"Go-Kart'ta kızlık zarım yırtıldı"

valla haber milliyette de habertürktede bugünün haberi ama..., başka bi olay mı acaba

valla haber milliyette de habertürktede bugünün haberi ama..., başka bi olay mı acaba
Bende baktım baya haber bugün tarihli ama olay ne Zaman yaşanmış yazmıyor hiçbir sitede. Benim dediğim tam olarak 2011 de olmuştu. Mahkemesi falan filan bu kadar uzun sürmez herhalde. Bu da başka demekki. Gerçi o kız o Zaman 17 yaşında idi 18 den küçük olduğu için baya sıkıntı yaşamıştı muayene edilmemişti vs. Demekki bu da başka

ben de hatırlar gibiyim, bi de uzun saçları lastiğe dolanıp ölen vardı galiba, çokta güvenli bişey değil demekki ya da insanlar dikkatsiz

Bilirkişi yırtığı doğrulamış. Kadın yaralanmış mı yaralanmış. Vajen duvarında 6 dikiş atılıcak kadar yırtık var çizik ya da kızarıklık değil. Şaşıran arkadaşlar neden şaşırdı ki kim bilir canı ne kadar yanmıştır.

Kendi bakarak anlamamış ayrıca muayenede zara bişey olmadığı ama vajen duvarında yırtık olduğu saptanmış. Yani yırtılma var doğru. Bence ağır bi durum hem canı yanmıştır hem ne kadar doktor yırtılmamış derse desin ikna olmayacak.

Üzüldüm açıkçası umarım atlatır. Kimin aklına gelir ki sonuçta..

bence süper,
siz kızlık zarınızı nasıl yırttınız hanımlar, kızın hikayesi bomba bence,
tam torunlara anlatmalık hem de

Aslında konuyu Haydar Dümene sormak gerekliymiş gibime geldi
Hocam, go-kart kıllanırsak kızlık zarı bozulur mu diye
(Hayırdır inşallah bugün 2. defadır buradan proflara kendi kendime sorular soruyorum )

Haberin başlığına bak, içeriğe bak.
Kız kızlık zarım yırtıldı diye değil, vajeni zarar görüp, 6 dikiş atılması zorundalığı yüzünden dava açmış.

Habere bak yav.. Zaytung haberi mi bu?
Sirket sahibi kesin bundan sonraki go kart kullanma klavuzuna "Kizlik zari bozabilir, vajen yirtabilir" diye uyari koyar..

Gerekli güvenlik önemleri alındığı halde kaza olmuşsa dava açmaya hakkı var mı? Sonuçta go kart işletmecileri kendi sorumluluklarını yerine getirmiş sanırım, emniyet kemeri de bağlıymış.

Sonuçta ne yaptığın ortada, ben de lunaparkta çarpışan arabada kolumu kırmıştım, ailem dava açsaymış madem. Bu tip şeylerde kaza riski hep var, göze alamıyorsa binmeseymiş.

Kızın boyu normalden kısaymış. Bu durumda yeterli güvenlik önlemi alınmamış sayabilirler. Kısa ise güvenlik gerekçesi ile bindirmeseydin diyecek yani.

Haberi ilk okuduğumda tazminat davası sandım ama değilmiş yav kıza para veren yok. Üzüldüm şimdi.

Habere bak yav.. Zaytung haberi mi bu?
Sirket sahibi kesin bundan sonraki go kart kullanma klavuzuna "Kizlik zari bozabilir, vajen yirtabilir" diye uyari koyar..
Siz Amerikada değil miydiniz Saraylım?

Geçen gün hoca Amerikada hemen her yerde size saçma ve gereksiz gelecek uyarılar bulunur çünkü uyarı yapılmamış bir konuda kullanıcı bilinçsizce hata yapsa zararın tazmini şirketten isteniyor demişti. Hatta bir örnek verdi ama hatırlamıyorum şuanda. Garip bir ürünü mikrodalga fırına koyup kendine zarar veren bir adamla ilgiliydi sanırım. Mahkeme adamı haklı bulmuştu, uyarı neden yokmuştu.

Hoca bizi mi yedi yoksa gerçekten böyle mi?

ben de hatırlar gibiyim, bi de uzun saçları lastiğe dolanıp ölen vardı galiba, çokta güvenli bişey değil demekki ya da insanlar dikkatsiz

Ya o nasıl bir felakettir kafası kopmuş o kadar kemik, kas kopacak kadar neler çekti kimbilir

Hocanin dediklerini ben de duydum evet, ama sahit olmadim, bilemiyorum. Uyari varsa tazminat davasinin dusecegini biliyorum. Zaten o yuzden boyle bir uyari koyar bu adam diye yazmistim..

Boynundaki fular (ya da atkı) bir şekilde motora dolanmıştı diye hatırlıyorum.

Saçları da dolanmıştı öyle kalmış aklımda ama çok korkunç bir şey Allah korusun. Çarpışan arabalarda arkamdaki deli gibi vurduğu ve belimde kalıcı hasar meydana geldiği için bu tip eğlencelere sıcak bakamıyorum.

"Emniyet kemeri takılmadığını ve boyu kısa olduğu için fren pedalına yetişemediğini ileri süren M.Ü. pistte virajı alamadığını ve kaza yaptığını söyledi.(...) İddiaları kabul etmeyen Sedat Ş., şikayetçinin emniyet kemeri taktığını gösteren güvenlik kamera görüntülerini mahkeme sundu."
Kız emniyet kemeri takmadığını da söylemiş ama kemer varmış.
Boyunun güvenlik sorunu yarataca kadar kısa olduğundan emin miyiz peki?

Ayrıca tamam eğer güvenlik önlemleri eksikse tabii ki işletmeci suçlu ama akıl var mantık var, fren pedalına yetişemediğin go kart arabasına biner misin yani?

O kısmı ben de gördüm kemer takılıymış ama boy kısa ise? Akıl var mantık var diyip işin içinden çıkamıyoruz. Isletme bunu öngörüp boy limiti koymalıydı. Tabii sorunun boy kısalığından kaynaklandığını varsayarak konuşuyorum. Başka bir gerekçe gösterildiyse bilemem.

El kadar çocuklar biniyor o araçlara. Boy kısalığının sebep olacağı bişey olduğunu sanmıyorum. Cüce falan olması lazım pedala yetişmemek için.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…