GÖĞÜSLERDEN SÜT GELMESİ VE ADET GECİKMESİ yardımcı olabilecek?

bluegirl1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2011
719
1
arkadaşlar merhaba belki benim gibi sorun yaşayan vardır..?hamile kalma şansı diğer kadınlara oranla daha düşük olan...

benim adetim 4 5 gün kadar gecikti...göğsümü sıktığımda süte benzer bir sıvı geliyor...her an adet oalcakmışım gibi karnım da ağrıyor.. ancak bu durum hormonlardan mı kaynaklanıyor? hamile kalma ihtimalim hiç mi yok?

Merhaba cnm gecmiş olsun özellikle önce bir gebelik testi yaptır eğer negatif çıkarsa prolaktin hormonuna baktır göğüsten süt gelmesi ve adet gecikmesini prolaktin hormonun fazla olması sebep olur

cnm bende hamıleyım 7 haftalık. adetın gecıktıyse göguslerın sıstıyse ve kasıklarında öksurukde,hapsurukda bır anlık agrı oluyorsa cok buyuk bı ıhtımalle hamılesın. cok nadır olurmus böle yanı adet belırtılerının olması sanaldan arastırmıstım .doktora sormustum kasıklarımdakı agrı normalmiş. kese yerleşmesinden kaynaklanıyormuş. ben ıstemeden hamıle kaldım. bu belırtıler oldu megersem hamıleymısım .neyse alıstım sımdık allah senınde gönlune göre versın.haaa bıde kac gun gecıktı bılmıyorum hamıllelık testı yap iş yerınden bır arkdasım 3 gun gecıkmeyle testte pozitif oldugu bellı oldu aynı zamanda ben yap yaptım gecıktıgı ıcın bende negatıf cıkmıstı 10 gun gecıktıgınde pozıtıf olarak gözuktu.buda normalmıs .kısıden kısıye hcg oranına göre degısebılıyormus :)

cnm bıde bendede her an adet olcakmısım gıbı karın agrılarım vardı.hatta adet belırtılerı var dıye sevınmıstım de ama bosyere sevınmısım :)

Merhaba cnm gecmiş olsun özellikle önce bir gebelik testi yaptır eğer negatif çıkarsa prolaktin hormonuna baktır göğüsten süt gelmesi ve adet gecikmesini prolaktin hormonun fazla olması sebep olur
çok teşekkür ederim...
böyle bir durum varsa tehlikeli bir şey mi yani gerçekten yüksekse...gebeliğe engel olur mu?

ben 2 gün önce idrar testi yaptım evde ama çıkmadı.negatifti..atmadım o testi ama 1 gün sonra 2.çizgi vardı ama geçersiz diye biiyorum...kasıklarımda batma var...göğüslerde abartı bir değişiklik yok.dediğim gibi süt gelmesi ve hafifbir ağrı.. allah tamamına erdirsin senin de gebeliğini...hayırlı evlattır inşallah sen istemeden tutunmuş sana...ben çok istiyorum ama işte acaba sorunlu muyum ben de olmuyor

tatlım benım testımde de 10 gun gecmesıne hafıf bır cızgı vardı. kasıklarındakı agrı,gögsundekı sısme ınanırmısın ben usuttum sanmıstım sende aynı benım yasadıklarımı yasıyorsun.iştahımda acılmıstı ama ben adetımın yakın olmasına baglıyordum nedenını ama degılmıs. tatlım bak ne dıycem sana lutfen dınle benı 1 hafta hıc bısey yapma agır ev ısı ,yuk falan tasıma ,alkol ve sıgara alma ,ve stres de yapma sakın. kalıbımı basarım sen hamılesın ...bak yasemın demıstı dersın ve bana da kesın olunca yaz lutfen tmmı? allah gönlune göre versın ınsallah. bıraz sakınles ..

ah canım benim ne güzel şeyler yazmışsın da.bakalım kan sonucumda senin söylediğin kadar güzel şeyler söyleyecek mi bana...yarın öğleden sonra çıkar sonuçlar dediler ama internetten bakılıyor sonuca şansta bende hiç yok açılmıyor taksim hastanesinin sayfası.error veriyor. dr hormonlardan kayaklıdır dedi... ama şuan bile sol kasığıma iğne batırıyolar gibi yaaa...canım inşallah dediğin gibi çıkar...desteğinin için binlerce teşekkür ederim..
bu arada teknosa gibi lanet olası bir yere işe başladım stresten başka bir şey değil 700 tlye 3 kişinin işini bana yüklediler..her gün ağlaya ağlaya dönüyorum iş yerinden.yani belkide strestendir deyip geçiriyorum...gebelik değilmiş gbime geliyor

Canım benim test sonucu çıktı maalesef hayal kırıklığından başka bir şey değil...0,100 çıktı..

yani o olup olmadıgını bilmek için öncelikle dahiliyenin endokrin yandalına gideceksin orda prolaktin düzeylerine bakılır.eger yüksekse mr falan cekilir. ama korkma gercekten toplumda nisbeten sık görülen bir durum bu.

canım geçen ay ben bu ay bir arkadaşım yaşadı bu durumu. maalesef gebelik değildi bizimkiler. umarım hamilesindir. dğilsen de kesinlikle prolaktinin yüksek . bu test yaptır. dostinex diye bir ilaç kullandım ben . şu anda normal çok şükür. gebeliğe engel olabilen bir hormon. ama çözümü kolay sıkma canını . stres bu hormonu daha da arttırıyor çünkü.

ve anladığım kadarıyla yumutlamayı engelleyip adet düzensiliği yapıyor böylelkikle gebe kalmak imkansızlaşıyır yarın teskrar gideceğim.dr test sonucu çıksın gel demişti...allah sonumuzu hayır etsin ne diyelim

ahh cnm benım yaaa bak şimdik uzuldum . bende bakarım cnm ınternetten istersen . acarsa bıde laboratuvar kısmının telı yokmu teldede sorulamazmı? kendını uzme cnm hamıleysen bılıyorsun ılk aylarda dusuk rıskı dıger aylara göre fazla.teknosada yuk kaldırma sakın . allahım gönlundekını nasıp etsın ınsallah sana.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…