goldn retriewer sahipleri

oyy çoook güzel maşallah.. bu tarçınlara bayılıyoorum... maşallah....
çok güzelmiş.

tarçınımız 8 yawrudan tek kahverengisi carlosumun bebişi anne koyu kahve 8 yawruları oldu ve birtek tarçınımız anneye çekti hepsini verdim tarçınıma kıyamadım bi hatıra kalsın dedim köpüşümden..ben niyeyse dişi köpeklere pek alışamadım oğlan köpüş daha bi uslu geliyor bana huyundan mı ne :KK70: carlos da tarçında pek mahmur maşallah:sm_confused:

erkek köpek sahibi olmak da elbette çok güzel ama ülkemizdee dişiler kolayca sahiplenilemiyor.
dişi köpeğim var çok yaramaz şımarık nazlı narin ve çok düşkün bana.. hazır konusu açılmışken şundan da bahsetmek istiyorum. sizin içinde üzerinize almayın.
dişi köpekler bilinçli ellere geçerse bilinçsiz üreme çoğalma önlenebilir.

Dişi Köpek :

Dişi bir köpek tercih ediyorsanız sizi kutlarım.Çünkü dişi köpek erkek köpekten çok daha üstün meziyetlere sahiptir.Bu özellikleri şöyle sıralıyabiliriz.
-Daha zekidir.
-Hafızası kuvvetlidir.Kolay hatırlar.
-Kolay eğitilir.
-Koruma iç güdüsü yüksektir.
-Cesurdur.
-Sahibine daha çok bağlıdır.
-Dengeli bir karaktere sahiptir.
-Atletik bir yapıya sahiptir.
-Görevini daha dikkatli ve duyarlı bir şekilde yapar.
Dişi bir köpek yukarıda saydığım özeliklerinden dolayı erkek köpekden daha değerlidir.Ancak dişi köpeğin alınmamasında ve eğitiminin üst basamaklara taşınmamasındaki amaç dişi köpeklerin daha çok üretim için tutulması ve hamile kalarak anne olması belli bir süre yavrularına bakmak zorunda kalmasıdır.Bu esnalar sırasında köpeğin eğitimi gerilemekte,performansı düşmekte ve vücut yapısı anneliğin verdiği dolaylık gereği bozulmaktadır.Bu nedenle köpek görevini istenilen performansda sergileyemeyecektir.Tabii bu kural iş köpekleri için gereklidir.Evde beslediğimiz dişimiz için bu kurallar geçerli değildir.

Doğanın dişilere verdiği doğurganlık özelliği köpeğin her altı ayda bir çiftleşme dönemine girmesi ile başlar.ılk çiftleşme dönemi daha geç görülebilir.Köpek kesinlikle bu ilk döneminde çiftleştirilmemeli 2-3 dönemine kadar beklenmelidir.Bu dönem içerisinde köpeğiniz çiftleşmeye istek duyacak,hareketleri canlanarak vaktinin çoğunu dışarıda geçirmek isteyecektir.Dişi köpeğin yaydığı koku erkek köpek tarafından hava şartları uygun olduğu takdirde çok uzaklardan alınabilir.Bu süre içerisinde köpeğinizin erkek arakadaşlarını evinizin yakınında istemiyerek de olsa misafir edeceksiniz.Dişi köpeğin bu dönemi yaklaşık bir ay içerisinde son bulacaktır.

Erkek Köpek:
Erkek köpek ise doğanın bütün erkek cinslerine verdiği özellikleri taşımaktadır.Güçlüdür,dişi köpekten daha gösterişli bir görünüme sahiptir.Bir diğer özelliği bağımsız ve özgür olmasıdır.

-----Cinsiyetin Davranış Üzerine Etkisi-------
Cinsiyete bağlı davranış özelliklerinin temelinde hormonal faali­yetler yatmaktadır. Ancak belirli bir süre sonra davranışları iyice öğrenen hayvan, hormon salgılanması azalsa bile bu davranışlarını kaybetmemektedir.

Erkeklerde dişilere kıyasla daha fazla olan özellikler:
1- Oyun güdüleri
2- Tahrip hırsı
3- Bölgesel savunma agresyonu
4- Aktivite
5- Yabancı köpeklere karşı agresyon
6- Sahibiyle liderlik mücadelesi

Dişilerde erkeklere kıyasla daha fazla olan özellikler:
1- Eğitilebilme
2- Kişileri koruma
3- Kurtarma ve yaralılara yardım

ıki cinsiyet için aynı düzeyde olan özellikler;
1- Havlamak
2- Bekçilik (bazen dişilerde daha fazla olabilir)
3- Uyarılabilirlik

TAMAMI ALINTIDIR:

cnm bana şu çizelge varya nasıl yapılıyor anlatırmısın bi türlü beceremedim kilo çizelgesi yapıcam da

ER_CA sende kızının fotolarını koysana varsa talip olurum belki dünür olurz

ayoll ben bu köpeklerin hastasıyım, eşimi ikna eder etmez alıcam bir tanee...

bayıldım senin köpeğine de :)

ER_CA sende kızının fotolarını koysana varsa talip olurum belki dünür olurz

albümünde var resimleri:) iki kızımında bak istersen :) bu pc de resimleri yo laptoptan giriyorum şimdilik...
bi ara ekliym kızımın cici fotolarını:)))

ikiside çok güzel maşallah rot bende de var aa o yazlıkta o dişi tarçında diğer evde her yere bi tane bekçi koydum ben rot kızımın adı şayen tarçınla anlaşamadıkları için ayırdım şayenim daha küçük onuda koyimm durr

n6094432851465170469443.jpg

n6094432851465140421003.jpg

n6094432851465047758092.jpg

ayyy yavru köpeklere çok özeniyooorum. canım çektii:) maşallaaah kocaman öpüyorum ağzınızııı tatlı köpüşüm benimm...zemuszemus

X