Görümce sorunsalı

kymetgenc12

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2024
101
7
20
Bir görümcem var tripli her şeye nazlanan bilmiyorum annesiz büyüdüğü için üzüldüm açıkçası ama önceden çok iyiydik sürekli arardık birbirimizi laf arasında senin yaşın geçmiş sen bir tane doğur demesin bende şarteller attı bir şey diyemedim eşime söyledim gitmiş o da azar vermiş bu da babasonu arayıp eşimin benim doldurduğumu söylemiş öyle bir şey asla yapmadım kayınbabam beni aradı benim kızım hastanede yattı 1 yıl lütfen alttan al diye bende suçluluk duygusu oluştu tabi sonradan olanlar netliğe kavuşunca babası neden tartıştığımızı anlayınca yine suçsuz olduğumu anladılar hatır ben anlamıyorum ben bu kıza bir sürü iyilik yaptım kendi kızına elbise aldım kendisine de aynı şekilde sırf durumları yok diye ama bu kız sürekli ortalık karıştırma derdinde laf getirip laf götüreyim şu an zaten engelledim her yerden ama kardeşi nereye kadar sürecek bilmiyorum

Profilde 20 yaş yazıyor. 20 yaş geçmiş bir yaş değil ki çok erken hatta.

Bacım seninde görümcenle alakalı ne çok konun var. Bende görümceler anlaştı da hepsi bir mi yürüyor gelinlere dedim ki tüm konular sizinmiş. Boşverin ne çok taktınız yahu.
Anasayfada kaç tane konusu var sayamadım ya. Yok görümcem engelledi, yok kaynanam görümcem soğuk, yok görümce sorunsalı… galiba esas problemli olan konu sahibi

Neden kocaman insanlar birbirinize kırılıp gücendiğiniz konuları karşılıklı konuşamıyor da kocalarınız, babalarınız velinizmiş gibi birine şikayet ediyor, ona söylettirme ihtiyacı hissediyorsunuz? Anlayamıyorum, çok mu zor her gün araşacak kadar samimi olduğunuz görümcenize "Bu lafın olmadı, biraz gücendim" filan demek?

Ben kimseyi kırmadım sessizliğimi korudum konuşsam o da sorun olacaktı

Ben kimseyi kırmadım sessizliğimi korudum konuşsam o da sorun olacaktı

Size görümcenizi kırdığınızı söylemedim ki, dönüp bir daha bakın alıntıladığınız yorumuma. Kırgınlıklarınızı, gücendiğiniz sözleri neden yüz yüze konuşamıyor, birilerini aracı kılıyorsunuz madem her gün araşacak kadar samimiyseniz diyorum.

O beni engelledi önce

Aslında konuyu okuyunca ortalık karıştırmış gibi duran siz olmuşsunuz.
Söylediği şeyi beğenmediyseniz kendisini kibarca uyarmanız ve aranızdaki muhabbeti eşinize bu şekilde lanse etmemeniz gerekirdi.
Hem ne münasebet size hakaret etmemiş, küfür etmemiş belki de aranızda ki samimiyete dayanarak böyle bir söylemde bulunmuş abisi de gelmiş azarlamış.
Niye? Karısı kardeşini şikayet etti diye..
Aranızdaki ilişkinin geri planını bilmiyorum ama bu anlattığınız olay tamamen sizin ortalık karıştırmanız şeklinde olmuş.

Muhatap olduklarınızla kendi sorunlarını kendiniz halledin, başkalarına şikayet etmeyin.

Aynen düğün gecesinden çocuk yapın diyen ağzı gevşek görümce

Eşinize şikayet ettiniz herhalde ki sonrasında engelledi değil mi? Neden diyorum ilk önce görümcenizle konuşmadınız da eşinize şikayet ettiniz? Hecelerine mi ayırsam cümlelerimi artık napsam bilemedim.
Ben konuşmam prensip meselesi

E 27 de geç bir yaş değil, 35 e bırakma dese tamam da.

Bence ciddiye alma görümceyi he de geç.
Bide bana diyor ki bana nispet yapar gibi çocuklara bakmak zor olsa gerek dedim ben doğurdum ben büyütüyorum sanki tek anne kendisi

Kusura bakmayın o zaman şikayet yerine sohbeti kesebilirsiniz.
Şikayeti kişiliği henüz olgunlaşmamış, kendi hakkını kendi savunmayacak kadar müşkül olanlar yapar.
Bende bilirim çocuk dogurmayı belimden uzunan bir kuyruk sokumu ağrım var anlatamam ölüm gibi kemiğim kırılmıştı ben hamile kalsam iki ağırlıkla nasıl başa cıkacagım eşim fizik tedaviye götürüyor beni şu an

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…