Görümceler neden sevilmiyor?

deligorumce

Üye
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2022
13
8
27
Görümceler neden sevilmiyor?

Hayirlisiyla abim en yakin bir zamanda evliliğe adim atacaktır.
Abim benden yardim istemişti evlilik teklifi konusunda. Ben hiç bir şekilde karışmak istememiştim o yüzden tamamen abime birakmiştim. Zaman ilerledikçe gördümki abim işin içinden çıkamadı. Bende kıyamadım ve yardim etmeye karar verdim. Abim hayalindeki teklif organize edebilmek icin elimden gelenin fazlasını yaptım. Bu yaptıklarıma Annem ve kuzenlerim şahit oldular. Evlilik teklifi maalesef hava durumu sebebiyle hayalindeki gibi olmadı ve moreli bozuldu. Tekliften sonra ciğaran sarayinda aksam yemeği ayarladıki hep birlikte bunu kutlayabilmek icin.
Maalesef gelin hanim abimi bana karsi dolduruyor. Ve diyorki senin kiz kardeşin bütün gece surat asip ve butun gece telefondan kuzenleriyle birlikte benim hakkımda mesajlaştılar. Bunun dışında birde bazı fotoğraflarda arkada bende çıkışım ve ben bunun farkında değildim. Ayni zamanda butun organizasyon güzel bir şekilde devam etsin diye herkes yönetiyordum. Fotoğraflarda bile gözükmem rahatsız etmiş.
Bu sebebten gelin hanimin annesi 1 hafta sonra bütün bu olayları konuşmak icin kahveye çağırıyor. O an bu şekilde düşündüklerini bilmiyorduk. Bu konuşmada gelin hanımın annesi lafı dolandırarak annemin beni iyi yetiştirmediğini söylüyor ve hersey senin kızının olduğunu diye ifade etmiş.Bu konuşmadan sonra annem ile abim eve geldiğinde her konu ile ilgili birlik olup beni suçluyorlar. Evlilik teklifi yapıldığı gün gelin hanımın kardeşleri yabacılık çekmesinler diye sohbetlerimle güldüm ve herkesi güldürdüm. Bir tek maymunluk yapmadığım kaldı. Telefon konusuna gelince. Bütün konuşmalarımı gösterdim ve suçsuz oldugunu kanıtladım. Buna rağmen annem ve abim bana karşı tavırlılar.

Düşünüyorum acaba ben yanlış ne yapmış olabilirim diye. Benim aklıma doğru düzgün bir sebeb gelmiyor. Çünkü benim yaptığım tek şey herseyin onların gönlünce olması.

Suan ne yapacağımı bilmiyorum.
Tek bildiğim kalbimin paramparça olması!

Kork o gelinden.Bence uzak oyna

Evlilik teklifi neden cümbür cemaat? Çok saçma bir organizasyon olmuş, sonrasındakiler daha da saçma. Ama bu sanırım önce ailelerin tanışıp istemenin falan olduğu, evlenme teklifinin formaliteden yapıldığı tekliflerden.

dışlanmış hissetmekle güldürmeye çalışmanin alakası ne çozemedim ben ama bana biraz toysunuz gibi geldi.
yani neden güldurmeye calisilir insanlar, nazik sekilde somurtmadan gayet sakin sohbet edilebilirdi.
neşeli olabilirsiniz ama bununda bir ortami var, ben hem gelinim hem görumceyim ne ben abim evlenirken, nede gorumcem biz evlenirken boyle davranislarda bulunulmadi, belki insanlar geyik muhabbetinden hoşlanmiyorlar di?
sozlerini hakli bulmasam da gelinin annesinin kizinizi iyi yetirstirmemissiniz kelimesinin altinda yatan sebep bana "nerede nasil davranacagini bilmiyor" demek istemis gibi geldi.
maymunluk sebeklik yapmadigim kaldi derken mesela ne gerek var?

Bu demek oluyor ki aile ile evleniliyor, huhuu en sevdiğim.

bubendegilim sonuna kadar korumussun gorumceleri bisi diycem kendi gorumcelerinide koruyormusun yoksa gorumceler yokmu ?
Ay bandan yeni döndüm Varlar. Aramız ne iyi ne kötü daha doğrusu benim pek bir iletişimim yok. Ama olsa da düşüncem aynı olurdu.

Bu tamamen karşınızdaki kişiyle alakali bir durum. Ben gorumcelerimi cok severim mesela, onlarda beni severler ama bizim gelin hanim en başından beri benden hic haz etmiyor. Hicbir polemik tartışma hicbisey yaşamadığımiz halde kafayi benle bozmus durumda. Ben psikolojik sorunlari oldugunu düşünüyorum hic ciddiye bile almıyorum sevmezse sevmesin cokta önemli bir insan degil. Sende takma sevmesin hic onemli değil onun sevgisine muhtac degilsin. Burada kötü olan abinin ve annenin onun tarafinj tutmasi. Eminim onlarda korkudan sorun cikmasin diye onu tutuyorlardir senin sucsuz oldugunu bilselerde. Hayat böyle iste ne kadar beter bi insansan o kadar kiymetin biliniyor. Seninde başına gelen bu kendini üzme bundan sonrasında etlisine sutlusune karisma fazla muhatap olma kendi evlerinde birbirine iyi olsunlar senden uzak olsunlar yeter

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…