Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

haklısın uzun uzun düşünmek lazım, bende korkmuyor değilim iki minik çocuk bırakıcam arkamda ameliyata giderken kolay değil. Kimse anlamıyor derdimden sırt ve boyun ağrılarımdan duramıyorum, ğögüslerimi saklamak için eğile eğile kamburum çıktı ,artık istesem de dik duramıyorum.Daha biraz daha bekle bakalım diyorlar ,32 yaşındayım çocuklarımı da emzirdim daha neyi beklemeliyim bilmiyorum. Günlerdir ameliyat fotoğraflarına bakıyorum bazıları çok iyi, bazıları ise korkunç olmuş. İşte bu noktoda doktorun önemi ortaya çkıyor kimisinde yara izi neredeyse yanık izi gibi yayılmış kocaman, kimisinde ince ve belirsiz. Yaptırıyım derken bez bebek gibi yamalı bohçaya dönmekte var, Allah yardımcımız olsun ne diyim.

Allah bağışlasın canım ben de de 2 tane,inan bu yazdığın sıkıntıların hepsini ben de yaşadım.Ameliyattan korkma inan emin ellerde yapıldığın da dünyalar senin oluyor canım.Vallahi ben ufaklığı süt işini bitirdiim de tamam dedim.Ve inan sonuçlarım dan çok memnunumDarısı başına canım öptüm

Son düzenleme:

desteğin için teşekkür ederim içime su serptin, sen hangi doktorda olmuştun acaba? hangi hastahanede çalışıyor?

merhaba,
bana çay dememişti, dün gittiğimde sordum, egzersiz yapın dedi, tamamen inmesi 3-4 ayı bulurmuş. Çayı sordum, egzersiz çok daha etkili dedi. Dün bugün yapıyorum, ödemlerle ilgili bişi farketmedim ama çok rahatlatıcı olduğu kesin.

he he bi de buna küsermişim, daha neler..masaja devam, çok iyi geliyor dediğin gibi....kıskanmak mı? hem de sen mi? canımsın benim

benim çok şükür herşey yolunda, beyaz bantları alıp izlerimi solüsyonla temizledi ve üzerini silikon bantlarla kapattı...3 ay bu bantlardan kullanın iz hiç kalmayacak dedi :) ben de bekledim biraz ama benim randevum 12:15 deydi...muhtemelen karşılaşmadık bile. sizin de hayırlısı olsun, anlaşmışsınız. herşey gönlünüze göre olur umarım. hayal ettiğiniz memelere kavuşursunuz. sigara ile ilgili benim arkadaşıma (geçen randevuma giderken yanımda götürdüğüm, o da sigara içiyor) 1 ay önceden bırakacaksınız ve sonrada uzun süre hiç içmeyeceksiniz dedi, sanırım sarkma ve cilt yapısına göre karar veriyor.

Karar verince hemen gideceğimde doğum esnasında yapılabilyor mu bu yada karın germe yada yağ aldırma?
emzirme bittikten sonra bile belirli bir süre beklenirken, doğumdan hemen sonra memelerin en çok süt salgıladığı dönemde yapılabileceğini hiç sanmıyorum..

Vücuttaki ödemlerden ve şişliklerden kurtulmak için ödem çayı tarifi veriyorum,not edin

1 Adet yeşil elmayı küçük parçalara ayırıp,1 dal tarçın,1 çay bardagı kiraz sapı,1 yemek kaşıgı yeşil çayı yarım litre kaynar suya atıp 15 dakika demleyin.Hergün taze olarak hazırlayın bu karışımı..Faydasını göreceksiniz...

formül için teşekkürler, denicem

Cep telefonuma bilgi mesajı olarak gelmişti Turkcell den,paylaşmak istedim..Umarım işe yarar.Ben ameliyattan sonra bol bol su içerek atmıştım ödemlerimi.Kızlar bu arada ameliyattan önce ve sonrasında bitki çaylarını doktorum yasaklamıştı.Bir süreligine tabi..Çünkü bitki çayları kanı sulandırır ve kanama egilimini arttırır..Doktorunuza danışın

Merhaba Arzum77.Ben bitki çayı içerek ödemlerimi atmıştım.Ameliyat öncesi tabiiki kesmişti bitki çaylarını. Ameliyattan 15 gün sonra başlatmıştı doktorum bana kiraz sapı avakado yaprağı...tavsiye etmişti.Sanırım ameliyattan 15 gün sonra kanama tehlikesi atlatılmış oluyor.

ben de sizin denediğiniz, bildiğiniz bişi sanmıştım..benim dr. masaj dedi, masaja devam o vakti

Ay çok pardon canım karıştırdım nasılsın her an tanışabiliriz, Edbere ziyarete gelirsin ,değilmi

Arzum77 nin tarifi Ercan bey in bana verdiği tarif sadece benimkisinde elma yoktu.

Bana verdiği tarif şöyle idi:1 çay kaşığı yeşil çay, 15-20 sap kiraz sapı,1 dal tarçın,birkaç karanfil.Bunlar bir kupa bardak içine konulup 3-5 dak.kaynar su ile demlendiriliyor.Süzülüp afiyetle içiliyor:)

Evet çok yakınım inşallah burda olursam geleceğim.O tarihlerde Mersin programımız var ama burda olursam mutlaka geleceğim:) Hastaneye ve Ercan bey e baskın)

Ha ha ne güzel olur, baskın yapalım vallahiben meme ve lipo sonuçlarım dan çok memnunumAma karın olayını merek ediyorum serap38 ,sen ve sevgili Edbeer ,hepinizi karnını merak ediyorum.

Ha ha ne güzel olur, baskın yapalım vallahiben meme ve lipo sonuçlarım dan çok memnunumAma karın olayını merek ediyorum serap38 ,sen ve sevgili Edbeer ,hepinizi karnını merak ediyorum.

ehh artık karın görümlülüğü isteriz artık senden Jelesewc cim )

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…