Görünce göz yaşım aktı birden..

XSXimal

Üzeni yolla... Salla...
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2007
2.082
9

HAYALİMDEKİ ÇOCUK
bir çocuk tanıdım hayalimde
elleri yüzü çamur içinde
yırtıklar vardı pantolonun dizlerinde

elinde ki şekeri düşmüş yere
ağlıyordu bir köşede
tuttum elinden baktı yüzüme

okşayarak saçını oturdum yanına
gamzeleri vardı minik yanağında
yabancılık çekti utandı önce
siyah gözlü esmer bir çocuk hayalimde

mahsun bir gülümseyiş vardı her çocuk gibi
şeker alıp yedik,istop oynadık beraber
oyun bu ya havaya atılan topu ilk tutan
bir renk ve bir dilek tutacaktı güya

önce mavi rengi ve bisikleti olsun istedi
sonra kırmızı uçurtmam olsun göklerde dedi
en son beyazı ve annesini istedi geriye
çünkü annesi beyazlar içinde gökyüzünde olduğunu söyledi

mavi gökyüzünde,kırmızı uçurtması ile
bulutların arasında ki annesine
sevgisini ve özlemini uçuracaktı
gitti yine köşeye ağlıyordu sessizce

ey! bulutlar kapatmayın gökyüzünü
kırmızı uçurtmam anneme sevgimi taşıyor
canım annem gökyüzünde yaşıyor
doyamadım anama yeter artık geri verin bana....
(ALINTI)

Yazık değilmi onlara...
Daha hayatının baharında.
Kim tutsun minik elinden,
Kim bassın bağrına.
Göş yaşını silen yokmu senin çocuğum,
Ağlama yalnız başına.
Kocaman bir kucak açtım bak sana,
Hadi sil göz yaşını.
Hadi sarıl bana...
27-07-2007

Allah'ım sen hiçbir çocuğu anasız babasız,sefalet içinde bırakma.

Son düzenleyen: Moderatör:
ay içim parçalandııı kıyamam ben onlaraaa yazık günahhh offff yaaa

onlar çok tatlı çok masum çok güzeller.. hakketmiyorlar bu durumu.. zıplayıp oynayıp yaramazlık yapsalar ya annelerinin başının etini yeseler ya yemek yerine şekerle karınlarını doyursalar ya nerde bunların ceylandan alınma cici kıyafetleri nerde toys R us dan oyuncakları .. herşeye rağmen anasının sıcak kucağında öpücüklere sahip ama anası başka ne yapsın ...

Kuru kafa ne güzel dedin, anası sıcacık kucağından başka ne versin.

5 yaşındaki kızım KK daki imzamı gördü ve anne o çocuk napıyor o sineklerle, korkmuyormu dedi, bende herkesin kendisi gibi şanslı olmadığını, aç kaldıklarını, kıyafetleri olmadığını, çoğu zaman sadece suyla uyuduklarını bir kuru ekmek bulamadıklarını anlattım. Galiba biraz fazla oldumki kızım çok etkilendi kaç gündür bu çocuğu soruyor. Keşke onunla arkadaş olabilsem diyor. Ve daha özenli şimdi.Yemek yemek istemediği zaman sinekli çocuğu hatırlıyor, alınan kıyafetleri beğenmediği zaman ona sinekli çocuğu hatırlatıyorum. Ve doyumsuz olmasın diye istediği herşeyi de yapmıyorum, almıyorum.

Rabbim o çocukların, o insanların yardımcısı olsun.

bizimkide anlayacak yaşa gelsede bende gerçek hayatı göstersem oda ne yapması gerektiğini anlasa

bu insanlar senelerdir yokluk çekiyor herkez bir şeyer yapıyor ama nedense sonuç gene sıfır bir sürü yardım konvoyları vs. dünyada bu kadar zengin insan herkez bir aileyi kendi ülkesine alsa bakımını üstlense bir değil daha çok aileyi bile kurtaracak paraya sahipler hem bu insanlar o ülkede çalışırlarda daha fazla kötüleşmeden kurtarsalar şu yavrucakları madonna gitti bebek aldı brad gitti bebek aldı yaa neden birer tane alıyorsunuzki sizin paranız onlarca kişiyi kurtarır

yazik ya.allah yardimcilari olsun. halimize sükredelim.senağlamasenağlama

Yeri geliyor ufacik seylere takiliyor,,, Takildiklarimizla isyan bile edebiliyoruz,,
Derdimiz ceviz kabugunun icine sigmazken,büyütebiliyoruz,,,
Ibret almamiz gereken ne kadar gercekler var aslinda,,,,
Allahim Sen bizlere yardim et!!!!! Resimlere bakildiginda hersey ortada!!!!
Paylasimin icin tesekkür ederim Güzelim,,,, Sevgiyle kal!!!a.s.

bebek onlar masumlar daha hayatın kendilerine ne getireceeginden habersiz bu yaşta bu sefalet içindeler.....
Yüregim bazen dayanmıyor biliyomusunuz yolda gördügüm yardıma muhtaç tüm bebeleri sarasım kanatlarımın altına alasım geliyor.....senağlama

Hayat bazen ne kadar acımasız olabiliyor, bunları gördükçe içim sızlıyor. Keşke böyle şeyler hiç yaşanmasa.:a015:

bu fotoğrafları yağ bal içinde yüzen , yemekleri tabaklarında birakıp çöpe atan , ekmekleri küfletip atan , bir saate milyarlar veren , tatil yapmak için ada satın alan insanlara göstermek lazım , bizler gibi görünce gözlerinden yaş gelir mi acaba ? hiç sanmam ...:1no2:

ya benimde içim paRçaLandı...bide aLttaki şiiRde anLamLı,uygun ve güseLdi...saoL cnm...

AY İNSAN RESİMLERE BİLE BAKMAYA KIYAMIYOR
ALLAH O ÇOCUKLARA VEDE ONLAR GİBİ YOKSULLUK SEFALET İÇİNDEKİ BÜTÜN KULLARINA YARDIM ETSİN
ALLAH HİÇ BİR ÇOCUĞU ANASIZ BABASIZ BIRAKMASIN ONLARIN YOKLUĞUNU YAŞATMASINsenağlama

Amin canım...
Bende seninle aynı düşüncedeyim...
Hiç bir çocuk kötü bir geleceği hak etmiyor, yoksulluk ve sefalet içinde büyüyen çocuklarımıza elimizden açımaktan ve ufak bir yardımdan başka birşey gelmemesi de beni çok üzüyor.

ya bende çocukları almalarına anlam veremiyorum.bi tane alıyolar geriye bilmem kaç tane kalıyo.yaptır bi yardım kuruluşu düzenli bağış yap, hastane, okul, vs.reklam amaçlı yapıolar gibime gelioklava:
ayrıca internet bu kadar gelişmişken şeffaf bi şekilde yardımların toplanıp, paramızın nereye gittiğini göstererek, yardım organizasyonları yapılmaması beni üzüyo.böyle seyirci olmak çok acı:sm_confused:

keşke elden bişey gelse ve hepsini kurtarsak bi anda, sihirli bi değneğimiz olsa keşke onlar için senağlama

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…