Göğüs kafesinde ağrım var, normal mi? Bu durumu yaşayan arkadaşlar varsa bu başlık altında konuşalım lütfen..

atrium123

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2016
39
19
31
Arkadaşlar merhaba, yaklaşık bir aydır göğüs kafesimde, sternumda ve sırt kaburga kemiklerimde şiddetli ağrı yaşıyorum. Bu ağrılar istirahat halinde değil de özellikle sternum ağrısı hareket ederken, derin nefes aldığımda ve germe hareketi yaparsam şiddetleniyor. Doktora gittiğimde ekg istedi sonucumun temiz olduğunu söyledi, Tietze Sendromu teşhisi koydu. Benimle aynı durumları yaşayan varsa doktora gittiniz mi sizlere ne dediler bu başlık altında konuşalım arkadaşlar.. Hem psikolojik hemde sosyal hayatımı etkilemeye başladı artık bu ağrılar..🤦🏻‍♀️

Mrb.cok geçmiş olsun.benim bir dönem göğüs kafesimde aynı senin anlattığın gibi agrım vardı ama sırtında yoktu.oyle hatırlıyorum çok geçti üstünden.o zaman benim kanım çok düşmüştü.genelde kansizligim var ama o dönem 7 lere düşmüştü. Ondan olabileceğini söylemişti doktor.kan ilaçları falan içtim.agrim geçti.kan değerlerinize baktirmissinizdir.dusuk mu acaba sizin de.

Beyin cerrahi ye ve gogus hastalıkları bolumune gittiniz mi? Akciğer tomografisi ve lomber mr ı cekilmesi de gerekiyor. Bunlara bakıldı mı
Gecmis olsun

Mrb.cok geçmiş olsun.benim bir dönem göğüs kafesimde aynı senin anlattığın gibi agrım vardı ama sırtında yoktu.oyle hatırlıyorum çok geçti üstünden.o zaman benim kanım çok düşmüştü.genelde kansizligim var ama o dönem 7 lere düşmüştü. Ondan olabileceğini söylemişti doktor.kan ilaçları falan içtim.agrim geçti.kan değerlerinize baktirmissinizdir.dusuk mu acaba sizin de.
Teşekkür ederim, size de çok geçmiş olsun.. Kansızlığım yok ama vitamin değerlerim düşükmüş onunla alakalı da yorum yapmadı doktorum 🤷‍♀️

Beyin cerrahi ye ve gogus hastalıkları bolumune gittiniz mi? Akciğer tomografisi ve lomber mr ı cekilmesi de gerekiyor. Bunlara bakıldı mı
Gecmis olsun
Beyin cerrahiye gitmedim ama göğüs hastalıklarına gittim akcigerimde 4mm boyutunda solid nodüller olduğu için takip ediliyorum Toraks Bt ve akciğer röntgeni çekildim ama bunları nodül takibi için çekmişlerdi kemiklerimde sorun olsa bu testlerde belli olurdu sanırım değil mi ?

Beyin cerrahiye gitmedim ama göğüs hastalıklarına gittim akcigerimde 4mm boyutunda solid nodüller olduğu için takip ediliyorum Toraks Bt ve akciğer röntgeni çekildim ama bunları nodül takibi için çekmişlerdi kemiklerimde sorun olsa bu testlerde belli olurdu sanırım değil mi ?
Olurdu, zaten bu agrılar sebebiyle gittiniz agrı sebebi noduller olsa soylerdi dr

O zaman beyin cerrahiye birde Ortopedi ve travmatoloji bolumune gidin. Kemik kas iskeletle ilgili rahatsızlıklara bu bolumler bakıyor. Derin kas tutulmalarında bile sırtta siddetli agrılar olur cunku.

Benimde göğsümde ağrı var EKG ve ilaçlı akciğer filmi çektiler birşey çıkmadı. Ama bende anksiyete var ondan mı die düşünüyorum 3 haftadır çok stres yaşadım. Geçmezse nereye gideyim daha bilemedim. Kaslardan mı acaba. Yada reflü den de olabiliyormuş

X