görücü

kelebekb

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2014
112
50
Merhabalar. Yakın arkadaşım arnavut ama doğma büyüme bursalı. Görücü usulü isteyeni var erzurumlu ama bursada yaşıyor baya kafası karışık baya ayrı yörenin insanları yani.nasıldır erzırumlu erkekler ve erzurum adetleri

Karpuz mu bu ayol her yörenin adeti falan benzerdir ama insanların karakteri farklıdır.
Evlenmeyi düşünmeden önce iyice tanısın hayata bakış tarzını öğrensin karakterini bilsin. Yoksa Erzurum'lu Hasan ve akarabaları çok iyi insanlar olabilir ama bu X arkadaş kaba saba biridir KK ne bilsin.

Merhabalar. Yakın arkadaşım arnavut ama doğma büyüme bursalı. Görücü usulü isteyeni var erzurumlu ama bursada yaşıyor baya kafası karışık baya ayrı yörenin insanları yani.nasıldır erzırumlu erkekler ve erzurum adetleri
hiç belli olmaz sonuçta batı da da geri kafalı doğunun adı çıkmış oysa ki rahat ve serbest insanlar bizzat şahit oldum şans kader

Bende arnavut göçmeniyim eğer arnavutların tüm adetlerini yaplarını bekliyorsa hiç kabul etmesin sadece kendi gibi arnavut birini duşunsün

Cünku bi tek erzurumlu degil tüm yörelerle fikir ayrılığı olur sorun çikar

Arnavutlarin beklentisi fazla olur.

Ahhh keşke memleketle bitse iş. Memleket ayırt edici özellik olmamalı gönül işlerinde. Heryerin iyiside var kötüsüde

Yöreye göre değil karaktere göre tercih yapılmalı. Ayı her yerde ayı sonuçta batı doğu aramaz. Buradan öven de yeren de sağlıklı bilgi veremez oturacak tanışacak ancak öyle.

Aslen Erzurumluyum.Her yörenin iyisi kötüsü var.Bizim memleketten kötü adam cikmaz diyemem.Cunku cikar.Kötü adam her şehirden olabilir.Lakin insanlari genel olarak yardımsever ve misafirperverdir.Erkekler kadınlara göre malesef daha cok soz hakkına sahip.Kadınları genelde ew hanımı.Kayınbaba ve kaynana sözü ileri gelir hep.Yani erkek anne ve babasına hurmet ve saygi gosterir.Genelde buyuklerin yaninda konusulmaz.Aklıma gelen bu kadar.

Her yörenin iyisi de olur kötüsü de. Arkadaşınız önce bi adamla tanışsın da öyle karar versin

arkadaşın memlekete göre mi koca seçecek?
adamın huyunun suyunun bir önemi yok mu? otursun konuşsun tanışsın hele bi.

Güldüm gece gece
Hayırlısı olsun diyelim

Bende arnavut göçmeniyim eğer arnavutların tüm adetlerini yaplarını bekliyorsa hiç kabul etmesin sadece kendi gibi arnavut birini duşunsün

Cnm bende arnavutum.
Okurken bak sen dedim :)
İnsan insan olsun taşın toprağın ne kabahati var dimi cnm.

Merak ettim adetlerinizi :)

Bence Erzurumun kızları da erzurumun erkeklerini almamalı. Ataerkil sistemin de primat versiyonuna sahip bu adamlar küçük dağları kendileri yarattı sandığı için eşlerine pek mükemmel davranmıyor benim gördüğüm. Elbette çok çok iyileri de yok değil.
Ama kimse internette tanımadığı insanlarin sozuyle evlilik karari vermemeli. Karşılıklı anlayış ve etkileşim onemli.

Erzurum lu biri olarak söylüyorum kaçsın %90 ı hödük baska birşey değil ve Erzurum insanı gelini hizmetçi olarak görüyor hizmet de iyise iyi gelin kötüyse kötü gelin oluyor dünya tatlısı yengem var hizmetçi gibi değil diye sevmiyorlar bence bulaşmasın

Kültür farkı cok var arada. Hem Arnavutları hem Erzurumluları hem Bursalıları yakından tanırım :) Cok çatışmalar çıkar aileler arasında. Bana kalırsa herkes kendı kulturune en yakın kişiyle evlenmeli . Kültür çatışmaları cok zor evlılıklerde maalesef.

X