Bebek Beslenmesi Gögüs ucu olmayanlar ne yapıyorsunuz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

flowersgarden

Guru
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2009
130
1
Arkadaşlar benim göğüs uçlarım yok. Bebeğim daha 8 günlük. malesef göğüs ucum olmadığı için göğsümü kavrayamıyor ve ememiyor. Buda beni çok mutsuz ediyor. Sütümü sağıp önce kaşıkla verdik sonra kaşıktan sütün pek çoğunu döktüğü için biberon ile vermeye başladım. Sağlık ocağına gittim hemşire kızdı. asla bu ikisi yok dedi. Denedi ama oda bebeğimi mememe tutturamadı. Silikon uç ile tutabiliyor ama öyle emzirirken sütün akıp akmadığından emin olamıyorum bazen ağzında biriktirip birden dışarı veriyor.
göğüs ucumu çıkartmak için birsürü alet edavat aldım. pompa, niplette gibi.
Silikon meme ucu kullanan varmı? Yardım lütfennn...

denemey devam et canım benimde yoktu 15 gün ememedi yavrum sürekli açlıktan ağlıyordu alışacaksın zamanla kahverengi kısmın çoğunu ağzına almasını sağla göğsüne yakın tut. allah kolaylık versin

canım ya inan aynı sorunu yaşadım benim de yok diyodum ama öle olmuyomuş yani bebeğe uç lazım değil arkadaşın da dediği gibi o kahverengi kısmı alacak ben güç bela sağ memeye alıştırdım kan ter içinde bu defa sol alamdı bu sefer sağ meme kocaman sol minnacık kaldı bu böyle olmayacak deyip ağlaya sızlaya onu da vermeye çalıştım inanılmaz zor oldu ama oldu...şşua an 2 ay nerdeyse 1 ay falan zorlandık sakın bırakma biberonu falan da bırak alışır devam kolay gelsin..

Ben kahverengi kısmı ağzına vermeye çalıştıkça bebeğim almamak için inat ediyor resmen(
çok ağlıyor. bende dayanamıyorum o kadar çok ağlamasına
siz nasıl başardınız kahverengi kısmını tam olarak ağzına vermeyi. ben bir türlü başaramıyorum Yardım lütfen. teşekkürler...

ememediği için göğsün şişerse alamaz ağzına yerleştiremediği için ağlayabilir. bir ihtimal
yada uzun süre ememezse gögüste bekleyen sütün ilk kısmı acılaşırmış dr. söylemişti ondan alamk istemyebilir.

kahverengi kısmın hepsini alması gerekmiyor ama ağzını doldurmalı. sadece ucunu değil alabildiği kadarını almalı sende yardım etmen gerekebilir önce elinle gögüs ucunu çıkaramasanda uzat elinle sıkıştır öyle ağzına vermeyi dene
yada bir miktar süt çıkart göğüs ucuna sür tadaını alırsa çabuk alır.

arkadaşım bende seninle aynı sorunu yaşadım. göğüs ucum olmadığından bebeğimi hiç emziremedim. silikon göğüs ucu kullandım 1 ay kadar ama onda da çok sızdırma yaptığı için zaten yetersiz olan sütüm kenarlardan boşa gidiyor diye bıraktım.
ara ara zorluyorum bende senin gibi emzirmeye ama öyle çok ağlıyor ki dayanamıyor insan hatta geçenlerde öyle çok zorlamışım demekki çocuğumun alt dudağını morartmışım yaa bende korkumdan artık daha deneyemiyorum bile.. ama belki iyi bi silikon göğüs ucu alıp yeniden silikon uçla emzirmeyi deneyebilirim. varsa öyle önerebileceğiniz marka bende yardımlarınızı bekliyorum...

kızlar aynı sorunları bende yaşadım.
aventin göğüs ucunu alın kullanın çok güzel akıtmıyor..
bebekte rahat emior..
sağlıcakla kalınn..

benmde yoktu 5. aya kadr sagdm verdm sonra sütüm bitti vee o kadarrrr kızıyorum ki kendimeee bana dediler ki gögüs ucu alma kızn emmez uyuzlarr şimdi daha mı ii olduu

kızlar aynı sorunları bende yaşadım.
aventin göğüs ucunu alın kullanın çok güzel akıtmıyor..
bebekte rahat emior..
sağlıcakla kalınn..

avent'in göğüs ucunu bende aldım ama kullanamadım. çok sert gibi geldi sanki çocuğun ağzını acıtacakmış gibi.
peki sen onu kullandıktan sonra çocuğun göğsünü emmeyi başardı mı? yoksa hala göğüs ucu ile mi emziriyorsun??

benmde yoktu 5. aya kadr sagdm verdm sonra sütüm bitti vee o kadarrrr kızıyorum ki kendimeee bana dediler ki gögüs ucu alma kızn emmez uyuzlarr şimdi daha mı ii olduu

canım ya bende sütümü sağarak veriyorum. düzenli sağıyorum ama. şimdilik iyi gibi. senin sütün beşinci aydan sonra nasıl neden kesildi ki? düzenli sağmadığından mı? ya benimki de kesilirmi ki yaaa?? sen ne öneriyorsun peki göğüs ucuyla mı verelim sence??

yoo cnm sert deil benim bebeğim emiyo..
canı isterse göğsümü alıo,istemezse uçla emziriorum ..
bencce dene,mutlala alacaktır.anne sütü alsında bebeğin...:1hug:

Ben avent marka kullanıyorum. doğumdan sonra göğüs ucumun olmadığını görünce hemşire avent marka small boy alın dedi bizde onu aldık. tam kavrasın göğsümü diye netten baktım çeşitli markalar var ama bende tam bilmiyorum

canım inşş kesilmez sütün ama öyle bişey ki bu süt bizim beynimzde ne var neden kızım emmedi sütümü sagıyorum bunu beyin olumsz etki olarak algılıyoo süt azalıyoo
canm valla gögüs ucu çıkartan uçlar varmş onlardan dene veya alabiliyosan elektrkli süt sagma makinasıı al süt sagmakta bi işkence yok canm her saniye sagıyodum kızım sütü içiyodu uyutuyordm bi daha sagyodm dolapta 2 3 gün saklanabiliyo buzlukta 7 8 ay ama bitti nedensee

canım benımde gogus ucum hıc yoktu meme ucu kullandım ama arkadaslarında dedıgı gıbı hep bosa aktı kenarlarından sonra gogsumu vermeye basladım eme eme ucunu cıkardı pes etme derım :)

ben kullandım cnm silikon meme ucu şimdi kendi mememe alıştırdım alışana kadar sende deneyebilirsinn

kızım 6,5 aylık olacak yakında
doğudundan beri silikon göğüs ucuylan emziriyorum
ne sütümde bi azalma oldu nede kızım emmeyi bıraktı
tek sorunumuz ilk başlarda meme ucunu kabul etmedi
bikaç marka denedik en sonunda medela yı aldı ve o günden beri hep medela ile emziriyorum
birde ilk zamanlar çok aktııyordu onunda çaresini bi küçük ebatını kullanarak buldum
silikon göğüs ucunun sütü azaltığına inanmiyorum ben kızımı 1 hafta öncesine kadar sadece anne sütüylen besledim hiç mama vermedim. Şimdi yeni yeni ek gıdalara başladık.

Benimde göğüs ucum yoktu emzirmeden önce soğuk su ile biraz yıka biraz uçlanıyo sonra bebeğine göğsünün kahverengi kısmıyla vermeye çalış o çektikçe uçlanıyo...Ama benim emme bittikten sonra yine uç muç kalmıyo :))))

arkadaşlar,ben de aynı dertten müzdarip oldum:)göğüs ucu ile 15.20 gün emzirdim sonrasında hemen ucu çıkarıp göğsümü verdim filan ve tabi bunu milyon kez denedim:)ısrarlaaa:)göğsümü aldı sonunda:)önce tekini sonra da diğerini:)çok inat ettim,kimse inanmadı ben başardım:)çok yoruldum,sıkıntılı günlerdi walla,kızım da kilo alamadı baya 1-2 ay ama ben doktoru bile dinlemedim:)iyiki de öle yapmışım...sonra hem ben çok rahat ettim hem de kızıma en sağlıklı şeyi verdim:)o da çok iyi kilo aldı...burada önemli olan annenin ısrarı,direnci...bi de kahve kısmı sokmaya çalışmak şart,ucu çıkartıyo bebek,benim var mesal şu an:)kzım 1 yaşında ve emiyo:)göğsümü sağıp (hepsini boşaltamadığı için)onu da veriyodum ben..ama bu iş 2-3 aya kadar anca oturuyo,hem kendinize hem de bebeğinize şans verin,pes edip mamaya sarılmayın derim ben...ama oluyo,göğüs ucu hiçbişey,yeter ki isteyin...

Hastane tipi bir sağma makinası kiraladık emzirme merkezi önermişti sağolsun. o sayede ucu bir miktar çıkmıştı sonra deneye deneye almayı başardı önce birini sonra diğerini.makine çok iş gördü ama evlerdeki makinalara benzemiyor kocaman çok vakumlu ve gürültülüydü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…