Gonal F

nisan-nur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2007
508
2
selam kıslar
doktorum gonal f vrdi bana yumurtlama ilacı. ilkini kendi yapacak diğerlerini kendin yapabilirsin dedi Acaba aranızda bu ve buna benzer iğneli ilaç kullanan oldumu. çok acıtıyomu ??????????????? fisfisfis

merhaba..ben kullandim 10 gü kadar gonal-f..

hayir hic caniniz yanmaz,zaten göbeginizi hafif elinizle sIkIstirip vurursunuz igneyi..

birde igneler cok ince oldugu icin hissetmezsiniz bile.

canım iğne öle acıtmıyor aslında.. çoğu kendı yapıyo ama ben biraz cesaretsizim eşim yapoyorr azıcık sinek ısırığı gibi acıyoo..acil şıfalarr

nisancim kusura bakma canim,yoktum sitede..evet kendim vurdum ben...doktorum kendin vurursan

daha cesaretli olursun demisti..o yüzden esime yaptirmadim..canim göbek bölgesi yagli oldugu icin

birde elinle hafif tutuyorsun göbegini o yüzden canin yanmiyor..ben önce cok korktum ama inanki

hic aci olmadi..cünkü igneler kIl igne yani cok ince..ben 7 aylik hamileyim canim bu ignelerden sonra

hamile kaldim..
buradayim ben sorun olursa cevaplarim..

mrb çilek,bebeğin hayırlı uğurlu olsun çok sevindim tedavinin sonucuna ulaşmışsın.senin sorunun neydi.ne kadrlık bi tedaviden sonra hamiş kaldın?bende pko luyum gonal f bende kullanıyorum.

nisan nur,çileğinde bahsettiği gibi bu iğneler hiç acı vermiyor.doktorunun verdiği ölçüde yapıp kontrollere gidiyosun.umarım seninde tedavin sonuç verir

çilekcim ilk kullanımındamı hamiş kaldın yani aşılamamı oldun yoksa doğalmı oldu kaç gün vurdaun anlatsana işte geçirdiğin evreleri bu arada allah tamamına erdirsin bebişini

gonal yumurta geliştirici bi iğne.yani sadece pko için verilmio ama genelde yumurtlama bozukluğu olan kişilere verilip gelişim ultrasonla izleniyor.

cnm ben aşılama olucam bu ay bakalım ne olcak sen demi aşılama için kullanıyosun kendinmi vuruyosun derin

canım bende önce hastanede vurdurdum sonra kendim vurdum 7-8 gün kadar... hiç acımıyor hatta ben iğneyi vurduğumu bile hissetmiyordum bu arada ben koldan vurdum doktorum öyle söylemişti ama benim olmadı sonuç negatif yani.........

kıslar eşimde hiç problem yok sadece benim tek tüpüm kapalı onun için aşılama yapıcak doktorum hayırlısı artık

çilekcim ilk kullanımındamı hamiş kaldın yani aşılamamı oldun yoksa doğalmı oldu kaç gün vurdaun anlatsana işte geçirdiğin evreleri bu arada allah tamamına erdirsin bebişini
geldim geldim..canim ben ICSI (microenjeksiyon)ile hamile kaldim ve ilk denememde..

ama daha öncesinda asilama yada tüp bebek tedavisi görmedim direk gectik biz microya..

10 gün igne yapildi bana 12,5 tu aldigim doz..benimkisi oldukca düsüktü..yalniz asilama ve

micro tedavileri biraz farkli sanirim..ben ayni zamanda burun spreyide kullanmistim..

tsk,ederim insl.en yakinda zamanda seninde olur bebisin..

gonal f pko lularamı veriliyo bende pko yok ama

hayir gonal-f yumurtalari gelistirmek icin yapilan bir igne..bendede hicbri sorun yoktu..

burun spreyiyle kendi vücudumun ürettigi hormonu engelleyip ayni zamanda gonal.f

yumurtalarimi gelistirdi..

X