Görümceler neden sevilmiyor?

deligorumce

Üye
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2022
13
8
27
Görümceler neden sevilmiyor?

Hayirlisiyla abim en yakin bir zamanda evliliğe adim atacaktır.
Abim benden yardim istemişti evlilik teklifi konusunda. Ben hiç bir şekilde karışmak istememiştim o yüzden tamamen abime birakmiştim. Zaman ilerledikçe gördümki abim işin içinden çıkamadı. Bende kıyamadım ve yardim etmeye karar verdim. Abim hayalindeki teklif organize edebilmek icin elimden gelenin fazlasını yaptım. Bu yaptıklarıma Annem ve kuzenlerim şahit oldular. Evlilik teklifi maalesef hava durumu sebebiyle hayalindeki gibi olmadı ve moreli bozuldu. Tekliften sonra ciğaran sarayinda aksam yemeği ayarladıki hep birlikte bunu kutlayabilmek icin.
Maalesef gelin hanim abimi bana karsi dolduruyor. Ve diyorki senin kiz kardeşin bütün gece surat asip ve butun gece telefondan kuzenleriyle birlikte benim hakkımda mesajlaştılar. Bunun dışında birde bazı fotoğraflarda arkada bende çıkışım ve ben bunun farkında değildim. Ayni zamanda butun organizasyon güzel bir şekilde devam etsin diye herkes yönetiyordum. Fotoğraflarda bile gözükmem rahatsız etmiş.
Bu sebebten gelin hanimin annesi 1 hafta sonra bütün bu olayları konuşmak icin kahveye çağırıyor. O an bu şekilde düşündüklerini bilmiyorduk. Bu konuşmada gelin hanımın annesi lafı dolandırarak annemin beni iyi yetiştirmediğini söylüyor ve hersey senin kızının olduğunu diye ifade etmiş.Bu konuşmadan sonra annem ile abim eve geldiğinde her konu ile ilgili birlik olup beni suçluyorlar. Evlilik teklifi yapıldığı gün gelin hanımın kardeşleri yabacılık çekmesinler diye sohbetlerimle güldüm ve herkesi güldürdüm. Bir tek maymunluk yapmadığım kaldı. Telefon konusuna gelince. Bütün konuşmalarımı gösterdim ve suçsuz oldugunu kanıtladım. Buna rağmen annem ve abim bana karşı tavırlılar.

Düşünüyorum acaba ben yanlış ne yapmış olabilirim diye. Benim aklıma doğru düzgün bir sebeb gelmiyor. Çünkü benim yaptığım tek şey herseyin onların gönlünce olması.

Suan ne yapacağımı bilmiyorum.
Tek bildiğim kalbimin paramparça olması!

Ben görümcemi severim ilk evlendiğim yıl birlikte yağdık hatta . bu arada ben de görümceyim gayet de sevilirim. Birazda karşıda ki insanla ilgili bence. Evlenme teklifi sonrası Çırağan da yemek yeniyor, gelin mutlu olmuyor gidip annesine sizi şikayet ediyor. O da sizin ailenizi çağırıp sizi şikayet ediyor. Ya siz gerçekten maksadınızı aştınız ya da (Hadi biraz görümcelik yapayım ) gelin çok şımarık.

Eşimin annesi bana demişti ki "Oglum beni arayip nasil yuzuk alayim diye sordu." Hava atmaya calisti herhalde anlamadim.
Eşimin sormadiğini biliyordum oyle bir tip değil cunku ama uyuz olup eşime sormuştum sordun mu diye sormamiş. Evlenme teklif edecegi yuzugu annesine sormuş olsa baya bozulurdum.

Tutup herşeyi baştan ayağa kardeşinin akil vermesiyle yapsa ve her anin icinde kardeşi sagdan soldan firtlamiş olsa benim için de sorun olurdu gayet gozume batardi her yaptigi.

Eşimle çok geziyorduk. X şehrinde konaklayip sabah yanindaki Y şehrine kahvaltiya gider aksam da başka yerde olabiliyorduk. Evlenme teklifini de yoldayken almiştim, baş başaydik. Fotograf çekenimiz yoktu ama mis gibi olmuştu.

Yani sadece anlattığınız bu durumdan ibaretse hakkınız yenmiş ve annenizle abiniz arkanızda durmamış. Gelinden çok ne kadar uğraştığınızı bilen abinize ve annenize kırılmalısınız aslında. Bunca şey için ugraşmışsınız ama kıymeti bilinmemiş gibi.
İyilikten maraz doğuyor maalesef ki günümüz ilişkilerinde. Ne kadar mesafe o kadar huzur.
Kıyamadım düşüncesini atın kafanızdan ne yapacaksalar kendileri uğraşsınlar davet edilirseniz katılırsınız. Çektiğiniz zahmete değmeyecek.

Benim gorumcemi sevmeme sebebim mesela sizin de konunuzda orneklediginiz gibi dünyayı kurtarıyor ve yonetiyormuscasina her türlü işimizin içinde organizatorluge bürünmesi .Kimsenin buna ihtiyacı yok .Nedense de hep kardeşler yardım istemiş oluyor.Her haltimin içindeydi kendisi .Ben onun zevkine göre mi sekillendiricem hayatımın en özel anlarını .Sizin evlilik teklifinin içinde işiniz ne ?Bana teklif edilse bile geri dururum .Çünkü sonucun buraya geleceğini bilirm.Bence biraz geride durmayı deneyin .Kimse size durduk yere bilenmez en yakınlarınız bile .

aman sevmesin bosverin, siz de ona mesafenizi onun tavrina gore ayarlarsiniz, olur biter..
sizin konudan bagimsiz, gercekten durduk yere gorumceye tavir takinanlar sanirim ; erkek tarafi ile fazla samimiyet icinde olmamaya gayret gosterenler, ozellikle soguk duranlar vs ya da kv ile arasinda sorun varsa bu soguk havayi kv kizinin da uzerinde devam ettirme..
dert etmeyin bosverin, abimin esi durduk yere aklima dahi gelecek son kisi olur.. siz de uzak durun.. basarilar hayatinizda
: D

Bence çoğu şeye karışmaları
, abilerini felan kıskanmalar vb.

Bir de moral var bazen bozulur ama konu sahibinin abisinin morEli bozulmuş. Neyse ki okuduğu bölüm nedeni ile ciddiyete önem veren biriymiş.
O hangi bolumki? Ciddiyet muhendisligi falan mi? Ciddiyet dili ve edebiyati?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…