GONAL F-450 kullanıp gebe kalan varmı?

AytenHuseynzade998

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2022
34
7
25
Merhabalar, sizlerin yardımına ihtiyacım var. Ben borderline tümörden (yumurtlık kisti) emeliyyat oldum.AMH deyerim 0.18 Doktorum bana Gonal F-450 pen önerdi bana. 5 gün yazmış doktor ilacı 3 gündür kullanıyorum göbekden yalnız doğru kullanıp kullanmadığımdan emin deyilim. Gonal F 450 ile gebe kalan varmı? 5aylık evliyim çok korkuyorum.Bana yardımçı ola bilirmisiniz lütfen?

Ben bu ay kullandım 10 gün malesef sonuç hüsran

Şimdi tüp sürecinde misin?
Yok hayır tüp bebekte öğrenildi bu sorun.
Tüp bebekle gebe kaldım zaten.
Bana başka bi doktorum hiç bi sorun göremiyorum büyük ihtimalle yumurta kabuğun sert demişti. Bu nasıl anlaşılır dediğimde sadece IVF de yani tüp bebekte anlaşılır demişti.

Hadi gözün aydın, cok sevindim
Sebepsiz infertilite belkide bu kabuk sertliğide olabiliyor tüp dışında anlaşılmıyorsa.

Hadi gözün aydın, cok sevindim
Sebepsiz infertilite belkide bu kabuk sertliğide olabiliyor tüp dışında anlaşılmıyorsa.
Sağol canım Allah razı olsun. Darısı sana ve bekleyen herkese olsun inşallah
Evet tüp bebek işlemi dışında malesef anlaşımıyan bişeymiş.
Nasibimizde böyle anne olmak varmış
Sonu güzel bitsin inşallah

Tabiki tek hayırlısıyla olsunda tedavi sekli değişkendir her bireyde

Merhaba benimde toplamda 7 yumurtam vardı 5 gün sayınca gonapeptly meriofert ve fostimon iğnelerini kullandım sonra yine aynıydı sayısı ama büyümüş dedi doktor güzel dedi 11mm bu cmtesi yine gidicem fostimonu bulamadığım icin onun yerine bana gonal f 900 olanı yazdı günlük 150ml vur dedi onu kullanıyorum şu an ama hiç yakmıyor diğerleri çok yakıyor yumurta sayısı nasıl artıyor benim artmadı aynı ama

Bilmiyorum nasıl artar yumurta sayısı.
Doktor ne dediyse onu kullandım ben.
Benim normal muanede de yumurta sayım fazlaydı. Bu çokta iyi bişey değil aslında.
Daha az olanların kalite olarak daha fazla oluyo. Önemli olan kalitesi yani. Bence üzülmeyin az diye gayet yeterli sayısı. Vitamin takviye de kullanıyosunuzdur belki onlar da etkilemiş olabilir bilmiyorum...
Allah kolaylık versin sağlıkla transferiniz olsun inşallah

Evet kullanıyorum takviye Maxiper verdi balık yağı da kullanıyorum folik asitte verdi ve birde D vitamini fıs fıs kullanıyorum . Bu ara benim iki gündür akıntım var acaba çatlama mı oldu Kİ kendiliğinden ya doktora demiştim bu iğneler süresince çatlama olursa kendiliğinden diye doktor da yok dedi bu iğneler engelliyor çatlamasını dedi bilmiyorum hem büyütüp hem çatlamasını nasıl engelliyor İnşallah çatlama olmamıştır cmtesi gidicem daha doktora

Ben erken çatlama olmasın diye bi iğne kullanmıştım adını hatırlamıyorum ama. Siz kullanmadınız mı.
Ama 11 mm de çatlama olmaz zaten en az 18 ve 20 de olur
Adını hatırladım geçmişe baktım cetrotide kullanmışım

Yok hayır ben şu an günde 3 iğne kullanıyorum biri sabah ikisi akşam olmak üzere çünkü doktor bana bu şekil yazdı yani kafama göre az kullanmak istemiyorum çarşamba 11mm idi bugünde 3 iğne kullandım cmtsiye kadar kaç olur bilmiyorum artık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…