Görümce terörü

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

suzik

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2024
30
-10
26
Merhaba arkadaşlar. Daha yeni evliyim. Evliliğimin 3. Ayı evlendikten 1 ay sonra görümcem bizi yemeğe davet etti. Eşimle beraber gittik. Yemeğimizi yedik daha sonra kahve yaptık o eşi benle eşim oturup sohbet ettik. Nişanlılık döneminde bana ve eşime yapılan haksızlıklar oldu konu açılınca ben de konuştum ama ne bir eksik ne Bir fazla söyledim herkesin bildiği şeyi dile getirdik sadece. Görümcem biz gittikten sonra hemen kayınvalidemi arayıp işte bize yemeğe gelince bu şekilde arkanızdan konuştular diye dedikodu yapmış hemen işte sen hekimlerine yüz vermeye devam et. Onlar sana böyle olsun diye kayinvalidemi dolduruşa getirmiş. Eşim annesinin evine giderken aile üyeleri de işte siz nasıl arkamızdan konusursunuz tarzında eşime kızmış, eşim de tabi biz olanı konuştuk hepimizin bildiği şeyleri yüzünüze dile getirebilecegimiz şeyleri konuştuk diye yanıtlamış işte aile üyeleri sen de eşinde bir daha arkamızdan konuşmayın demişler. Eşim de tabi sinirlenmişti baya ablasıyla tartıştı onunla bir süre konuşmadı. Ama ben burada şunu dile getirmek istiyorum biz gerçekten sohbet ediyorduk yani art niyetli bir şey olmadı. O süreçte yaşadığımız sıkıntıları dile getirdik sadece tabi ben yine de kayınvalidemle konuştum, anlattım ona asla amacım onu kırmak değildi ama görümcem öyle bir anlatmış ki kırılmıştı kadın. Gönlünü aldım ama siz olsaydınız nasıl bir tepki verirdiniz. Ben o olay için ne onu aradım ne de onunla muhatap oldum. Kendisi eşimle numaralarımızı silip WhatsApp durumlarında imalı durumlar paylaşıyordu. Bana da haberi geliyordu. Ama ben çocukluk yapıp ne numara sildim, ne durum vs . Paylaşımlar yaptım. Daha sonra kayınvalidemin evine gelmişti, ben de gittim orada gördüm beni öptü sıradan muhabbet ettik sadece onun dışında numaralari tekrar eklemişti. Ama ben eskiden onu arardım sorardım,severdim de şu an hiçbir şekilde arayıp sormuyorum. Denk gelsem konuşurum sadece . İşte beni aramıyor demiş en son öyle duydum. Ama hiç aramak istemiyorum. En ufak laf etsem de demek ki dedikodu olarak bana döner o yüzden mesafeli olmayı tercih ediyorum. Yalnız iyi mi yapıyorum , yoksa eşimin ablasidir bizden büyük arayıp sormam gerekir mi ? Siz olsaydınız ne yapardınız?

Çiçek tarlası sanıp mayınlı araziye girmişsiniz. Görümcenin evine gidip kayınvalideyi çekiştirmek doğru mu sizce? Size göre haksızlık onlara göre hak olabilir. Ben haksızsınız demiyorum ama yaşanıldğı anda söylemediklerinizi niye sonra arkalarından söylüyorsunuz? Hem söylüyorsunuz hem de gönül aldım diyorsunuz. Nasıl aldınız gönlünü, kızınızın evinde söylediğim her şeyi geri alıyorum, haksız olan bendim mi dediniz? Eş ailesinden şikayet edip yine de evlerine gitmişsiniz sonuçta. Kadına annesi hakkında konuşunca ne olmasını bekliyordunuz? Ben görümceniz olsam hemen anneme yetiştirmezdim ama size de annemle kendin konuş rahatsızlıklarını söyle, bana arkasından konuşma derdim.

Terör derken ne terörü, siz atıp tutarken gelin terörü olmuyor ama karşı taraf kendini savununca terör mü oluyor? Keşke davet edildiğiniz evde kızına değil de kayınvalidenin evine gidip kendisine söyleseydiniz derdinizi.

Son düzenleme:
Gerçekler zorlarına gitmiştir. Boşverin mesafe her zaman iyidir.

Görümce evine gidip kayınvalide hakkında konuşmak mı
Ne tarz şeyler söylediniz?
Ya bir şey söylemedim açıkçası sadece bizim adetlerde gelinin bohçası erken gelir. Ve bohça dolu gelir dedim. Benim bohcam da hem nişandan sonra çok geç geldi hem de hiçbir şey yoktu neredeyse içinde bizim adetlerde çeyiz görmeye gelen var ben kimseye gosteremedim dedim. Yani olan şeyi dile getirdim.

Sanırım acemilikten oldu ya da bir an sohbete dalıp onun görümceniz olduğunu unuttunuz. Çünkü konuştuğunuz şey herkesin bildiği de olsa, haklı da olsanız kayınvalidenizle ilgili bir memnuniyetsizliği, kırgınlığı dile getireceğiniz en son yer görümce evidir bence yine az kaos çıkmış

Evet ya ama gerçekten kötü niyetle söylemedim o an ama dediğiniz gibi acemilik zaten bir daha asla dedim konuşmam yanlarında

Olayın detayını anlatmadım neler konuşulduğunu söylemedim. Sadece bir duruma açıklık getirdim. Kimsenin arkasından konuşmadım. Eşim zaten yan yanayken kendisi ailesine bunların sitemini eder sürekli ben açıklık getirdim yanlış anlaşılma olmasın diye ayrıca adını bile anmadigim aile üyeleri oldu onları bile arkasından konuşulmuş dendi. Konuyu ben açmadım kendileri açtı ben aksine susuyordum. Zoruma giden bir şeyler olduğu için olanı olduğu gibi dile getirdim. Kayınvalidem ile bu konuyu konuştum konu nereden açıldı ben ne dedim hepsini söyledim o da dinledikten sonra art niyet aramadı. Benim zoruma giden şey arkasından konuşmak demek yüzüne soyleyemeyeceginiz şeyler arkadan konuşulur ben neyi ne için söylediğimi biliyorum çok normal olan bir sohbeti abartıp beni şikayet etmesi zoruma gitti sadece

Ayrıca atıp tutma diyorsunuz ama daha çok benim arkamdan atıp tutulmuş. Normalde anlatsam siz de sohbet dersiniz konuşulan şeylere ama abartılı bir şekilde söylenip insanın arkasından konuşulması. Ve hiçbir şekilde onunla sözlü diyaloğa girmedim bu konu hakkında kırıldım ama silmedim herhangi bir gönderme dahi yapmadım. Bana bunlar yapıldı neyin gelin teröründen bahsediyorsunuz anlayayamadim.

Ayrıca kayinvalidemi çok severim. Onun kırılmasını istemem. Bu denli basit bir şeyle bana kırılmasına ve adını bile anmadigim kişiler hakkında konusmusum tarzında cümleler kurulması beni kırdı.

Mesafe iyidir. Görünce merhaba görmeyince bay bay

Ben 18 senedir evliyim, profesör seviyesinde uzman oldum sayılır. Nereden başlayacağımı bilemedim.

1- Elti, görümce kayınvalide, eş tarafından kuzen, yenge, teyze hala vs. Bu kişilere hiç bir zaman açık vermeyin. İçlerinde çok iyi zararsız olan mutlaka vardır. İstemeden de olsa alakasız bir yerde söyleyiverir anlattıklarınızı. Aile toplantıları düğün bayram görüşmeleri vs dışında bana çok yakın davranıyor deyip kanka olmayın. Havadan sudan konular dışında bir şeyinizi anlatmayın.

2- Eşim de aynı şeyi düşünüyor, O da şikayetçi yazdınız.Bugün şikayet eder, yarın ya sen de abartıyorsun annem ablam kötü niyetli değil e döner iş. Olaylar olurken müdahale edip iki tarafın mağdur olmamasını sağlamak zorunda. Yok benim eşim asla yapmaz diyorsanız burada açılmış konulara göz gezdirin. Bundan sonra rahatsız olduğunuz bir şey olursa direk eşiniz konuşsun, söylesin, halletsin sizi öne atmasın. Eşim iyi ama çevresi kötü tuzağına düşmeyin.

3- Kayınvalidemi çok seviyorum demeyin. Saygı duyun iyi bir insan deyin ama mesafeli sevin. Şimdi siz, kayınvalidem beni anladı derken görümceme kızdı mı diyorsunuz? İstediğiniz kadar haklı olun, sizi alıp kızını atmaz. Günün sonunda evladını seçer. Hiç bir şey olmamış gibi devam ederler ama sizinle olanı da aklının bir köşesinde taze tutar. Demek hakkımızda böyle düşünüyormuş der ve günü gelir mutlaka ama mutlaka bir şekilde çıkartır bunu.

4- Bohça dediğin bana göre konusu bile yapılmaması gereken fuzuli bir adet ama yapan yapsın isteyen istesin. Geç göndermişler, içi de eksikmiş. Hem kabul edip hem de şikayet etmişsiniz. Her tarafta ayrı bir bohça olayı var, sabit bir içeriği yok ki bunun. Liste verseydiniz nişanlınızın eline, şunlar bunlar konsun deseydiniz eksiği o tamamlasaydı. Evet erkek ne anlar bohçadan ama annesine eksik bir şey olmasın, yetmiyorsa ben veririm deseydi.

5-Kadınlar konuşurken araya girip ya evet bize öyle böyle yaptılar diyen erkekler bir tek bana mı itici geliyor? Gördüğün, tespit ettiğin anda müdahale edip çözsene. Eşinize orada niye hesabını sormadınız, bana bunlar yapılırken niye sesini çıkarmadın, benim söylememi mi bekledin diye sormalıydınız.

6- Görümceyle görüşme görüşmeme olayına gelirsek, kadın ev sahibi siz de misafirsiniz. Demek istediğim anne babasının evine istediği zaman istediği gibi girip çıkabilir. Görüşmem etmem derseniz zararı size dokunur. Ben olsam konuyu kapatırım ama bir daha beni kesseler yanında konuşmam. Sorduklarına net cevaplar vermem. Bakarız ederiz der geçiştiririm, eşime sen konuş hallet derim.

Tekrar ediyorum; kayınvalidem beni anladı neyin ne olduğunu gördü falan bunlar gerçek değil. Çünkü kadın ağzını açmamış değil açmış. Bire bin katıp abartmışlar ve söylemediklerinizi bile söylediniz olmuş. Nasıl anlaştınız orayı da merak ettim. Evet biz bunları yaptık söyledik iyi de yaptık mı dedi kabul etti?

Zaten görümceniz de iftira attınız dememiş annesini çekiştirdiğinizi söylemiş ki haklı da.. bu konuda tamamen siz haksızsınız bana göre. Yani bu tarz şeyler anlatılır mı? Bayağı şikayet etmişsiniz
Yengem bizim eve gelip de bizi böyle şikayet etse ben de görüşmezdim onunla.

Yorumunuz için teşekkür ederim öncelikle benim gerçekten niyetim bir şeyleri güzel bir dille açıklamaya çalışmaktı asla kötü bir niyetle arkasından konuşayım demedim ki bunu yapmak istesem kızına yapmam. Gerçekten normal sohbet havasındaydi konuşmalar. Ben de eşim de asla tahmin etmedik öyle olacağını ki haklısınız belki eşim değişir onu bilemeyiz şu an öyle yarın başka olabilir ama o an beni herkese karşı korudu çünkü o da benim ne niyetle söylediğimi biliyordu. Ben sadece konusmadigim kişiler hakkında konusmusum gibi lanse edildi, sohbet ettiğimizi düşünüyordum çünkü o da aynı şekilde anlatıyordu bir şeyleri gayet güler yüzle bana benim söylediğim şeyin aksini söylemedi bile sonradan bu şekilde büyütülünce kırıldım çünkü ben içimi biliyorum başkası değil. Kayınvalideme anlatırken bana kırıldığını dile getirdi ben ise amacım asla o değildi dedim. Sadece bir bizim adeti dile getirdigimi söyledim. Bunun için sana ne şekilde söylendi bilmiyorum ama ben bunu demek istedim normal sohbet ediyorduk. Yani büyümedi ben onunla konuşurken hep tatlı dille konuşur benimle şu ana kadar aksini yaşamadım. Ama dediğiniz evliliğe dair veya ailedeki kişilere dair düşüncelerinizi dikkate alacağım.

Yapılan haksızlık bu muydu?

Konusmadigim kişiler hakkında da konuşmuşum gibi dedikodu yapılmış hadi benim o an sohbete daldigim için ki konu onun tarafından açılmıştı. Gidip başkaları hakkında konusmadigim halde konuşmuş demesi
Yapılan haksızlık bu muydu?
Hayır öncesi var ama kayinvalidem in kırılmasına neden olan şey buydu ben sadece üstünkörü anlattım. Mesafe mi olmalı yoksa arayıp sorulmalı mi diye

Gercekten bohca icin mi mahvettiniz tum iliskiyi?
Onlarda annenizin evine gelip sizin yapmadiklarinizi soylese, herhangi bir adet icin- hosunuza gider mi? Bu adet olayi hic bir zaman tek tarafli olmaz cunku
Hayır mesele sadece o değildi kayınvalidemin bana kırıldığı nokta oydu arkasından konusmadigim kişiler hakkında konuşmuşum denilmiş. Sessiz kaldığım bir konu vardı onu bile konuşmuşum ilişkiyi mahfeden ben değilim burada bir şey hoşuna gitmedi mademki sadece bu çeyiz konusu öbür konular için bir şey demek bile istemiyorum. Çünkü benim konuştugum tek konu buydu bana dile getirseydi gerek var mı söylemeye ki sohbet ediyorduk sadece mesele sanki sadece bohcaymis gibi lansedildi ama değil keşke o tek olsa ben kirdiysam gönül almaya çalışırdım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…