Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

tagates neden korkuyorsun ? ameliyattan mi yoksa sonrasindan mi ? bak ben persembe gunu oldum bugun gayet iyiyim kizimla ilgilenebiliyorum kucagima almamak sartiyla

arkadaşım hem ameliyattan hem sonrasından korkuyorum.
peki sezeryen ameliyatına göre ağrısı sızısı nasıl sence?
tabiki bebeğini ameliyatla dünyaya getirdiğsen..
bu arada bana moral verdin .
sana çok geçmiş olsun canım.

canim ben normal dogum yaptim. persembe gunu ameliyat oldum ve narkozun etkisiyle dun aksama kadar tuvalete bile kalkamadim ama benimle ayni zamanda ameliyat olanlar rahatca kalkti bunye meselesi. Bugun cok iyiyim sadece arada bir dikis yerleri cekiyor o kadar. agrim hic yok. Eger kucuk cocugun varsa bir iki hafta zorlanirsin belki. ben simdilik cok mutluyum gardolapta ne var ne yoksa deniyorumdelikafadulden kollarimi cok kaldirmamak sartiyla

kisacasi oyle zor bir ameliyat degil en azindan benimkisi degildi formu oku zor geciren kimse yok gibi

Merhaba,
Benim de göğüslerim çok büyük ve sarkık ama henüz evlenmedim ve bazı insanlar böyle bir ameliyatın evlendikten sonra olmasının daha iyi olacağını söylüyor. Benim ağrılarım sırtımda olmuyor ama göğüslerimin üstündeki boşlukta sürekli ağrı var ve sanki taşıyamayacakmış gibi geliyor. Aslında kilom da var şu an ve zayıfladığım zaman onlar da küçülüyor ama sarkık olma durumunu ameliyat olmadan hiçbir zaman düzeltemeyeceğimi biliyorum. Diyorum önce kilo versem sonra sarkıklık durumuna göre karar versem, sonra yine diyorum evlenmeden yaptırmayım, bir aklım diyor hemen yaptır... Şaştım kaldım açıkcası, fikirlerinizi paylaşabilirseniz çok memnun olurum.

Canım bu benim fikrim tabiki, ama eğer zayıflamakla küçülüyorsa zayıflamaya bak sonra sarkıklığını gidermeye çalışırsın

mrb,yazıalrınızı okudumm,benim de canım çektii.
vücuduma göre benim de göğüslerim büyükk ve ben ço rhatszıım bu duurmdann,enim ölçüm 70-D ...ameliyat olmak istiyorumm,ama çok korkuyorumm,ağrılardan,dikiştenn..sürekli toparlaıcı sütyenelr kulalnıyorum.acba o kadar acıya değer mi,yoksaa canımı hiç acıtmayıp,minimiserlarla hayata devam mıı edeyimm,çok kararsızımmm..bi dekonya da olabilirmm ameliyatıı ama ne kadar güvenilir,o yönlerden de kafam karışık.,ist.ank. gibi büyük şehirlerdei doktorlar bu konuda çok tecrübelii ama konyyay ço güvenemiyorumm....bana da fikir verinnnnn lütfeeeeeeeeeennnnn

PETAL, sen nerde ameliyat oldun , ne kadara mal oldu?

Güzelim bende 25 ağustosta amaliyat olucam ben sigara kullanmıyorum ama çok korkuyorum .ben edirne fakülte de olucam sen nerede olucaksın .a.s.

ayy hemen hemen aynı zamanlar da olucaz ameliyatı süperr guclubacismile bence hiç korkma sonrasında mükemmel bir hayat bizi bekliyor olacak.. Ben Gazi Üniversitesi Hastanesinde olucam ameliyatı Prof. Dr. Sühan Ayhan doktorum bakalım hayırlı olur inşaallah.. :Saruboceq:

nesmekaya dayanilmiyacak gibi bir agrisi yok ki bu ameliyatin.. Benimde inceci vucuduma gore cok buyuktu goguslerim. Uzun yillar beklememin sebebi ise cocugumu sorunsuz emzirebilmekti. Bugun gec bile kalmisim diyorum bu ameliyati yaptirmak icin.
Eger tek kaygin cekecegin aciysa bence cok bekleme bir an once yaptir derim.a.s.

Bu konuda arkadaşlar amaliyat tavsiye etmem.Acı ve yok olmayan dikiş izi.Bu biraz genetik birazda yaşamla şekillenen bir durumdur.Kabullenmek lazım.

Arkadaşlar ben size önemli bir konuda birşey sormak istiyorum bununla ilgili topic varmı bilmiyorum ama ben bugün itibariyle tam 1 ay sonra ameliyat olucam ve galiba tam regl dönemime denk geliyor Bunu doktoruna soran yada böyle bir olay yaşayan oldumu litfen bilgi verirseniz sevinirim..
Teşekkürler.. fisfisfis

benim doktorum regl dönemine denk gelmemesi gerekir demişti canım.Ameliyat tarihini buna göre ayarlamanız gerekirdi.

benim doktorum regl dönemine denk gelmemesi gerekir demişti canım.Ameliyat tarihini buna göre ayarlamanız gerekirdi.

Hayret yaa regliyle ilgili hiç bişey sormadı benimde aklıma gelmedi niye bilmiyorum
:umursamaz: ne yapsam acaba arayıp sormsammı kafamçokkarıştı

canim bence sor sonradan sorun olmasin cunku regl donumlerinde gogusler farlilik gosterebiyo

Şimdi aradım doktorumu zemuszemus Sorun olmayacağını sadece belki direnlerin bir kaç gün daha fazla kalabileceğini söyledii.. Neyse içim rahatladı en azından kaydirigubbakcemile3
:enbuyukkk:

Şimdi aradım doktorumu zemuszemus Sorun olmayacağını sadece belki direnlerin bir kaç gün daha fazla kalabileceğini söyledii.. Neyse içim rahatladı en azından kaydirigubbakcemile3
:enbuyukkk:

duqiii, sen kime ameliyat olacaksın ve fiyatı nedir? birde göğüslerin kaç beden şuan? bilgi verirsen çok sevinirim.. ben Perşembe günü Şişli Etfak Hastanesine randevu aldım gidip muayene olacağım duruma göre daha sonra karar vereceğim, şu an ekonomik boyutu biraz fazla geliyor bana, bir de 2. çocuk meselesi var, tekrar hamile kalırsam emzirme sorunu olup olmayacağından emin olmak istiyorum, ilk çocuğumu özel sebeplerden çok uzun süre emziremedim ancak 2.nciyi emzirmek istiyorum aynı zamanda küçük ve diri göğüsleri olsun istiyorum )))))))))))) bakalım duruma göre karar vereceğim...

JELARSİN merhaba. Ben Gazi Üni. Prof. Dr. Sühan AYHAN'a ameliyat olucam. İlk başta 185,00 TL muayene ücreti ödedim. 3,500 TL'de ameliyat ücretim. Şuan gögüslerim 110 cm anlayacağın baaayyaaaa büyükleerr kaydirigubbakcemile3 Ben seneye evleniyorum Allahın izniyle inşaallah :kedi: Ve kesinlikle süt kanallarıma zarar vermeyeceğini söyledi. Hastanede beklerken 2 kişide doktoruma ameliyat olmuş ve hiç düşünme biz çok memnunuz dediler bayanssulusmile Birinin 1 ay olmuştu birininde 5 ay guclubacismile Allahın izniyle bugün 1 ayım var sonra burda paylaşıcam yine tecrübelerimi.. Ama kısa zamanda tekrar anne olmayı düşünüyorsan (çünkü doktorum bana bunu sordu) biraz daha bekleyip anne olduktan sonra olman.. Tabi yine gideceğin doktorda sana bilgisini verir ama bence doğum yapıp emzirdikten sonra olman en iyisi.. :ecrin_bebek:
Sevgiler a.s.

Teşekkür ederim cevapların için, 2. çocuk konusu da kesin değil, biraz eşime bağlı... ben perşembe bi gideyim doktora değerlendirmelerini burada yazar sizi de haberdar ederim...ilk adımı atalım bakalım :)

duqii ben ameliyat olalı cumartesi gün tam 3 hafta olacak... Ben de regl dönemimde ameliyat oldum. Tıpkı senin gibi endişelerim vardı. Ama herhangi bir sorun yaşamadım. Direnlerim de bir gün kaldı bende. Doktorum sorun olmayacağını söylemişti zaten.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…