Göğsümde Kist Hissettim ve Çok Korkuyorum

betheone

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2010
746
523
az önce tesadüfen göğsümde bi sertlik farkettim. sadece sol göğsümde ve ceviz büyüklüğünde ağrı falan yok. çok korkuyorum uykum kaçtı tedirginim

az önce tesadüfen göğsümde bi sertlik farkettim. sadece sol göğsümde ve ceviz büyüklüğünde ağrı falan yok. çok korkuyorum uykum kaçtı tedirginim

Hiç beklemeden hemen Genel Cerrah'tan randevu alın.Lütfen geç kalmayın.Allah korusun en kötü şey başınıza gelmiş olsa bile tıbbın en geliştiği organlardan biri.
Bende de kitle tespit edildi.Çok stresliydim.Mamografi çekildi.6 ay sonra tekrar gideceğim büyüyüp büyümediğine bakacaklar.

merhaba yaşınız kaç bilmiyorum ama endişe etmeyin basit kistte olabilir ama doktora mutlaka gidin adet dönemlerinizde aşırı gerginlik ve agrı oluyormu? basit kistler genelde adet başlangıcında biraz alevleniyor sonrasında acısız sızısız olduğu yerde kalıyor bayanların çoğunda olurmuş fakat kontrol ettirin geçmiş olsun.

suan aynı seyi ben yasıyorum ve uyku falan haram oldu bana..tam yatmadan önce farkettim.cok tedirginim.dr a gidicem hemen ama gidene kadar da içim içimi yiyecek.çünkü bikaç gün önce de rüyamda o hastalıga yakandıgımı görmüştüm.:KK43:

önemli bişey değildir inşallah canım. arkadaşlara katılıyom hemen doktora git içini ferahlat

suan aynı seyi ben yasıyorum ve uyku falan haram oldu bana..tam yatmadan önce farkettim.cok tedirginim.dr a gidicem hemen ama gidene kadar da içim içimi yiyecek.çünkü bikaç gün önce de rüyamda o hastalıga yakandıgımı görmüştüm.:KK43:
öyle şeyler düşünmeyin lütfen. rüya bu kimbilir neyden etkilendiniz. doktora gidip içinizi rahatlatın. ve bizleride haberdar edin. çok geçmiş olsun:KK71:

Her ne olursa olsun,tıp bu kadar ilerlemişken işi şansa bırakmamak lazım.Hemen doktora gidilmeli.Hatta herhangi bir sıkıntı olmasa da kontrol için gidilmeli.
Herkese geçmiş olsun.

sabah gittim dr a.yaz bezesi falan değilmiş kistmiş.kötü huylu birşey değil dedi baya bi kontrol etti lenflerimi falan da.ultrason istedi eger büyümeye egilimli bişeyse kücük bi operasyonda o 1-2 cmlik şey cıkarılırıms cok minik bi iz kalırmıs.almazsam ve büyürse ağrı vs. yapabilirmiş.cuma günü ultrason cektiricem bakalım nolucak.içim bi nebze rahatlasa da insan tabi tamamen emin olmadan rahatlayamıyor.lütfen kendinizi ihmal etmeyin bir cok sey artık ücretsiz yapılıyor.senede 1 kontrol ettirin:KK59:

senden de haber bekliyoruz.umarım korkulucak bişey değildir.benimki de sol göğsümde badem büyüklüğünde ağrısı yok.

ayrıca doktorun iyi ise iz falan da pek olmuyor benimkini estetik dikiş yaptılar meme başının kenarından şuan hiç belli bile değil

hmmm tamam cnm saolasın.umarım buna da gerek kalmaz.

bende de vardı kocamaaan bir kist üzerine yatınca ağrı yapıyordu.Doktorum 6 ay falan beklemeyi gereksiz buldugu ve yaşımdan dolayı mammorafiyi asla çektirmemen gerektiğini söyleyip operasyonla kisti alıp biyopsiye gönderdi.Allaha şükür temiz çıktı.İçinizi ferah tutun 10 kadından 1 inde böyle iyi huylu kistler oluyormuş.'Fibrokistik hastalık' ismi.benim lokal anestezi ile yapıldı operasyonum narkoz verilicek kadar ciddi bir operasyon değil.çok kısa sürdü meme başından kesi yapıldı,ne agrı duydum ne de sonrasında bir şikayetim oldu kısa sürede iyileşiyor zaten ufacık bir yer.Hiç korkmayın yani sadece tedbiri elden bırakmamakta fayda var.:KK54:

cok gecmis olsun cnm sagol..tabi kücük bişeyse bende narkoz almak istemem boş yere.acısı da yok madem.yalnız benim anlamadıgım ultrasonda kistin ne türde oldugu kesin olarak belli olmuyo mu.yani biyopsiye gitmeden de kötü huylu yada iyi huylu bir kist oldugunu anlayamıyor mu dr?

slm bendede vardı o kisten sag memede ceviz büyüklüğünde elleyince hemen fak ediliyordu nişanlıyken fark ettim ve öyle evlendim evlendikten 4 yıl sonra amaliyatla aldılar bir gün hastanede yatmıştım biopsiye gönderildi temiz çıktı alla şükür benimkisi hiç agrımıyodu baztırınca sertti sizinkine iyi huylu basit bir kisttir ama alınması gerekiyor ilerde kötüye çevirmemesi için doktorum bana öyle söylemişti alha şükür ozamandan beri hiç şikayetim yok sizede geçmiş olsun korkmayın :KK49:

Selam herkese.Arkadaşlar ultrasonda nasıl bir kitle olduğu anlaşılır.zaman zaman bakılır ve büyümüyorsa almaya gerek yok dedi doktorum.Bende de 3 yıldır var.Büyümediği için dokunmuyorlar.

bende de var arkadaşlar,ağrı da yapıyor, üstelik emziriyorum. önümüzdeki hafta dr.a gidecem ama kararsızım özel mi devlet hastanesine mi gitsem iyi olur diye. Lar sen hangisine gittin özel mi devlet mi?

X