Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

slm yeşimay, jelesec ve ogltekin
sizleri uzun zamandır takip ediyorum, hepinize geçmiş olsun
ben de yakınlarda ameliyat olacağım korkularımı yenebilirsem...
yeşimay senin durumun ne oldu ? düzeldi mi yaralar ? epeydir yoksun?

jelesec senin bandajların altında büzme yerinde cukurluk veya potluk var mı ? bu konu beni cok rahatsız ediyor
bilgi verirmisn lütfen ?

selam hanımlar, umarım hepiniz iyisinizdir.. bir busecim umarım herşey gönlüne göre olur, attığın bu adımda allah yardımcın olsun, hak yerini bulsun.. ogltkncim seninde az bir zamanın kaldı seni çok ii anlıyorum ama bence hepimizi bi gör ona göre doktorunu seç gerçi benim tek göğsüme bak diğeri iyileşmedi henüz dikiş atıldıktan sonra açıklık bayağı kapandı ama hala yarım santim gibi bir açıklık var ve derinn içeri doğru ve devamlı sarı akıntı kokusuz sanırım yağ hücreleri akıyor sabah akşam pansuman yapıyorum açıkçası öğğğ.. geldi meme görmekten 4-5 ay sürecekmiş iyileşmesi tamamen iyileşince fuat bey iki memebaşında fark olursa küçük rutuşlarla düzelteceğiz dedi.. allahtan doktorum birbusenin doktoru gibi değil beni bu halimle bırakırdı heralde, ben her hafta doktordayım oysa ki:) işte hanımlar durumum böyle sadece sabredip, pozitif düşünüp bekleyeceğim.. size bir önerim var bu ameliyatı yaptıracaksanız herşeyi göze alıp hiç bir şeyden korkmayın ben bu ameliyata girmeden önce en çok meme başı simetrisinin bozuk olmasından korkuyordum defalarca doktoruma sordum ve korktuğum başıma geldi.. neyi düşünürseniz onu çekersiniz unutmayın.. iyi doktor seçimi yapın ve korkmayın..

merhaba bende bu yazdıgın problemlerin hic biri yok umarım olmazda ama şişler.Cok iyi düşünüp öyle karar ver sonucda mükemmel sonuclar olmuyor, hemen beklemek lazım.

Bu zor zamanlar gececek ,evet doktorunun bu sürecte senin, yanında olması gerekirdi zaten doktorunda bunu yapıyor.Etik olan bu,ama seninde dedigin gibi bazı, doktorlar iş bittikten sonra hastalarının, yüzüne bakmıyorlar hele o hasta birde sorun cıkarırsa kovmaktan, beter ediyorlar.Böyle doktorlarla allah karşılaştırmasın.

benim yarın 1 ay olacak ameliyat olalı, başlarda benim de çok hafif kaşıntı vardı sonra geçti ama bu bayağı kaşınıyor, enfeksiyon belirtisi olduğunu düşünmüyorum korkma hem kaşıntı da olsa korkmamak lazım ben sadece dikişler iyileşiyor diye düşünüp mutlu oluyorum sadece:)
bepanthen sürdüm biraz fazla kaşınan yerlere, şimdi en azından elim üzerinde gezmiyor rahatladım:)

merhaba bende bu yazdıgın problemlerin hic biri yok umarım olmazda ama şişler.Cok iyi düşünüp öyle karar ver sonucda mükemmel sonuclar olmuyor, hemen beklemek lazım.

cok teşekkür ederim, geçmiş olsun , evet 6 aya kadar tam şeklini alıyormuş...

Çok çok geçmiş olsun, seninle aynı zamanlarda doktor arayışına başlamıştık, sen cesaret ettin oldun, ben daha bekliyorum canım yaa.. ama komplikasyon riski her zaman var, her ameliyatta var...olmıycak diye bir şey yok.. eminim ki Fuat bey hepsininüstesinden gelmene yardımcı olacaktır.. ihtiyacımız olan şey sabır ve pozitif düşünmek....Birbuse de altından kalkacak inşallah, onun başlarda bir şey olmamışt, sonradan oldu....
Evet ben de altta cukur ve potluk olacak mı diye taktım :)))) takmamak lazım...
Bakalım benim durumum ne olacak ???

sevgiler

ogltkncim seninde az bir zamanın kaldı seni çok ii anlıyorum ama bence hepimizi bi gör ona göre doktorunu seç gerçi benim tek göğsüme bak diğeri iyileşmedi henüz

yeşimaycığım,
iyileşme var diye yazman bile içimi rahatlattı...demekki iyi yönde ilerme kaydediyorsun, sadece zaman ve sabıra ihtiyacın var...hepsi geçecek allahın izniyle...

ben buluşma günü istanbulda olacağı için kısmetse ercan beyle görüşeceğim...hatta istanbula ailece gelebilirsek, o gün fuat beyi de görme şansım olabilir...ama otobüsle gelirsem ancak bir doktoru görebilerim. aklımda olan bir kaç doktor daha var aslında...hepsiyle görüşüp onun sonucunda karar vericem...inşallah hakkımda hayırlısı olur, zaman daralıyor, heyecan artıyor..

ozdy sen kimlerle görüştün? karar verememene etken olan şey ne peki?

birbuse kardeşine geçmiş olsun canım...

jelesec naber :)

arkadaşlar bursada ameliyat olan var mı? bana bi doktor önerebilir mi? bu işten vazgeçmek üzereyim yaaa çok bunaldım ben.

jelesec naber :)[/QUOTE]

iyidir canım, şimdilik herşey yolunda zaman, gecsede son hallerini görsem diye bekliyorum.O GÜN İCİN BİR KAC DOKTORDAN RANDEVU ALALIM İSTERSEN BERABERCE DOKTOR DOKTOR GEZERİZ

aslında ne güzel olur, bir günde en azından bi kaç doktor görsek ve sen de yanımda olsan çok mutlu olurum.
ama o gece (eğer istanbula ailece ve arabayla gelmezsek) benim geri dönmem lazım...otobüs saatleri beni bağlayacağı için buluşma sonrasına iki doktor görüşmesi sığmaz bence. yada belki şöyle olabilir, sabah 09:00-10:00 gibi ercan beyle görüşebilirsem, buluşmadan sonra da bir doktor görme şansım olabilir. ercan bey sabah saatlerinde müsait olur mu acaba? sen bir daha ne zaman göreceksin ercan beyi? yada arasam randevu saati netleştirsem mi?:44:

arkadaşlar bursada ameliyat olan var mı? bana bi doktor önerebilir mi? bu işten vazgeçmek üzereyim yaaa çok bunaldım ben.

arkadaş sakın vazgeçme 3o yaşında bu ameliyatı oldum gençliğim heder oldu gitti önüme bakıyorum şimdi aferin bana diyorum hayatımda krndim için yaptığım en güzel şey

evet zor olur belki 2 doktor görüşmesi yapılabilir hatta yakında estetika hastanesi var naci bey yada başka doktor ayarlabiliriz birbirine yakın oldugu icin zor olmaz

canım seni çok merak ediyordum. anladığım kadarıyla olumlu yönde gelişme var.. belki normalden biraz daha uzun süreç olacak iyileşmesi ama sonuçta iyileşecek. sık sık girip durumundan haberdar edersen seviniriz kendine iyi bak öptüm...

ogltkn merhaba,
fuat bey sanırım 16.00-1800 arası muayenehanesinde oluyor genelde. randevusuz o saatler arasında gidebiliyorsun. eğer görüşeceğin doktorlar arasında ise yakın tarihte arayıp gerekiyorsa randevu alabiliriz senin için... anladığım kadarıyla çok acelen yok senin emzirme sonrası dönemi bekliyosun zaten. yavaş yavaş görüşürsün doktorlarla. ama sana tavsiyem c.tesi günleri istanbul trafiği korkunç sandığın gibi bir kaç doktorla görüşemeyebilirsin 1 günde. o yüzden bu iş için hafta içi gelsen daha iyi olur...öptüm

arkadaşım ben bu formu hemen hemen baştan sona okudum. bir ara busa da ameliyat olan bir kaç kişiye denk geldim. üşenmeden baştan sona biraz atlaya zıplaya oku bence. eğer aklına koyduysan sakın vazgeçme bak ben 43 yaşımdayım. 1 hafta önce oldum bu ameliyatı. şimdi kafamı taşlara vuruyorum:))) keşke 2.doğumdan sonra yani 16 yıl önce olsaydım bu ameliyatı diye düşün yani....umarım doğru doktoru bulur ve sende olmaya karar verirsin mutlu kal...

arkadaşlar bugün tam bir hafta oldu. şimdilik hiçbir sıkıntım ve sorun yok gibi... inşallah böyle devam eder. doğrusu kendimi iyi hissetmeme rağmen evde ufak tefek işler haricinde hiçbir şey yapmıyorum ne olu ne olmaz diye... doktorum günlük işlerini ağır kaldırmamak ve uzanmamak kaydıyla yapabilirsin demişti. normalde tez canlıyım titizim evi 2 gün süpürmeden duramam ama gözüm hiçbirşeyi görmüyor. sanırım bu tembelliğe çabuk alıştım:)))) tabii avantajım çocuklarımın yetişkin olması onlar başlarının çaresine bakıyorlar. neyse bir süre yinede dikkat etmeye devam edeceğim. havada çok güzel gündüzleri içim kıpır kıpır ama dışarıda çıkmıyorum. yani oldukça dikkat ediyorum kendime...(sakınan göze çöp batmaz inşallah) herkesi çok öptüm.

arkadaş sakın vazgeçme 3o yaşında bu ameliyatı oldum gençliğim heder oldu gitti önüme bakıyorum şimdi aferin bana diyorum hayatımda krndim için yaptığım en güzel şey

selmacım senin 30unda heder oldu diyosan ben yandım:)))) 43 yaşındayım. ama zararın neresinden dönsen kar. sana sonuna kadar katılıyorum bende kendimi tebrik ediyorum aynı şekilde düşünüyorum hayatımda kendim için yaptığım en güzel şey.... bu arada ameliyata beni hazırlarlarken ablama ünlü manken ajansı varmı diye sormuştum. sonra asansöre binmeden cesaret iğnesi yapıldı ki buna ihtiyacım yoktu gayet güle oynaya gitmiştim hastaneye neyse cesaret iğnseinden sonra hiçbirşey hatırlamıyorum ama ameliyathaneye girerken ablama el sallayıp mankenlik ajanslarını ara benim için demişim:))))) işte böyle 43 yaşındayım ama hala kendimi genç hissediyorum hatta artık çok çok daha iyi hissediyorum herkese tavsiye ediyorum öptüm canım tekrar geçmiş olsun...

Ya taşıyamıyrum artık bunları ben evleneli daha 4 sene oldu birde çocuk olunca vay halime doğum yapmadan önce alınamıyormuş:2:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…