Glifor

Glifor 1000 mg sabah akşam Hipoglisemi için aç mı tok mu kullanılmalı
Mrb gliforun kullanim dozu kişiden kişiye ve tahlil sonuçlarına göre değişir. Burası bu soruyu sormak için çok yanlış bir yer. Mesela bana doktorum sabah akşam aç karnına verdi ama hastanelik oldum şekerim çok ani düşüyordu. Sonra sabah akşam yarım yarım verdi. Bazısına akşam tam veriyor. Bence doktoruna sor.

Benim de şekerim çok düştüğü için yardım amaçlı sormuştum doktor sabah aç diyor çünkü kızma lütfen çare arıyoruz sadece

Benim de şekerim çok düştüğü için yardım amaçlı sormuştum doktor sabah aç diyor çünkü kızma lütfen çare arıyoruz sadece

Estağfurullah kızmıyorum ne haddime. Ama benim tavsiyem bu ilacı 2 dahiliye iye sorup kullan . Böbrekleri zorluyor. Mesela bana insülin direnci için verdi normalde şekerim hiç düşmezdi kullanmaya başladiktan sonra yemek yedikten sonra şekerim 70 e düşürdü 2 kere baygınlık geçirdim. Oyuzden uyarmak amaçlı yazdım

Glifor yemekten sonra tok karnına alınan bir ilaçtır. Aç karnına alırsanız hipoglisemiyi daha da tetikler.
Genel olarak herkesin yemekten sonra şekeri yükselir ama şeker hastalığına aday dediğimiz tokluk şekeri yükselenler yani 120/140 arası olanlara aç karnına verilmesi mantıklı olabilir. (Normal insanlar iki tepsi baklava bile yese şekeri 140 geçmez.) Ancak hipoglisemi hastası iki saatin sonunda aşırı yükselen şekeri aynı hızla düşeceği için 4. saat civarı açlık şekeri sınırının bile altına ineceği için hastanın hiç yemek yememiş gibi eli ayağı titremeye başlar. Bir de ilacı aç karnına almak bunu tetikler.
Bir de bünyeniz ilaca alışamıyorsa 3 gün akşam yarım sonraki 3 gün sabah akşam yarım daha sonra ki 3 gün akşam tam sabah yarım son üç günden itibaren sabah akşam tam alarak vücudunuzun ilaca alışmasını sağlayabilirsiniz.
Geçmiş olsun...

Hipoglisemi hastalığım için verdiler bana da ,ani şekerim düşüyor, kullanımı doktor söyledi, aç daha da düşürüyor ,kime inanıcaz şaşırdık inan , Allah hepimize şifa versin

Hipoglisemi hastasıyım aç iç dedi doktor çok etkiledi .yemek arası içmiştim ilk hafta bu hale gelmemiştim Allah razı olsun sizden ne güzel derdime ortak olup zaman ayırdınız bana . Sabah tok karnına içicem

Glifor 1000 mg sabah akşam Hipoglisemi için aç mı tok mu kullanılmalı
Merhaba ben de motifin kullanıyorum glifor muadili oluyor aynısı hipoglisemi fe dikkat etmeniz gerekiyor titreme terleme baş dönmesi yapar siz gliforu aç karnınıza alırsanız birden düşer şekeriniz yemeklerde birlikte almanız önerilir yada hemen yemek sonrası için. Şekeri o şekilde dengeliyor eğer dışarda böyle titreme tutarsa çok az portakal suyu için hemen dengeliyor şekeri. Ben bu konuda az çok tecrübeliyim babam şeker hastası o yüzden düştüğünde cebinde herzaman ufak bi şeker bulunduruyor Dextro isminde bir şeker kendi doktoru önermişti deneyebilirsiniz trendyolda felan bulabilirsiniz

Bunu aslında doktorunuz size söylemeliydi nasıl kullanmanız gerektiğini bu çok önemli.

Motofinden glifora geçtim bende . Portakal suyunu deniycem not aldım hemen defterime . Hipoglisemi çok sıkıntılı bir hastalık haystınıxın tüm dengesini bozuyor . Hassasiyetiniz için minnettarım

Motofinden glifora geçtim bende . Portakal suyunu deniycem not aldım hemen defterime . Hipoglisemi çok sıkıntılı bir hastalık haystınıxın tüm dengesini bozuyor . Hassasiyetiniz için minnettarım
Nedemek canım geçmiş olsun evet biraz insanı zorluyor bazı hastalıklar ama onunla baş edebilmeyi öğrenince o huzursuzluk geçiyor inan bana :) matofin de aşırı bana mide bulantı yapıyor asla alışamadım ben şu ilaca gerçekten lanet olsun .. sakın kalkıpta 1 bardak portakal suyu içme ha yarım bardaktan az iç yeterli hemen anlarsın zaten insan bedenini biliyor benimde oluyordu titreme felan ama benimde insülin direncim var Buda benim başıma bela :)

Oyyy kalbine sağlık ne kadar teşekkür etsem az güzel kalpli insanlara ihtiyacı var bu dünyanın

Şeker yüklemesi yapıldı bana ani düşme oldu 3. Saatte . 70 görüyor tokluk çoğu zaman elim ayağım kesiliyordu
Bir hafta seker olcumu yaptiniz mi? Aclik ve tokluk. Ayrica doktorunuz ilaci verdikten sonra bu ataklarinizi belirttiniz mi? Çünkü boyle ataklarda serviste yatirip gozlemlemek isteyebilirler. Hipoglisemi onemli bir konu sonuçta.

Hipoglisemi derken? Sekeriniz kac oluyor acaba?

Bir hafta seker olcumu yaptiniz mi? Aclik ve tokluk. Ayrica doktorunuz ilaci verdikten sonra bu ataklarinizi belirttiniz mi? Çünkü boyle ataklarda serviste yatirip gozlemlemek isteyebilirler. Hipoglisemi onemli bir konu sonuçta.
Evet düzenli ölçüm yaptım ilacımı değiştirdi 1 hafta önce glifor a geçirdi bir süre takip edecek çok zor gerçekten Hipoglisemi . 2 3 saat ara öğün yapmazsam başlıyor sıkıntı umarım bu ilaç düzene koyar düzenli takip ediyor dahiliye teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…