Göz Makyajı göz makyajı hakkında yardım

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

yellowkitty

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2010
2.240
31
ben göz makyajında üst göz kapağına far eyeliner rimel ve üst göz kapağının iç kısmına siyah göz kalemi sürüp alt kirpiklerede rimel sürmek istiyorum fakat üst göz kapağının iç kısmına sürülen kalemin alt kısıma gözün içine bulaşmasını istemiyorum bunun için kullanılabilecek bir ürün varmı???

Üst göz kapağının iç kısmına kalem sürmenin sebebini anlayamadım orası zaten gözükmüyorki? Kirpikler daha belirgin oluyo diye düşünüyorsan eyeliner de yeterli bence :26:
Malesef bulaşmayı engelleyecek bir şey yok bildiğim kadarıyla:26:

evet yani üst kapağın içini boyayacaksın ama alta değmeyecek
o zaman gözünü kırpmayacaksın:KK53:

Üst göz kapağının iç kısmına kalem sürmenin sebebini anlayamadım orası zaten gözükmüyorki? Kirpikler daha belirgin oluyo diye düşünüyorsan eyeliner de yeterli bence :26:
Malesef bulaşmayı engelleyecek bir şey yok bildiğim kadarıyla:26:
cevap için teşekkürler ne bileyim sanki üst göz kapağının iç kısmına kalem sürünce daha güzel görünüyor ama alt tarafın iç kısmına sürmek yada bulaşmasını istemiyorum ozman göz çok küçük görünüyor çünkü ben belki bulaşmaması için bir ürün vardır ben bilmiyorumdur diye konu açtım :KK1:ama yok sanırım çaresi neyse bende eyeliner sürerim sadece üst göz kapağına

evet yani üst kapağın içini boyayacaksın ama alta değmeyecek
o zaman gözünü kırpmayacaksın:KK53:
:KK60::KK60::KK60::KK60: cevap için teşekkürler soru saçma olunca haliyle bu cevap kaçınılmaz:KK1:

canım o bölge sulu ve akışkan bir bölge dolayısyla yapılabilcek en iyi şey ,kalitesi yüksek akmayan (yada en az akan) bir göz kalemi ve alt kipik dibine yada göz içine sürdüğün kalemin akmaması için ise, kısmende olsa kullandığın kapatıcı ile aynı tonda pudra yada mat far bir nebze işini görebilir:KK34:

mesela bunun için Mac göz kalemi önerebilirim. Hem yumuşaktır sürmesi kolay, hem de istediğin kadar gez, terle istersen boğuş, akmıyor :KK53:

Eger sozkonusu goz kalemi MAC Feline ise cok kolay suruluyor ancak muthis akiyor. Lancome"u daha cok tavsiye ederim. Goz makyajinin ve kaleminin sabit durmasi ve topaklanmamasi icin MAC Paint Pot"u oneririm sana. Bu krem seklinde bir kapatici gibi hatta ben goz altima kapatici olarak bile bazen kullaniyorum. Eger gozlerine aydinlik vermek ve kas altini aydinlatmak istiyorsan Benefit Lemon Aid yardimci olacaktir. Ust goz kapagina goz kalemi sormen cok dogru. Kirpiklerinin diplerini maskara surmeden once siyah kelmle belirginlestirirsen kirpiklerin daha gur durur, eger kalemi ust goz kapagina eyeliner cekmeden once surersen eyeliner daha belirgin durur ve akmaz. Eyeliner icin Boujour"u oneririm. Baska sorularin varsa cevaplayabilirim.

canım o bölge sulu ve akışkan bir bölge dolayısyla yapılabilcek en iyi şey ,kalitesi yüksek akmayan (yada en az akan) bir göz kalemi ve alt kipik dibine yada göz içine sürdüğün kalemin akmaması için ise, kısmende olsa kullandığın kapatıcı ile aynı tonda pudra yada mat far bir nebze işini görebilir:KK34:

mesela bunun için Mac göz kalemi önerebilirim. Hem yumuşaktır sürmesi kolay, hem de istediğin kadar gez, terle istersen boğuş, akmıyor :KK53:

cevap için teşekkürler ama benim kastettiğim gözün iç kısmına kalem sürüp akmaması için ne yapmalı değil sanırım yanlış anlaşıldım benim demek istediğim gözün üst göz kapağının iç kısmına siyah kalem çekip gözün alt kısmının içine hiç kalem çekmemek ve üst göz kapağının iç kısmındaki kalmein alt kızma bulaşmaması mümkünmü sormak istediğim tam olarak buydu biraz karışıkta olsa umarım anlatabilmişimdir ama zaten bunun mümkün olmadığını cevaplardanda anladım yinede cevap veren herkese çok teşekkürler artık gözün üst kısmına eyeliner sürerek onla idare ederim :KK61::KK61:

arkadaşlar cevaplar için çok teşekkürler ama akmayan göz kalemi tavsiyesi istememiştim sorum farklıydı ama bunu engelleyebilecek bişey yokmuş sanırım teşekkürler :KK71::KK71::KK71:

ben göz makyajında üst göz kapağına far eyeliner rimel ve üst göz kapağının iç kısmına siyah göz kalemi sürüp alt kirpiklerede rimel sürmek istiyorum fakat üst göz kapağının iç kısmına sürülen kalemin alt kısıma gözün içine bulaşmasını istemiyorum bunun için kullanılabilecek bir ürün varmı???

üst göz kapağının içine sürdüğün kalem ,alt göz pağının içine ,dışına bulaşıyor ,bunun içinde alt kirpik diplerini sabitlemen gerekiyor ,kapatıcı kremsi yapıda,dolayısyla kirpik diplerine ve oradan alt kirpiklerine o akışkan hali ile ulaşıcak ..bu yüzden dedim kapatıcına uygun mat far yada pudra ile alt kirpik diplerini pudrala diyerek ..ben göz kalemi önerisinde bulunmadım zaten ..sorduğun soruya kendi yönteminle cevabımı ilettim..

üst göz kapağının içine sürdüğün kalem ,alt göz pağının içine ,dışına bulaşıyor ,bunun içinde alt kirpik diplerini sabitlemen gerekiyor ,kapatıcı kremsi yapıda,dolayısyla kirpik diplerine ve oradan alt kirpiklerine o akışkan hali ile ulaşıcak ..bu yüzden dedim kapatıcına uygun mat far yada pudra ile alt kirpik diplerini pudrala diyerek ..ben göz kalemi önerisinde bulunmadım zaten ..sorduğun soruya kendi yönteminle cevabımı ilettim..

anladım zaten göz kalemi tavsiye den sech arkadaşımızdı size yazmamıştım o mesajı şimdi ben alt kirpik diplerine mat far yada kapatıcı kullanıyorum o kısım tamam da gözün alt iç kısmına süremiyorum o ürünleri çünkü gözü yakıyor yani benim sorunum alt kirpik dibine bulaşması değil tamamen alt göz iç kısıma bulaşması

anlatmak istediğim göz makyajı şu şekilde

$too-faced-far3.jpg
$goz-makyaji.jpg

Son düzenleme:
QUOTE=yellowkitty;18520530]anladım zaten göz kalemi tavsiye den sech arkadaşımızdı size yazmamıştım o mesajı şimdi ben alt kirpik diplerine mat far yada kapatıcı kullanıyorum o kısım tamam da gözün alt iç kısmına süremiyorum o ürünleri çünkü gözü yakıyor yani benim sorunum alt kirpik dibine bulaşması değil tamamen alt göz iç kısıma bulaşması[/QUOTE]

anladım ben soruyu ama cvbı olan bir soru bu ..
öyle bir ürün yok,bunun tek alternatifi bu ne yazık ki ... yada uygun malzeme..bazısında akmıyor her kalem mesela..
oraya ne kullanılırsa kulanılsın ,bölgenin zemini buna elverişli değil ve olmaz..anca silikon lazım oraya sabitlemek için değil mi ...

Son düzenleme:
anladım ben soruyu ama cvbı olan bir soru bu ..
öyle bir ürün yok,bunun tek alternatifi bu ne yazık ki ...
oraya ne kullanılırsa kulanılsın ,bölgenin zemini buna elverişli değil ve olmaz..anca silikon lazım oraya sabitlemek için değil mi ...[/QUOTE]

teşşekürler

Son düzenleme:

Eki Görüntüle 172118 mesela bu resimde gözün sağ tarafından hafif alt kısıma bulaşma olmuş
Eki Görüntüle 172117 ama bunda öyle bir sorun yok çok güzel duruyor
bu resimlerde üst göz kapagın içinde kalem oldugunu nereden gördünüz onu anlamadım? kirpik diplerinde yoğun eyeliner var o yüzden okadar koyu görünüyor,alt kısma da bulaşma değl bilinçli yarı kalem sürülmüş zaten

Eki Görüntüle 172118 mesela bu resimde gözün sağ tarafından hafif alt kısıma bulaşma olmuş
Eki Görüntüle 172117 ama bunda öyle bir sorun yok çok güzel duruyor

yellow üsteki resim blog arkadaşımızın makyajı senden benden biri ve şartları da bizim gibi shop yok ,usta elden çıkmamış vs vs bir sürü neden ,dolayısyla olağan bir hal,foto çekilene kadar hafif bulaşmış..
alttaki shoplu usta elden çıkmış,takma kirpik var, görsellik için katalog vs için yapılan çekim yada her neyse ,o fotoları çekerken aksa bile müdahale edilir,yada o foto akmış hali ile yayınlanmaz.ki her kalem herkeste akacak die bir kadide de yok zaten ..ama genelde göz kalemleri bazısı en kalitelisinide kullansa akar ama bazısı en ucuzunu kullanır akmaz..üstte sürdüğün akar yolunu bulur taaa alt göz içinden alt kirpşk dibine ,rimelini de yumuşatıp katar içine ve olur göz altın dumanlı kara...

Son düzenleme:
bu resimlerde üst göz kapagın içinde kalem oldugunu nereden gördünüz onu anlamadım? kirpik diplerinde yoğun eyeliner var o yüzden okadar koyu görünüyor,alt kısma da bulaşma değl bilinçli yarı kalem sürülmüş zaten

belki yoktur o resimlerde üst göz kapağının iç kısımında kalem ama ben üst göz kapağına kirpik diplerine yoğun eyelinerde uygulasam böyle görünmüyor fakat üst göz kapağının iç kısmına siyah kalem uyguladığım zaman aynen bu resimlerdeki gibi oluyor fakat kısa bir zaman sonra üstteki kalem alta geçiyor amacım bunu önlemek için bir ürün olup olmadığını öğrenmekti

bilinçli yarım kalem sürülmüş belki ama benim kastettiğim bulaşmaya birebir örnek gibi duruyordu ekledim

yellow üsteki resim blog arkadaşımızın makyajı senden benden biri ve şartları da bizim gibi shop yok ,usta elden çıkmamış vs vs bir sürü neden ,dolayısyla olağan bir hal,foto çekilene kadar hafif bulaşmış..
alttaki shoplu usta elden çıkmış,takma kirpik var, görsellik için katalog vs için yapılan çekim yada her neyse ,o fotoları çekerken aksa bile müdahale edilir,yada o foto akmış hali ile yayınlanmaz.ki her kalem herkeste akacak die bir kadide de yok zaten ..ama genelde göz kalemleri bazısı en kalitelisinide kullansa akar ama bazısı en ucuzunu kullanır akmaz..üstte sürdüğün akar yolunu bulur taaa alt göz içinden alt kirpşk dibine ,rimelini de yumuşatıp katar içine ve olur göz altın dumanlı kara...

ben o fotoğrafları anlatmak istediğimi daha rahat anlatabilmek için ekledim yani iki foto arasındaki farkı yada makyaj tekniğini eleşriemek için değil yoksa ikiside aynı makyaj ve ikiside güzel duruyor yalnızca üstteki resimde alt kısıma yarım kalem çekilmiş ya bilinçli yada bilinçsiz uygulanmış bilemiysem ama benim anlatmak istediğime birebir uyan ilk fotolar bunlardı o yüzden ekledim

X