Göz Çevresi Bakımı Göz altı çevresi kırışıkları genç yaş..

Wings06

mirim
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2020
4.029
4.400
Merhaba 28 yaşındayım çok yiprandigim bir sene geçirdim ve işe başladım daha da yorucu oluyor. Bir iki nokta olan çizgiler bı anda 3 ayın içinde bu hale geldi tavsiye ve önerisi olan var mı Bunca derdin arasında bir de bu aklıma takıldı kiehl krem avkadolu ve normal nemlendiricisi var yeterli mi bir açılma olur mu yoksa kabulleneyim mi Fotoğraf ekliyorum

Eklentiler

• IMG_20220129_230053.jpg
    28,7 KB · Görüntüleme: 1.038
Nemlendirmek çok önemli. Nasıl toprak kuru kalırsa çatlar çizgi çizgi olur, cildimizde o misal.
Yeterli uyku ve bol su içmenin gerçekten faydasını görüyorum ben. Bende zamanında bir sebeple dermatologa gitmiştim, kırışıklık konusunu sorduğumda da nemlendiriciye ek olarak kolajen kullanmamı da önermişti, bir araştırabilirsin istersen.

Var çözümü kremle olacak iş değil dinle beni

1-) günde 8 saat uyku
2-) 2 Lt günde su
3-) kendini eğlendirecek şeyler yapmak bol kahkaha atmak.
4-) hassas ciltlere özel nemlendirici kullan yüzüne yeter sabah akşam bi kere

Bunları yap ben 32 yaşındayım 17 gözüküyorum formülüm bunlar.

Bana kırışık gibi gelmedi. Bol su, sağlıklı beslenme, düzenli uyku ve retinol içeren bir nemlendirici. Reklam olmasin diye buraya yazmayacağım. Ama istersen özelden ürün de önerebilirim

Bana kırışık gibi gelmedi. Bol su, sağlıklı beslenme, düzenli uyku ve retinol içeren bir nemlendirici. Reklam olmasin diye buraya yazmayacağım. Ama istersen özelden ürün de önerebilirim
Bana önerebilir misiniz özelden

Goz alti farklı bir durum bence mimik çizgisi denen şey var orda.
Bazılarının gülünce daha çok mimik çizgisi oluyor. Ablamın bit arkadasi vardı 20 yaşında mimik çizgileri belirgindi.
Direkt gözünüzün altında bir de onun için botoks denen, dolgu denen şey bile olmuyor.
Mimik ve genetik de çok önemli. Bir yengem var yıllarca her hafta 3 vardiya dönerek çalıştı belirli bir düzeni asla olamadı 45 yaşına kadar ama baksan ohoo...annesi de öyle onun. Tabii ki düzenli uyku, bakim ve zararlı aliskanliklardan uzak durmak işe yarar ama her şey kırışıklık değil. Sizin yasinizda gözünüzün altında o iki çizgi olsa bile yuzununuzun canlılığı zaten yaşınızı gösterir. Daha ilerisi yaş kirisikligim yok der ama onu da yer çekimi ele veriyor.
Bazıları da şanslı. Siz uyku düzeni ve bakım sağlayın yeter

İyi de gözünüzün altındakiler kırışıklık değil ki

Bana da önerebilir misiniz?

Kolojene başlayın kırışıklığı gideren krem görmedim krem biraz ilerisi için kullanılan bişey sanırım olan kırışıklığı açacağını düşünmüyorum.kırışıklık sebebine gelirsek ciltteki kolojenin belli bi yaştan sonra ciddi anlamda azalması siz eğer düzenli kolojene başlarsanız sizi rahatsız eden o görüntü azalıyor mutlaka araştırmanızı öneririm

İçeriği temiz göz altı Nemlendiricisi önerisi olanlar yazsın biz de faydalanalımmm

Son düzenleme:
Kolajen kemik suyu tüketebilirsiniz. Limon ve baharatlarla karıştırınca içiliyormuş. + su tüketiminize dikkat ederseniz çözülür.

Yerleşmiş kırışıklıkları hiçbir krem düzeltmez. Fakat 28 yaşındaki kırışıklıklar muhtemelen kuruluktan kaynaklıdır. Cildine uygun nemlendirici ve güneş kremi kullan ve akşam iyi temizle yeter. Kolajendi salyangozdu ıvır zıvırdı boş bence, zamanında denedim hepsini. 32 yaşındayım, 20lik olma iddiam yok tabi ama genç ve bakımlı durduğumu söylerler, genetik açıdan hiç de şanslı falan değilim tam tersi kuru hassas bi cildim var ona rağmen cildimi iyi hale getirmeyi başardım, yani bu konu hakkında az çok konuşabilirim :)) bana iyi gelenler önem sırasına göre:

1. İyi uyku,
2. İyi temizleme ve iyi nemlendirme (pahalı olmasına gerek yok, ben cetaphil losyon ile pembe bioderma jel kullanıyorum),
3. Güneş kremi (özellikle uykuyla bu ikisi çok fark yaratıyor bende),
4. Retinoik asit (düz acnelyse sürüyorum).

Antim kuntin içerikli pahalı serumları yıllarca kullandım hepsi kozmetik endüstrinin oyunları (amerikanın oyunları gibi). Bi işe yaradıkları yok.

Edit: 2 ve 3 yer değiştirmeliydi yanlış yazmışım, düzeltmeye de üşendim.

Edit 2: Başlığa istinaden, göz kremi diye bişey de yok içerikleri zaten normal nemlendiricilere çok benzer. O da gerekliliğine inandığımız ama gereksiz olan ürünlerden biri.

missha nemlendirici süper aqua ice tear
+35 üzeri içinde kaliteli nemlendiriciler var bu markada
Ben eksi 30um hala sjdjdjdk göz altı için çok abartılı olmayan içeriği temiz krem denemesi yapıyorum bir süredir ama içime sinen olmadı

missha nemlendirici süper aqua ice tear
+35 üzeri içinde kaliteli nemlendiriciler var bu markada
Mavi şişedeki losyonsa bahsettiğiniz daha önce 2 şişe bitirdim güzel bir losyon ama missha kendini iyi pazarlayıp aslında trdeki o fiyatları hiç hak etmeyen markalardan biri. Daha uygun fiyata çok iyi dermokozmetik nemlendiriciler var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…