Gördüğüm rüyaların etkisinde kalmaktan bıktım (hassaslar okumasın lütfen)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Leviosaa

Gül, güldür, güzelleştir 🪷
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2022
1.132
981
27
Merhabalar. 3,5 aylık hamileyim ama resmen 3,5 aydır gecede en az 4 konulu rüya görmekten bıktım usandım artık. Toplasanız 2-3 saat uyku uyumuyorum ve baş ağrıları, korkularla uyanıyorum.

O kadar alakasız ki, mesela;

1 hafta önce kocaman bir yılana işlediği günahlar yüzünden bir kızı verdiklerini gördüm. Yılan kızı o kadar hızlı bir şekilde kaptı ki yanımdan, o anki hızlı manevradan saçlarımın savrulduğunu hissedip uyandım.

Ondan bir iki hafta önce de toprak altından et topluyordum.

Yine bir gün köyde ağaca bağlı yaşlı bir kadın cesedi, kalabalık içindeyim. Ciğerlerim sıkışıyor, her yerde insan gürültüsü.

En kötüsü de bu hafta, yastığıma basa basa kikir kikir gülümseyen varlıklar sırayla başımdan geçti gitti. Ne dediklerini de anlayamadım, dalga geçer gibi gülüştüklerini duydum.

Bana bunlar neden oluyor anlamıyorum.
Psikolojik bir problem olduğunu sanmıyorum, hamile kaldığımdan beridir böyle. Ne yapmam gerekiyor anlamadım. Artık gece olmasını istemiyorum. Resmen farklı farklı dünyalara gidip gidip geliyorum. Ne yapacağımı bilmiyorum. Acaba gebelik yüzünden aldığım ilaçlar ve vitaminler mi yaptı, çok zor durumdayım. Bunları yaşayıp aşan birileri varsa tavsiye beni çok mutlu eder. Çünkü rüyayı gördüm bitti olmuyor, bütün gün kafamda dönüp duruyor. Acaba neden, acaba neyden etkilendim vs. vs. Uykusuzluk yüzünden de başım ağrıyor, şimdiden teşekkür ederim.

ben de gebelikte cok değişik rüyalar görmeye başladım ama bu kadar rahatsız edici rüyalar asla görmedim.

ama hayatımın bazı depresif dönemlerimde böyle rüyalar gördüm. öldüğümü, cinleri, tanıdığın insanların ölümünü vs. ama dediğim gibi bunlar hep depresif olduğum dönemde gördüğüm rüyalardı. annem gece uyumadan önce 21 kez besmele çekmemi söylemisti ilk olduğunda. hala daha uyurken 21 kes besmele çekip uyuyorum. ama bence bi uzammdan destek alın. hamilesiniz zaten duygularınızın ekstra hassas olduğu bir dönem.. kendinizi çok yıpratırsınız

Bol bol dua edin. Ayetel kürsü felak nas okuyarak uyuyun. Odanızı dip köşe temizleyin. Bebeğinizin yüzü suyu hürmetine sadaka verin. Varsa bir yetim sevindirin yoksa askıda ekmek vardır her fırında ekmek verin.
Evet canım bence de sadaka var ve sirkeli suyla duş al. Kabuslar devam eder yoksa.... Çok durumun mu yok mesela bir ekmek aldın,onun üstünü bile kutuya at sadaka niyetine.
Manevi olarak boşlukta olduğumu hep düşünüyordum açıkcası, belki de bu hamilelik yüzünden bende depresif bir hal başladı. Düşük riskim var diye hep korkuyorum. Sadaka vermek bence de mantıklı, iyilik yapmaktan asla zarar gelmez zaten, ruhen de iyi hissederim 🥺 sirkeli suyla evimi ocağımı siliyorum ama bir de kendim yıkanmayı deneyeyim bu akşam. Çok teşekkür ederim, Allah razı olsun

ben de gebelikte cok değişik rüyalar görmeye başladım ama bu kadar rahatsız edici rüyalar asla görmedim.

ama hayatımın bazı depresif dönemlerimde böyle rüyalar gördüm. öldüğümü, cinleri, tanıdığın insanların ölümünü vs. ama dediğim gibi bunlar hep depresif olduğum dönemde gördüğüm rüyalardı. annem gece uyumadan önce 21 kez besmele çekmemi söylemisti ilk olduğunda. hala daha uyurken 21 kes besmele çekip uyuyorum. ama bence bi uzammdan destek alın. hamilesiniz zaten duygularınızın ekstra hassas olduğu bir dönem.. kendinizi çok yıpratırsınız
Evet o kadar rahatsız edici ki size anlatamam.
Bunlar burada söyleyebildiklerim, söylemediğim bir çoğu var. Ben aslında dua ediyorum, araç kullanırken, evden çıkarken, işten eve dönerken. Psikolojik destek almamak için diretiyorum ama sanırım sonunda oraya gidecek iş çünkü hamilelikte kilo bile alamadım, aksine 7 kilo verdim. Uyku ve depresyon problemi yediklerimden vitamin almamı engelliyor. Çok üzülüyorum. Çok teşekkür ederim 😔

Merhabalar. 3,5 aylık hamileyim ama resmen 3,5 aydır gecede en az 4 konulu rüya görmekten bıktım usandım artık. Toplasanız 2-3 saat uyku uyumuyorum ve baş ağrıları, korkularla uyanıyorum.

1 hafta önce kocaman bir yılana işlediği günahlar yüzünden bir kızı verdiklerini gördüm. Yılan kızı o kadar hızlı bir şekilde kaptı ki yanımdan, o anki hızlı manevradan saçlarımın savrulduğunu hissedip uyandım.

Yine bir gün köyde ağaca bağlı yaşlı bir kadın cesedi, kalabalık içindeyim. Ciğerlerim sıkışıyor, her yerde insan gürültüsü.

En kötüsü de bu hafta, yastığıma basa basa kikir kikir gülümseyen varlıklar sırayla başımdan geçti gitti. Ne dediklerini de anlayamadım, dalga geçer gibi gülüştüklerini duydum.

Psikolojik bir problem olduğunu sanmıyorum, hamile kaldığımdan beridir böyle. Ne yapmam gerekiyor anlamadım. Artık gece olmasını istemiyorum. Resmen farklı farklı dünyalara gidip gidip geliyorum. Ne yapacağımı bilmiyorum. Acaba gebelik yüzünden aldığım ilaçlar ve vitaminler mi yaptı, çok zor durumdayım. Bunları yaşayıp aşan birileri varsa tavsiye beni çok mutlu eder. Çünkü rüyayı gördüm bitti olmuyor, bütün gün kafamda dönüp duruyor. Acaba neden, acaba neyden etkilendim vs. vs. Uykusuzluk yüzünden de başım ağrıyor, şimdiden teşekkür ederim.
Bakara suresini evinizde açın her odadan duyulsun. Bu sizi rahatlatır Allahın izniyle

Benimde hamileyken 4 aydan sonra olmaya başlamıştı..Devamlı nazar duası ve yasini şerif okumanı öneririm. Uyumadan önce mutlaka yatağına nas Felak okuyup sağına soluna 3 er defa üfle. Sadaka vermekte iyi gelr.

Son düzenleme:
Ben çok tok yatınca, yağlı şekerli yiyip yatınca gecem mahvolur. Sizin iştah nasıl?
Çok yediğim zamanlar oluyor evet, heleki hamilelikte. Hatta bazı geceler kavun yiyorum yatağa gitmeden hemen önce 😞 ama bu kötü rüya ve iç sıkıntısı yapar mı ki?

Benimde hamileyken 4 aydan sonra olmaya başlamıştı.benim de rüyamda kapı eşiğinde bı adam vardı ve o kadar pis gülüşü vardiki resmen kahkaha atarak seni elinden herşeyini alacam deyip beni geriye doğru ittirmisti o rüyamı hala unutmam.hamileyken ağlayarak uyandım rsmen.Devamlı nazar duası ve yasini şerif okumanı öneririm. Uyumadan önce mutlaka yatağına nas Felak okuyup sağına soluna 3 er defa üfle. Sadaka vermekte iyi gelr.
Söylemek istemediğim buna benzer şeyler de var, sitede hamileler hassaslar var çok açmak istemedim. Allah korusun inşallah hayırlısıyla doğurmuşsundur yavrucuğunu. Nasıl geçti peki, doğuma kadar devam mı etti?

Evet o kadar rahatsız edici ki size anlatamam.
Bunlar burada söyleyebildiklerim, söylemediğim bir çoğu var. Ben aslında dua ediyorum, araç kullanırken, evden çıkarken, işten eve dönerken. Psikolojik destek almamak için diretiyorum ama sanırım sonunda oraya gidecek iş çünkü hamilelikte kilo bile alamadım, aksine 7 kilo verdim. Uyku ve depresyon problemi yediklerimden vitamin almamı engelliyor. Çok üzülüyorum. Çok teşekkür ederim 😔
tamamen psikolojik hepsi. hamilelikte daha zayıf duygularınız. ister istemez stres vs. bence bi uzmanla görüsün. ne zararı olabilir ki?

Her gece uyumadan okuyabilirsiniz Yasin suresini okuyun. Muhtemelen kapanacak konunuz ama ben de yaşadım . Yalnız rüyada korkuyordum bisure sonra geçmişti .

Konuyu açmak istemedim dediğinize göre çok fazlaysa etkileniyorsaniz Gerçek bir hocaya durumunuzu anlatırsaniz size yardımcı olacaktır. İnanmak istemeyen inanmayabilir ama

Söylemek istemediğim buna benzer şeyler de var, sitede hamileler hassaslar var çok açmak istemedim. Allah korusun inşallah hayırlısıyla doğurmuşsundur yavrucuğunu. Nasıl geçti peki, doğuma kadar devam mı etti?
Çok şükür oğlum 5 yaşında. Çok şükür sakın geçti herşey. Bu kadar çok düşünmeneye özen gösterin. Akla takınca daha kötülerini görürsünüz. Sizi etkilediyse lütfen kusura bakmayın.🙏🏼❤️

Kaygılı hamileliklerde ben hep böyle rüyalar görmeye başlayan kadınlar gördüm. İçinizdeki korkuların size yansıması bu şekilde oluyor. Bunun haricinde ben mesajcı rüyalara inanırım ama siz hep felaketler gördüğünüz için ben bunları açıkçası sadece bilinçaltı rüyaları olarak yorumluyorum.

İzlediklerinize dikkat edin kötü haberler, mutsuz edecek, olumsuz şeyler izlemeyin. Sosyal medyanız varsa Spiritüel konulu paylaşımlar yapan sayfaları takip etmeyin. Rüyalarınızın anlamlarına bakmayın. Uyuma saatinizden önce güzel konusu olan, faydalı içeriği olan bir kitap okuyabilirsiniz. Bunlar sizi rahatlatır, kötü rüyalar görmezsiniz umarım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X