Göğüsden Süt Gelmesi Prolaktin Yüksekliğinin Habercisimidir?

benim doktorum bana ozel bir gun dememisti prolaktin olcumu icin. Adam Zeynep Kamil'in eski bashekimi. ben de gittim yaptirdim 32 cikmisti. normal deger 10 ile 35 arasinda olmasi gerekir yaziyordu. reglime de 1-2 gun vardi. ben hic takilmadim bu yukseklige.
ama bazen 15. gunden basliyor goguslerim agrimaya. bugunlerde de cok beyazlik oluyor uclarinda. sikinca gelmiyor ama beyaz beyaz duruyor.

kızlar 1 senedir bebek için uğraşıyoruz :nazar:
en son gittiğim doktor 9 ay önce yaptırdığım hormon testlerine baktı ve yeni bir teste gerek duymadı
4 aydır ganophene tedavisi görüyordum ama bir sonuç elde edemedik
adetlerim çok düzensizleşmişti 6 aydır
bazen 1 hafta bazen 1 haftadan fazla gecikmeler yaşıyordum
ayrıca yumurtalarım çok geç büyüyordu 20-23. günler arasında çatlıyordu
doktor değiştirdim başdan aşağı muayne etti
en son göğüs muaynesi yaptı sıktı ve resmen süt geldi şok oldum:1shok:
dedi prolaktin yüksek adetin 3. günü gel hormon testlerini tekrarlayalım
adetime daha çok var hali hazırda daha çatlayamamış bir yumurtam var inşallah çatlar:Saruboceq:
bu hormonu yüksek olup hamiş kalan var mı
ilaç tedavisi ne kadar sürüyor
adet gecikmelerinin nedeni bu mudur?
çok soru sordum kızlar ama her ay yeni bir süprizle karşılaşıyorum :a015:

Dr .umun nerdeyse bana uyguladığı herşeyi sende yaşamışsın aynı problemler ve aynı ilaçlar sanırsam ama benim göğsümden süt gelmedi gelseydi kötüydü dedi Allah yardımcın olsun
adetinin düzensizleşmesi kullanılan ilaçların etkisinden bendede aynısı oldu DR.um söylemişti.sıkma canını Allah zamanı nezamansa ozamn verir hayırlısı olsun:Saruboceq:

:nazar:slm canim benimde goguslerimden sut geliyordu ve dr ploraktin yuksek dedi,ama bebegi daha bi kac aydir istedigimiz icin onemsemedi ve ilac falan vermedi,6 ay sonra hala bebek olmayinca dr ploraktin yuksek ama ilac falan vermediniz dedik,kadin dostinex yazdi iki kutu,ve iki kutunun icinde toplam dort hap vardi,pazartesi yarim persembe yarim hap iceceksin bu haplar bir ay yeter dedi,sonra gel dedi,ve bu ilaclari kullanirken korunmamizi soyledi,hatta ilacin prospektusunde ilac bittikten bir ay sonrada korunun diye yaziyordu ama biz ilac bitince korunmadik ve ben ilac biter bitmez hamile kaldim canim,insallah rabbim sana nasip eder,simdi gun sayiyorum,birbucuk ay kaldi yavruma kavusmama insallah :nazar::nazar::nazar:

kizlar goguslerde sisme ucunda kasinti olan varmi benim canim yaniyor birde regli olacakmis gibi agrilarim var
lutfen banada cevap verirmisiniz

kızlar şu an durumumu bilmiyorum ama 7-8 ay önce doktora gittiğimde doktor sıktığında acayip süt geldi göğüslerimden tahlil yapıldı prolaktin düşük
bazen böylede olabiliyor

kızlar aynı durum bende de var gögsümden süt geliyo ama prolaktin düşük.Peki neden bu süt geliyorrr????

arkadasım benımde yuksektı ılcla 3 ayda dustu.sanırım troıd sorunu olanlarda yukselıyor bende oyle cıktı.hormonların beynı dıye soyledı dr.troıdım yavas calısıyodu sımdı ılac kullanıyom yukselmıyo prolaktın

kızlar göğsümden süt geliyordu ama prolaktinim normal düzeyde çıktı
anlamadım birşey ama üstünede düşmüyorum
ayrıca bende de kaşntı ve şişme oluyor önemli birşey olduğunu sanmıyorum

X