Görümceler neden sevilmiyor?

deligorumce

Üye
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2022
13
8
27
Görümceler neden sevilmiyor?

Hayirlisiyla abim en yakin bir zamanda evliliğe adim atacaktır.
Abim benden yardim istemişti evlilik teklifi konusunda. Ben hiç bir şekilde karışmak istememiştim o yüzden tamamen abime birakmiştim. Zaman ilerledikçe gördümki abim işin içinden çıkamadı. Bende kıyamadım ve yardim etmeye karar verdim. Abim hayalindeki teklif organize edebilmek icin elimden gelenin fazlasını yaptım. Bu yaptıklarıma Annem ve kuzenlerim şahit oldular. Evlilik teklifi maalesef hava durumu sebebiyle hayalindeki gibi olmadı ve moreli bozuldu. Tekliften sonra ciğaran sarayinda aksam yemeği ayarladıki hep birlikte bunu kutlayabilmek icin.
Maalesef gelin hanim abimi bana karsi dolduruyor. Ve diyorki senin kiz kardeşin bütün gece surat asip ve butun gece telefondan kuzenleriyle birlikte benim hakkımda mesajlaştılar. Bunun dışında birde bazı fotoğraflarda arkada bende çıkışım ve ben bunun farkında değildim. Ayni zamanda butun organizasyon güzel bir şekilde devam etsin diye herkes yönetiyordum. Fotoğraflarda bile gözükmem rahatsız etmiş.
Bu sebebten gelin hanimin annesi 1 hafta sonra bütün bu olayları konuşmak icin kahveye çağırıyor. O an bu şekilde düşündüklerini bilmiyorduk. Bu konuşmada gelin hanımın annesi lafı dolandırarak annemin beni iyi yetiştirmediğini söylüyor ve hersey senin kızının olduğunu diye ifade etmiş.Bu konuşmadan sonra annem ile abim eve geldiğinde her konu ile ilgili birlik olup beni suçluyorlar. Evlilik teklifi yapıldığı gün gelin hanımın kardeşleri yabacılık çekmesinler diye sohbetlerimle güldüm ve herkesi güldürdüm. Bir tek maymunluk yapmadığım kaldı. Telefon konusuna gelince. Bütün konuşmalarımı gösterdim ve suçsuz oldugunu kanıtladım. Buna rağmen annem ve abim bana karşı tavırlılar.

Düşünüyorum acaba ben yanlış ne yapmış olabilirim diye. Benim aklıma doğru düzgün bir sebeb gelmiyor. Çünkü benim yaptığım tek şey herseyin onların gönlünce olması.

Suan ne yapacağımı bilmiyorum.
Tek bildiğim kalbimin paramparça olması!

Potansiyel tehlike
Kız kardeşi olmayan birini bulsun herkes bence kız kardeşi planlar da doğal seçilime uğraşın.
Aslında önyargılar uğramalı ama insanlar bırakamıyor bu düşünceleri naparsın
Mikser görevini üstlenirler çünkü genelde demisim valla . Önyargı değil tecrübe diyelim. Gorumceden dost olmaz. Ben pek inanmıyorum. Olana da helal olsun derim ne diyim.

Ben de görumceyim,benim için ayılıp bayıldıklarını zannetmiyorum ama arkamdan konuşmasınlar yeterli.Kendi gorumcelerime gelince,büyük olanı dünyanın en tatlı insanlarından biriydi ama vefat etti,diğeri ile çok büyük bir sorunumuz yok ama çok zıt karakterlere sahibiz.Yani mesafeli bir ilişkimiz var ki böylesi her zaman daha iyi.O nasıl bir evlilik teklifi Allah aşkına,böyle abartılı şeyleri oldum olası hiç sevmem☺.

walla herkes sizi suclamis, ben anlattiklariniza inanmadim

Üstelik Çırağan'da, bu detayı unutma.

Bence ya gelin ya damat sabah kahvalti etmeden apar topar holdinge gidiyor. O güzelim portakal suyunu hüpletmeden iş başina, şöför bekliyor çünkü (ki aslinda onun için hava hoş, ne güzel şurda hizmetçiler ile dedikodu yapiyordu)..

Ah aah bazi hayatlar ne zor ki ne zor.

Sizin söylediğiniz gibi demesemde ona benzer birseyler dedim

Üstelik Çırağan'da, bu detayı unutma.
Benim için bir şeyin pahasindan çok bana Özel olması,içten olması onemlidir. Evlilik teklifi alacaksam da bunu hayatımdaki insanın samimi sözleriyle, heyecanıyla, belki de yaşanan aksaklıklarla yapmasını isterim. Çünkü benim için kıymetli olan şeyler anılardir, düşünmesidir.
Tutup da organizasyonu sevgilimin kardeşi yapsa mesela ben ciddi ciddi bozulurdum.
Bu bile çok saçma.
İkinci olarak ailecek o gün bulusup kutlama fikri kimden çıktıysa çok çok çok mantiksiz. Yani ne alaka, kız evlenme teklifini alsın, gözünün yaşını silsin, dans etsinler , opussunler, kız adamın omzuna yaslanıp İstanbul manzarasina baksın, o arada birkaç kadeh şarap icsinler,yakın gelecek planlasinlar.. Bir anı yaşansın yani. Şart mı kızın ailesinin çağırılması? Eminim en son görmek isteidgi kişi babası,kaynanası falandır. Resmen libidokiller bir ortam olmuş.
Daha en başından aile bu kadar işin içindeyse o evlilikten bir nane olmaz zaten.
Ve üçüncü çok saçma olan şey konu sahibinin devamlı şahitlerim var, kanıtlarim var, kanitsiz konuşmam deyip durmasi

Kime neyi kanıtlamaya çalışıyorsun?
Ben bile uyuz oldum okurken. Israrla bir şeyleri kanıtlama derdindesin, hiç bir saniye bile 'acaba neyime bozulmuş olabilir' demiyorsun. Tamaaaaamen kendi bakış açından bakıyorsun.
Ha yerinde olsam 's...m böyle aşkın izdirabini' der, hiç umursamam . Zaten insanları kolay silen biriyimdir.
Ama sen umursamissin ki konu açmışsın. Konu actiysan kulaklarını zıt fikirlerdeki yorumlara tikayip aynı şeyleri tekrar etmek sana bir şey kazandırmaz.
Sorununu çözmek istiyorsan asıl sana hak vermeyen yorumlara bak ki, acaba neden bunlar yaşanmis olabilir.
Sana 'rol mu caliyordun? Sebeklik yapman rahatsız etmiştir belki insanlari' demişler . Sen de diyorsun ki; gelinin kardeşleri bile onayladı eğlenceli olduğumu sahitlerim var
. Diğer yandan şahitlerim var. Gelin hanımım kendi kardeşlerdi onayladi eğlenceli oldugumu!
Ee yani?
Evet , iyi niyetle yaptın
Evet, organizasyon için iyi yüreklilikle uğraştın.
Evet, gelinin kardesleri esprilerine güldüler.
Ama belli ki gelin senin davranışlarindan rahatsız olmuş. Sonra annesine söylemiş annesi de hak vermiş ki senin annene soylemis. Senin annen ve abin de 'evet ya, böyle dusununce dogru' demişler, sana söylemişler.
Yani ortamda demek ki rahatsız edici bir şeyin vardı ki bunca kisi dile getirmiş. Belki de senin yüzde yüz iyi niyetle yaptığın şey aslında karşı tarafın penceresinden bakınca kiricidir.
Benim yakın arkadaşımin teklifinde (ki hiç romantik olmayan evlilik teklifinde ben de vardım) erkeğin kız kardeşi 'benim hayalimdi bu, ben söyledim abime böyle yapmasını' dedi. Aslında kız heyecanla, mutlu mutlu soyledi . Arkadaşım da hiç umursamadı,o da guldu. Belki de gülünecek bir olaydı. Ama benim başıma gelse ben gülmek yerine en özel anlardan birinde düşünüp beni mutlu edecek şey planlamak yerine kardeşinin hayalini çalan sevgilime kıl olurdum.
Yani karsindaki insanın neye bozulacağını, hangi hareketini yanlış anlayacağını bilemezsin ki.

Burada pek boyle konular görmüyorum. Okuyunca dedim;
herkesun bir derdi var durur içerisunde durur içerisunde...
Eminim Arzu Sabancı'nin da dertleri vardir. Bizimlerin yanında hiçtir.

Ne annem ne de abim baskalarinin lafina bakip tavir almaz bana. Hele ki olayin gectigi ortamda onlarda varsa ve bir sey yapmadigima sahit oldularsa. Ya anneniz ve abiniz sikintili tipler baskalarinin agzina bakip size tavir aliyorlar ya da siz bir sey yaptiniz.

Evlilik teklifi çırağında ise dugun nerede ?
Gelinin annesi fena geldi hesap sorar gibi anneni kahve bahanesiyle hizaya getirmek falan hanim ağa gibi tavırlar hic hos degil.. fol yok yumurta yok teklif sadece bunun istemesi nisani sözü düğünü takısı abooo iyiye kötüye varina yokuna bulaşmayın siz . siz bi kere gözden dusmussunuz ağzınızla kus tutsanız fayda etmez. .annen de bi hoş derdi ne ise söylesin tavır yapmak ne evlada ..

Senin sevgililer Türk olmuyordu yanlis hatirlamiyorsam. O sebeple sevimli bir evlenme.e teklifi alacagina eminim.

Bizim gosteris meraklisi saygisiz erkekler gibi Bogaz Köprüsüne "Benimle EvlenirMİSİN yengenç" yazdirmaz seninki.

Ya da ormanlıkta pankart açtırmaz

Havadan dolayı yapamadiklari teklif bu senaryolar gibi bir sey olmali. Hani hayallerinde olan ve yapilamayinca "morel" bozan teklif

Doğru bilemem ama onlar bunu benimle dürüstçe konuşmadıkları sürece benim kendi hatamı nasıl düzeltmemi bekliyorlar. Ve ayrıca hepimiz yetişkin insanlarız medeni bir şekilde konuşulabilir. Gelin hanım ile ben daha önceden tanışıp kaynaşmıştık. Oda biliyorki benimle ilgili sorunlar varsa benimle çözebileceğini! Benimle çözmektense olayı bu şekilde büyütmesi yetişkin birine yakısırmi?

Sey oluyor,Çırağan sarayında klasik paket. Benim tanıdığım iki kişi de aynı hikayeyi anlatmıştı,hiç bozmadım 'ben bunu duymustum' diye :)
masada yemek yerken garson geliyor, şanslı masa secildiginiz,boğaz turu kazandığıniz söylüyor. Tekneye binip açılıyorsunuz derken boğaz köprüsüne yazılıyor, benimle evlenir misin
Ama teknenin hızlıca gitmesi lazım, çünkü yirmi dk sonra yeni yazı yansıtılacak boğaza yine de organizasyon da tutulsa araştırmış,bulmuş. aileyle kutlanmaktan iyidir.

Kız zaten sorunlu. Öyle olmasa ilk günden olay çıkarmazdi. Kız konu açsa inan ki topa dizilirdi şurada :) ama şu an kız yok,sen varsın. Biz de senin olaya başka pencereden bakmana yardım etmeye çalışıyoruz. Kız bu tepkileri verdi, evet abartı.
Ama acaba sadece gorumcesin diye takıldı mi, yoksa den farkinda olmadan insanları uyuz mu ettin. Bence ikinci seçenek çünkü kendini farkında olan,doğru değerlendiren bir insana benzemiyorsun. En azından hangi hareketinin kadını rahatsız ettiğini bulsan belki de bundan sonraki zamanlarda tekrarlamazsin, aynı şeyleri defalarca yaşayıp yipranmazsin

Kimse kimseyi sevmek zorunda değil. Sevmek zorunda olmadı halde, karşı taraf sevmediğinizi düşünüyor ise de saygısızlık yok ortada iken bu tavır mantıksız. Wallah eski sevgililik dönemi uzun ilişkimde iki görümcemlede hiç sorun yaşamadım. Evlendiğim kişide yoktu. Bence kişilikle ilgili biraz. Hatta bir tanesi ile çok yakın arkadaşdık. Yani sevmemişte olabilirler beni bilemem ama saygı vardı. Abiniz bu kişiden eminse bence tam tersi mesafeli olmanız yararınıza. Çünkü görünen o ki göze batıyorsunuz. Ve aileyi karıştıracak bir fesat edinmişssiniz hayırlı olsun.

Canım benim senin için rahatsa akışa bırak. Eninde sonunda gerçek ortaya çıkar. Her zaman net ve dürüst ol , samimi ol.
Gelinlerimizden biri kardeşlerimden birine takikti yıllar sonra en sevdiği kişi haline geldi . Mesafeli ama dost oldular aynı zamanda. Dengeyi güzel ayarladilar.
Sen iyilik et kazanırsın. Kazanamazsanda günahını alırlar ahirette lazım olur.
Herkes kalbinin ekmeğini yiyor inan.
Benim görumcem gibi görümce düşmemiş onlara. Neler var .. kulağinla isittiğini söylesen inkar eder.
Eden buluyor zamanı geliyor kii sana saracak zamanları bile olmuyor Allah büyük.

Ben gelininizi cahil ama annesini çok fena buldum.

Bu arada;
Her gelin herzaman mağdur haklı değildir.
Her kayinvalide tü kaka değildir
Her görümce ortalık karıştıran kıskanç değildir. Bu konularda kesinlik ifade edilmesi çok saçma. Her insanın iyisi kötüsü vardır işte , işin özü bu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…