Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

cok gecmıs olsun,
batıconluyorsundur her gun, uzerıne gazlı bez.. ve mumkun olursa gun ıcınde havalansın, acık kalsın bıraz..
hepsı gecıyor ama muhakkak dr. kontrolunde devam et, bı sekılde kapanacak, cok daha ıyı olacak her gecen gun,sabırrrrrr..

Şimdi kişinini fiziki yapısı, aileden gelen bi yapı, yer çekimi, yanlış sütyen kullanımı vs gibi nedenlerden dolayı büyük olabiliyor. Senin baya bi büyükmüş ama vücüduna yakışmadığı zaman insanlar istemiyor hem olduğundan da kilolu gösteriyor buna bide psikolojik etkenle sağlık konusunda da sıkıntılar eklenince çare küçültmekten geçiyor. Herşeyden önce sağlık için gerekliyse kesinlikle yapılmalı.. Eskiden sırt ağrılarım, sarkmadan dolayı kamburmuş gibi durma, omuzlarda çöküklük, yaz aylarında özellikle sıcakta tahriş olma vs gibi sorunlarımdan eser kalmadı o yüzden iyi ki de olmuşum diyorum. Açılma ile ilgili canını sıkma ciddi birşey olsa zaten doktorunda müdahale ederdi bu riski göze alamazdı çünkü senden önce kendisine de ucu dokunacak. Bir iki sayfa önce okuduysan benimde başıma buna yakın birşey geldi. Ben ameliyat olalı 4 hafta oldu bugün herşey süper, sorunsuz, şuan bile dikiş izlerim kıl kadar ince bi çizgi halinde belli belirsiz derken haftabaşı sağ göğüs dikiş izimin hemen yanında (dikiş izimle hiç ilgisi yok ) küçük yuvarlak bi morarma oluştu morarma üzerindeki deri ince ve yumuşak olduğu için deri soyuldu serçe parmak ucu kadar akşama oradan beyaz bişey çok az dışarı doğru sarkmış gibi oldu korkuyla telefona sarılıp doktorla nasıl konuştuğumu nasıl hastanenin yolunu tuttuğunu bilemezsin Doktorum korkulacak bişey yok dedi vücut hergün yıkandığı için çok koru olyor göğüste şişlikten dolayı gergin olduğu için üstüne birde iz için verilen krem alerji yaptığı için böyle birşey olmuş sana da dediğim gibi gün aşırı yıkayıp pansuman yapmamı bi kaç güne geçeceğini söyledi morarma epey bi azaldı ama açıklık duruyo oda bi kaç güne geçer sanırım. Hani demem o ki insan ister istemez stres yapıyor canı sıkılıyor ama sıkılınca hemen geçmiyor ki dikkat edip moralini yüksek tutmak lazım. Sende benim gibi herşey süper olacak de iyi ol :) Nazarlardan da koru kendini bana nazar değdi diyorum artık çok çabuk iyileştiğim için :) :) İyi olacak herşey merak etmee pozitif ol sen..

cok gemiş olsun bende 1 ay 1 hafta oldu ameliyat olalı benim tavsiyem duştan sonra dikiş yerlerini cok iyi kurutman fön makinesi olabilir ve izler icin mutlaka krem kullan en azından sonradan gözüne kötü görünmesin

su an dıkısler ıcın farklı ıkı krem kullanıorum ama antıbıyotık krem.ben bır an once toparlanmak ıstıyorum.ozume hos gorunup gorunmemesını dusunmuyorum su an.varsın ız olsun onemlı degıl benden baskası gormıycek sonucta:)

herkesın kendı bedenıne, ıskelet yapısına,hatta en onemlısı nasıl ıyı hıssetmesıne gore degısır buyukluk kavramı bence ,

Arkadaşlar iyi dilekleriniz için hepinize cok teşekkür ederim.
Bugün 2. günüm, pek bir ağrım yok .Tek sıkıntı sırt üstü yatmakmış , yan yatabilirsin , ya da rahat ettiğin gibi yat demişti doktorum ama yan yatmayı beceremedim, rahat ettiğim bir yol da bulamadım...
Benim ameliyatım ters t tekniğiyle oldu.Kendi dokumdan silikon gibi meme yapmış doktor, zaten Tuğrul beyin özelliği de bu.....
Şu anda bandaj içindeler, sargılar var, haftaya kontrolde medikal sutyeni giyeceğim...
Şimdi antibiyotik ve ağrı kesici alıyorum, benden önce ameliyat olan arkadaşlarımın da söylediği gibi ;korkulacak bir şey değilmiş ama kolay da değilmiş..
hepinize sevgiler

iyi olmana cok sevindim banada yatabilirsin denmişti ama yatılmıyor hafif yan yatabilirsin arkaya destekle

herkesın kendı bedenıne, ıskelet yapısına,hatta en onemlısı nasıl ıyı hıssetmesıne gore degısır buyukluk kavramı bence ,

cok zayıf bırınde 90 beden buyuk durabılır.buyuk godus gormemıs kımseden kastım 90 bedenle yasanabılır salıgı tehdıt edecek bır durum yok ama daha buyuk olunca (benımkı gıbı) hayat cekılmez oluyor.ınsan evden dısarı cıkmak ıstemıyor.herkezın ozu ustunuzde oluyor laf atanlar vs...bunu kastedmıstım.yanlıs anlasıldım galıba

aml. oldugum ve azımle pc basına gectıgım gunler aklıma geldı..ılk hafta zor ama ınan zamanla hatta gunden gune ıyılesıyorsun
ben sanırım 2.haftadan sonra yan yatmaya basladım, artık agrıdan duz yatamadıgım ıcın sanırım:)
mumkun oldugunca dınlenmeye calıs, cok gecmıs olsun

yanlış anlaşılacak bi durum yok canım sen iyileşmene bak iş yapma benden tavsiye

iyi olmana cok sevindim banada yatabilirsin denmişti ama yatılmıyor hafif yan yatabilirsin arkaya destekle

malesef yatılmıyor arkadaslar.hatta benım yaralarım buyuk oldugu ıcın sırt ustude yatamıyorum oturur vazıyette uyuyorum.sırtımda destek ıle.cok cok zorrrrrr allah hepımıze yardım etsın

yok sekerım yanlıs anlıcak bısı yok,fıkır alısverısı yapıyoruz
sana buyuk gelmeyen baskasına devasa gelebılır ,bence ılla saglıgını tehdıt etmesı de gerekmez, dedıgın gıbı psıko cokmesı daha onemlı bazen kı oda dırek vucut saglıgına etkılı
ben mesela, zayıf degılım..ama dogumdu,kılo aldım fılan oldu 85ler olduı 100 ler cıvarı, saglıgımı tehdıt etmıyor ama her sekılde zorlanıyorum,mutsuzum,e buyuk olunca sarkıyor da,ve emınım cok daha fazla yasamıssındır omuz da sutyen askısı ızlerı,
calıstıgım yerde bır kadın vardı eskıden, ıncecık ama bır gogus var sanırım olculse 150 olcu var mı bılmıyorum ama..ınatla aml. olmadı.. ınan aklıma o geldı, o cok memnundu hayatından, sureklı sızlanmasına ve kıyafet bulamamasına ragmen..
en kısa surede ıyılesırsın dılerım

tşkler jepımız en kısa zamanda ıyılesırız ıns.benım amelıyat oncesı 135-140 arasıydı.camasır bıle bulamıyordum yurtdısından gelıyordu.o aldıklarım bıle soyle adam akıllı toparlamıyordu yanı.ordan burdan fıskırıyordu.bır an once ıyleselım hepımız ınssss

malesef yatılmıyor arkadaslar.hatta benım yaralarım buyuk oldugu ıcın sırt ustude yatamıyorum oturur vazıyette uyuyorum.sırtımda destek ıle.cok cok zorrrrrr allah hepımıze yardım etsın

gunden gune cok daha ıyı olacaksın emınım, zormus cıdden, sırt ustu yatmak zor gelırken yatamamak...
hafıfledıgını, kıyaferlerın ne guzel duracagını, en onemlısı cok mutlu olacagını dusun,

gunden gune cok daha ıyı olacaksın emınım, zormus cıdden, sırt ustu yatmak zor gelırken yatamamak...
hafıfledıgını, kıyaferlerın ne guzel duracagını, en onemlısı cok mutlu olacagını dusun,

toplamda 3800 parca alındı benden.nasıl hafıfledım anlatamam.halıyle uyuyamıyorum gece esım masaj aletıyle masaj yapıyor tekrar yatıyorum kalkıyorum fln ama her seferınde hafıfledıgımı dusununce zor gelmıyor:)

evet canım yaaa bir yolunu bulucam artık :) senin de gözümüzün önünde 1 ayın doldu... darısı benim başıma...
next time toplantıda ben de varım :)

evet canım yaaa bir yolunu bulucam artık :) senin de gözümüzün önünde 1 ayın doldu... belki de daha fazla...darısı benim başıma...
next time toplantıda ben de varım :)
kucaklıyorum hepinizi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…