GÖĞÜSLERDEN SÜT GELMESİ VE ADET GECİKMESİ yardımcı olabilecek?

canım geçen ay ben bu ay bir arkadaşım yaşadı bu durumu. Maalesef gebelik değildi bizimkiler. Umarım hamilesindir. Dğilsen de kesinlikle prolaktinin yüksek . Bu test yaptır. Dostinex diye bir ilaç kullandım ben . şu anda normal çok şükür. Gebeliğe engel olabilen bir hormon. Ama çözümü kolay sıkma canını . Stres bu hormonu daha da arttırıyor çünkü.

stresten başka bir şeyden kaynaklanmıyordur benimki... 1 ay olmadı işe başlayalı kafayı yemek üzereyim... Bir de sözleşme imzallatılar 1000 tl ye yakın 6 aqy içinde çıkarsan ödiceksin diye... Ama bu şartlar altında daha fazla çalışamıycam...700 tl maaş verip 2 katını geri alacaklar ya benden hadi neyse... Ihtiyaç olmasa sanki çalışlırdık teknosa gibi b.tan yerde... 1000 tlye ben sağlımı geri alamayacağım anlaşılan:KK43:

önce iltihap tedavisi şimdi bir de bu çıktı... Moralimi yüksek tutmalıyım ama olmuyor işte... Inşallah çözümü kolay olur...desteğin için çok sağol

selam canım benimde ilk gebeliğimden önce prolaktinim yüksek çıkmıştı çok üzüldüm o dönem ilaç kullanmaya başladım hemen düştü değerler ve hamile kaldım kızım şimdi 8 yaşında ve 2. istiyoruz yine yüksek sanırım sıkınca süt geldi geçen gün ama dert etme ilaçtan sonra kalırsın

kesinlikle prolaktinin yükselmiş
aç karnına gidip prolaktin tahlili yaptırmalısın
eğer değer yüksekse muhtemelen doktorunuz dostinex isimli ilacı verir
ilacı içinde değer hemen düşer, ama bu hormon çok dengesizdir, peşini bırakmaya gelmez
hemen yeniden yükselebilir
o nedenle sık sık tahlil yaptırmalı kontrol etmelisiniz
bende de aynı sorun vardı
dostinex kullandım,ondan sonra da agnucaston kullandım ve şimd hamileyim
doktorunuza agnucastonu da sormanızı ve yazdırmanızı tavsiye ederim
dostinexle değeri düşürdükten sonra agnucastonla yükselmemesini sağlayabilirsin

selam canım benimde ilk gebeliğimden önce prolaktinim yüksek çıkmıştı çok üzüldüm o dönem ilaç kullanmaya başladım hemen düştü değerler ve hamile kaldım kızım şimdi 8 yaşında ve 2. istiyoruz yine yüksek sanırım sıkınca süt geldi geçen gün ama dert etme ilaçtan sonra kalırsın

inşallah canım... allah evlatlarını sana bağışlasın..
insan para kazanmak için çalışıyor ama ben bir yandan sağlığımı kaybettiğimin farkına vardım...dr dostinex diye bir ilaç verdi 2lik...
umarım iltihabım da geçmiştir...tek başa çıkmam gereken prolaktin kalmıştır... çok sağol desteğin için

kesinlikle prolaktinin yükselmiş
aç karnına gidip prolaktin tahlili yaptırmalısın
eğer değer yüksekse muhtemelen doktorunuz dostinex isimli ilacı verir
ilacı içinde değer hemen düşer, ama bu hormon çok dengesizdir, peşini bırakmaya gelmez
hemen yeniden yükselebilir
o nedenle sık sık tahlil yaptırmalı kontrol etmelisiniz
bende de aynı sorun vardı
dostinex kullandım,ondan sonra da agnucaston kullandım ve şimd hamileyim
doktorunuza agnucastonu da sormanızı ve yazdırmanızı tavsiye ederim
dostinexle değeri düşürdükten sonra agnucastonla yükselmemesini sağlayabilirsin

seni yakından takip ediyorum zaten...diğer başlıklarda da bana yardımcı olmuştun...hatırlarsın belki iltihap var denilmişti..antibiyotik kullandım ama ne kadar geçti bilmiyorum.bu prolaktin yüzünden adetimde gecikti.ama dr söyleyene kadar hormonun gebeliğe engel olabileceğini bilmiyordum...yeni evlendiğim için çok bilgim yok..sizlerin yardımıyla desteğiyle bir şekilde umut arıyorum.ilacı kullanmaya başladım.2lik dostinex dün içtim diğerini de 1 hafta sonra içeceğim. inşallah ii gelir...ve senin gibi bende drları şaşırtıp hamile kalırım...allah hayırlısıyla kucağına almayı onu büyütmeni nasip etsin

X