Görünce göz yaşım aktı birden..

of allahim bu insanlar bu haldeyken bizlerin bu kadar rahat yasamasi bunun vebalini nasil öderiz allahim sen bizleri affet buna izin verdigimiz icin

insan oğlu doyumsuz canlı. biz yediklerimizi beğenmezken onlar bayat mı taze mi acı mı tatlı mı diye hiç düşünmeden yiyorlar off yaaa

ALLAH tüm müslümanların gözünü açsın ne diyeyim.komşusu açken tok yatan bizden değildir.ramazanda geliyor yiyip içip yatarız artık.bu çocukları göre göre.

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar.
Maalesef üzülmekten ve birkaç kuruş para yardımından başka elimizden bişey gelmiyor.
:a015:

Yeri geliyor ufacik seylere takiliyor,,, Takildiklarimizla isyan bile edebiliyoruz,,
Derdimiz ceviz kabugunun icine sigmazken,büyütebiliyoruz,,,
Ibret almamiz gereken ne kadar gercekler var aslinda,,,,
Allahim Sen bizlere yardim et!!!!! Resimlere bakildiginda hersey ortada!!!!
Paylasimin icin tesekkür ederim Güzelim,,,, Sevgiyle kal!!!a.s.

kesinlikle sana katılıyorum arkadaşım

birgün çelimsiz küçük bir kız çocuğu sokağın köşesine oturmuş yiyecek para yada alabileceği herhangi birşey için dileniyordu.üzerinde yırtık eski giysiler vardı.yüzü gözü kir içinde perişan durumdaydı.
küçük kız dilenirken sokaktan genç canlı ve iyi görünümlü bir adam geçti.kızı fark etmişti ama belli etmemek için dönüp ikinci kez bakmadı.büyük ve lüks evine mutlu ve rahat ailesinin yanına geldiğinde çok güzel hazırlanmış akşam sofrası onu bekliyordu.fakat az sonra düşünceleri o yoksul kıza takılıverdi.duyguları birşeylere itiraz ediyordu.
sonra kolay yolu seçti ve itirazlarını Allaha yöneltti:
böyle bir şeyin olmasına nasıl izin veriyorsun neden o küçük kıza yardım için birşeyler yapmıyorsun Allahım....diye yakındı içinden ..sonra ruhunun derinliklerinden gelen bir yanıt duydu:
-YAPTIM.SENİ YARATTIM!.......

işte bu yüzden yiyiniz içiniz ama isref etmeyiniz diye emrolunuyoruz
her gün çöpe giden onca yemeği düşündükçe içim sızlıyor
böyle resimlere bakmak mahvediyor beni günlerce yemek yiyesim gelmiyor hele evladım geliyor da gözümün önüne ya benim çocuğumda bu halde olsaydı ya ben evladıma verecek bi lokma bulamasaydım acı çok acıııı
insanlıktan bu kadar uzaklaştık
hangimizin evinde tek çeşit yemek var Allah aşına en az 3 çeşit yemek konuyor masaya
bu çocuklar bırakın yemeği bi lokma kuru ekmeğe muhtaçlar Allah'ım ben kendi adıma utanıyorum
Allah affetsin hepimizi çünkü bu bizim duyarsızlığımızın delilidir:çok üzgünüm:

içim acıdı bakınca kendi çocuklarımız bir öğün yemek yemese ,ayaklarında terlik olmadan balkona dahi çıksa kıyamayız bu çocukların anneleri napsın ...

allaha şükür bolluk bereket içinde yaşıyoruz türkiyemin heryeri bereketli çok şükür yüce rabbim onlarada bolluk ver bereket ver senin herşeye gücün yeter allahım onlarada bol rızık ver çocuklara sağlık sıhhat ver yarabbim

X