Gördüğüm rüyaların etkisinde kalmaktan bıktım (hassaslar okumasın lütfen)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhabalar. 3,5 aylık hamileyim ama resmen 3,5 aydır gecede en az 4 konulu rüya görmekten bıktım usandım artık. Toplasanız 2-3 saat uyku uyumuyorum ve baş ağrıları, korkularla uyanıyorum.

O kadar alakasız ki, mesela;

1 hafta önce kocaman bir yılana işlediği günahlar yüzünden bir kızı verdiklerini gördüm. Yılan kızı o kadar hızlı bir şekilde kaptı ki yanımdan, o anki hızlı manevradan saçlarımın savrulduğunu hissedip uyandım.

Ondan bir iki hafta önce de toprak altından et topluyordum.

Yine bir gün köyde ağaca bağlı yaşlı bir kadın cesedi, kalabalık içindeyim. Ciğerlerim sıkışıyor, her yerde insan gürültüsü.

En kötüsü de bu hafta, yastığıma basa basa kikir kikir gülümseyen varlıklar sırayla başımdan geçti gitti. Ne dediklerini de anlayamadım, dalga geçer gibi gülüştüklerini duydum.

Bana bunlar neden oluyor anlamıyorum.
Psikolojik bir problem olduğunu sanmıyorum, hamile kaldığımdan beridir böyle. Ne yapmam gerekiyor anlamadım. Artık gece olmasını istemiyorum. Resmen farklı farklı dünyalara gidip gidip geliyorum. Ne yapacağımı bilmiyorum. Acaba gebelik yüzünden aldığım ilaçlar ve vitaminler mi yaptı, çok zor durumdayım. Bunları yaşayıp aşan birileri varsa tavsiye beni çok mutlu eder. Çünkü rüyayı gördüm bitti olmuyor, bütün gün kafamda dönüp duruyor. Acaba neden, acaba neyden etkilendim vs. vs. Uykusuzluk yüzünden de başım ağrıyor, şimdiden teşekkür ederim.
Dua edin bol bol. Bir de sirkeli su ile evi temizleyin. Hamilelerin rüyası hareketli ve çok gerçekçi olur derler, umarım en kısa zamanda kabuslariniz biter gider🙏

Ben 3.5 sene boyunca her iki çocuğumla beraber uyudum. Ne zaman onları bırakıp eşimin yanında uyusaydim değişik değişik kabuslar görürdüm. Yaklaşık bir ay önce yataklarinj temelli ayırdım. İstisnasiz ilk iki hafta boyunca her gece kabus gördüm. Yavas yavas azaliyor. Hamilelikle beraber ruhsal durumunuzda değişmiştir bundan olabilir. Bir müddet sonra geçer umarım.

Merhabalar. 3,5 aylık hamileyim ama resmen 3,5 aydır gecede en az 4 konulu rüya görmekten bıktım usandım artık. Toplasanız 2-3 saat uyku uyumuyorum ve baş ağrıları, korkularla uyanıyorum.

1 hafta önce kocaman bir yılana işlediği günahlar yüzünden bir kızı verdiklerini gördüm. Yılan kızı o kadar hızlı bir şekilde kaptı ki yanımdan, o anki hızlı manevradan saçlarımın savrulduğunu hissedip uyandım.

Yine bir gün köyde ağaca bağlı yaşlı bir kadın cesedi, kalabalık içindeyim. Ciğerlerim sıkışıyor, her yerde insan gürültüsü.

En kötüsü de bu hafta, yastığıma basa basa kikir kikir gülümseyen varlıklar sırayla başımdan geçti gitti. Ne dediklerini de anlayamadım, dalga geçer gibi gülüştüklerini duydum.

Psikolojik bir problem olduğunu sanmıyorum, hamile kaldığımdan beridir böyle. Ne yapmam gerekiyor anlamadım. Artık gece olmasını istemiyorum. Resmen farklı farklı dünyalara gidip gidip geliyorum. Ne yapacağımı bilmiyorum. Acaba gebelik yüzünden aldığım ilaçlar ve vitaminler mi yaptı, çok zor durumdayım. Bunları yaşayıp aşan birileri varsa tavsiye beni çok mutlu eder. Çünkü rüyayı gördüm bitti olmuyor, bütün gün kafamda dönüp duruyor. Acaba neden, acaba neyden etkilendim vs. vs. Uykusuzluk yüzünden de başım ağrıyor, şimdiden teşekkür ederim.
Bizim buralarda hamile kadınlara hocalar kitap açar sübyan olabiliyormuş hamile kadınların çoğunda eğer bilimdik tanıdık birisi varsa bi kitap açtırabilirsiniz. Sübyan o araştırabilirsiniz

Kötü rüyalarınızı kesinlikle anlatmayın, etkisinde daha çok kalırsınız. Dua okuyun, manevi olarak, moral motivasyon olarak sizi güçlendirecek şeyler yapın. Uyku rutininizi gözden geçirin. Yeme içme saatlerinizi düzenleyin. İzlediklerinize-okuduklarınıza da dikkat edin. Bir de hayatınızda size kötü hissettiren, negatif insanlar varsa sınır koyun. Aşamazsanız da bir uzmana görünmekte fayda var.

koruma dualarını okumadan uyumayın. Evinizde bakara süresi açıp dinleyin. Bir de bazı zikirler var sizi manen güçlendiren ve bazı varlıkları uzaklaştıran. Bir bilene danışıp rutininize koyun

inancli bir insansanız eğer yatmadan önce muhakkak bir fatiha ve ayetel kürsi, üçer tane de ihlas, felak ve nas okuyun, ellerinize üfleyin baştan ayağa kadar sürün. yatmadan önce besmele çekerek üç kez yatağa yavaşça pat pat vurun.

bir de gün içinde bu tarz rahatsız edici içeriklere maruz kalmamaya, çok tok uyumamaya, uyumadan 2 saat öncesinde telefon, televizyona bakmamaya özen gösterin. çok ürkütücü bir durum, eminim hamilelikte daha da dramatik bir hal alıyordur. doktorunuza danışarak yatmadan evvel bir fincan tıbbi papatya, limon melisa gibi olayları içebilirsiniz (hamilelikte güvenilirlikleri ile ilgili bilgim yok maalesef)
Yatağa neden pat pat diye 3 defa vuruyor biraz garip geldi?

Hormonların etkisindendir, bir de kaygılı bir hamilelik geçiriyorsunuz sanırım . belli bir dönem olabilir böyle rüyalar, film falan açın sizi mutlu edecek günlük hayatı anlatan filmler. kafanız rahatlarsa daha iyi olur.

Okuyanları etkilediği ve korkmalarına neden olduğu için bu tür konular yasaktır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X