşlar
burada yeniyim.herkes dertlerine sorunlarına cevap bulabiliyo gördüğüm kadarıyla ve bi çok konuda benimde işe yaradı. onun için şimdiden herkese teşekkürler.arkadaşlar şöyle gözleri büyük gösterecek gölgeli göz makyajı yapıyolar onun nasıl yapıldığını bilen var mı çok uğraşıyorum bi türlü beceremiyorum bülent ersoy gibi oluyo gözlerim :) yardımcı olabilecek var mı teşekkürler

selam arkadaşlar
burada yeniyim.herkes dertlerine sorunlarına cevap bulabiliyo gördüğüm kadarıyla ve bi çok konuda benimde işe yaradı. onun için şimdiden herkese teşekkürler.arkadaşlar şöyle gözleri büyük gösterecek gölgeli göz makyajı yapıyolar onun nasıl yapıldığını bilen var mı çok uğraşıyorum bi türlü beceremiyorum bülent ersoy gibi oluyo gözlerim :) yardımcı olabilecek var mı teşekkürler

merhaba canım
bildigim kadarı ile yardımcı olayım
1. gözlerinin buyuk gorunmesini istiyorsan göz içine beyaz kalem çek (hem alta hem üste)
2. sonragöz altına siyah göz kalemi çek (göz içine değil dikkat et. kirpiklerinin altındaki kısmı kastediyorum :icecream:)
3. eline ya farın aplikatorunu al yada bir fırca yardımı ile göz altına cektigin siyah kalemi hafif dagit. yani firca ile far sürüyormuş gibi siyah kalemi dagit buğu olustur.
4. göz üstüne arzu ettigin renkte bir far sür (göz kapagı şekline göre ya tüm göz kapagına uygula yada yarısına. ona sen karar vereceksin) sonra taban rengi olarak uyguladıgın farın arzuya göre bi ton acigini yada bi ton koyusunu göz kapagimiz açildigi vakit kıvrım oluşturan yer var ya işte oradan başlayip şakaklara doğru hafif hafif yedireceksin farı. daha sonra göz altına yine aynı renkten cekip de dagittigimiz buğu olusturdugumuz siyah kalemi örtmeyecek sekilde hemen azıcık altından yine şakaklara doğru süreceksin farı.yani üst kısımda yaptigimiz gölgeleme ile birleşmiş olacak göz kenarlarımız da renklenecek.
sonra arzu edersen eyeliner da kullanabilirsin.

aynen resimdeki gibi bir goruntu olacak :lepi:

umarım anlatabilmişimdir :1rolleyes:

BH%20Makeup%20Eye.jpg

bizler çoğu cilt bakımına verdiği önemi göz kapaklarının bakımına vermeyiz Oysa kırışmış, tazeliğini yitirmiş bir göz kapağı yaşınız genç olsa bile sizi olduğunuzdan çok daha yaşlı gösterir.

Göz kapağının cildi çok daha incedir. Bu yüzden göz kapağınızın temizliğinde yağlı krem kullanmak yerine tonik kullanın ve daha sonra gül suyuna batırılmış pamukla gözlerinize 10 dakika kompres yapın. Makyajınızı yaparken de temizlerken de gözlerinizi yıpratmayın.

Göz Çevresi Kırışıkları İçinBir kaşık yaş maya, 1 çay kaşığı süt, 1 çay kaşığı elma suyu ve 1 çay kaşığı balı iyice karıştırıp göz çevrenize parmak uçlarınızla yedirerek yayın. 20 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık suyla yıkayın. (Haftada bir kez uygulayabilirsiniz)

Göz BanyosuIhlamur Banyosu: Gözlerinizi kapatacak kadar temiz bir bez veya tülbenti sıcak ıhlamur suyunda bir süre bekletip sıkın ve gözlerinizin üstüne koyup loş ışıklı bir odada sırtüstü uzanın. Soğuyuncaya kadar gözlerinizin üstünde bekletin. Daha sonra yumuşak bir havlu ile silin.

Gölge Banyosu: Ellerinizi birbirine sürterek iyice ısıtın. Gözlerinizi kapayın ve ellerinizi gözlerinizin üzerine koyup 30 saniye bekleyin. Daha sonra ellerinizi gözlerinizden çekin. Gözlerinizi açmadan 30 saniye daha bekleyip gözlerinizi açın bu hareketi 5 kez tekrarlayın.

Son düzenleme:
Gözler yüzün en çok dikkat çeken bölgesidir. Teninize ve saçınıza uygun bir göz makyajı ile çok etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz. Bunun yanında gözlerinizdeki anlamı ön plana çıkarmak için göz şeklinize uygun makyaj yapmalısınız.

Böylelikle küçük olan gözlerinizin büyük görünmesini sağlayabilir, istediğiniz etkileyici bakışları elde edebilirsiniz. Unutmayın anlamlı bakışlar doğru yapılan makyajla ortaya çıkar?

Küçük gözler

Bir koyu, bir de açık renk far seçin.
Üst göz kapağınızın tamamına açık renk farı sürün.
Koyu renk bir kalemle kirpik diplerine çizgi çekerek göz çevrenizi belirleyin. Çizgiyi dışa doğru dağıtın.
Koyu renk farı gözün dışına doğru, göz çukurunun üzerine sürün. Dışa doğru hafifçe dağıtın.
Gözün iç kenarına beyaz renk far sürün. Açık ve koyu farlar arasındaki renk farkının sınır oluşturmaması için renkleri birbirine iyice yedirin.
Kirpiklerinizi kıvırın ve iki kat rimel sürün.

Ayrık gözler

Yumuşak tonda kestane rengi bir far ile koyu renk bir diğer far seçin.
Kestane rengi farı burnunuz ile gözünüz arasındaki bölgeye uygulayın. Farın leke gibi durmasını engellemek için rengi iyice dağıtarak gölge havası verin.
Koyu renk farı göz kapağınızın hareketli kısmına sürün.
Aynı farla, gözün dış kenarını, dışarı taşarak yuvarlayın.
Koyu renk kalemle göz kapağınızın üstüne ve gözün iç kısmına çizgi çekin.
Sadece üst kirpiklerinize iki kat rimel sürün.

Düşük gözler

Birbirini tamamlayan renklerde üç far seçin. Renklerden biri açık, biri orta, biri ise koyu tonlarda olmalı. Tek ambalajda satılan üçlü göz farları uygun bir seçenek oluşturabilir.
Koyu renk farla, alt kirpiklerinizin ortasından başlayıp dışarı doğru bir çizgi çekin. Çizginin ucunu göz kenarınızın dışında hafifçe yukarı doğru kaldırın.
Aynı işlemi üst kirpikleriniz boyunca da uygulayın ve iki çizgiyi birleştirin.
Sünger uçlu bir aplikatör veya bir pamuklu çubuk yardımıyla çizgileri dağıtarak hafifleştirin.
Açık renk farı üst göz kapağınızın tamamına sürün.
Orta koyuluktaki farı göz çukuruna muz formunda uygulayın.
Yine orta koyuluktaki farla gözün dış kenarına gölge yapın.
Kirpiklerinizi kıvırın ve iki kat rimel sürün.

Yuvarlak gözler

Bir koyu, bir açık tonda iki far rengi seçin. Renkler birbirleriyle uyumlu olmalı.
Açık renk farı göz kapağınızın tamamına uygulayın.
Koyu renk farı göz kapağınızın sadece hareketli kısmına sürün. Göze daha uzun bir form kazandırmak için renkleri uygularken gözün dışına ve yukarıya doğru çalışın.
Göz kapağınıza, kirpiklerin hemen dibinden, boylu boyunca kalem çekin. Çizgiyi göz kenarından dışarı doğru taşırın.
Kirpiklerinizi kıvırın ve iki kat rimel sürün. işte bu kadar arkadaşlar

Gözlerim çok da küçük sayılmaz ama göz makyajını çok seviyorum ama beceremiyorum yapmasını becerebilsem yüzüme başka bişey sürmiycem. ebru gündeşin yaptıı makyaja bayılıyorum ama onun ki kadar abrtmak olmaz tabi gündelik makyajda sırnaşık şey

Gözlerim çok da küçük sayılmaz ama göz makyajını çok seviyorum ama beceremiyorum yapmasını becerebilsem yüzüme başka bişey sürmiycem. ebru gündeşin yaptıı makyaja bayılıyorum ama onun ki kadar abrtmak olmaz tabi gündelik makyajda sırnaşık şey

canım eer ozel msjın acıksa sana bı lınk yollıcam orda nasıl guzel golge yapılır en ufak detayına kadar var :KK66:
umarım beenırsın opuldunnn sengözlerimebaksanab

miracle ben yeni olduum için fazla bilmiyorum açık olup olmadıını linki sayfaya yaza bilirsen sevinirim teşekkürler

miracle ben yeni olduum için fazla bilmiyorum açık olup olmadıını linki sayfaya yaza bilirsen sevinirim teşekkürler

cnm o zaman soyle dıım .
youtube da Panacea81 adı altında bır suru goz makyajı vıdeosu var ve hepsi inanılmaz basarılı.
youtube u acmak ıcın de www.ktunnel.com a gır orda otomatık olarak asaıda youtube seyı cıkıo onun yanında begin browsing yazıo . onu tıkla youtube acılsın =)

X