Glifor veya şeker hapı ile hamile kalan var mı??

Teraziiii

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2019
424
252
30
Herkese iyi akşamlar. Düzenli adet görüyorum ve hormon sonuçlarım gayet temiz çıkmasına rağmen fazla yumurta görünümü mevcut 2 senedir gebelik istememe rağmen gebe kalamadım meğer yumurtam çatlamıyormuş. Bana glifor şeker hapı verdiler içindeki metamorfin denen madde yumurta çatlamasına etkili oluyomuş. Şeker hapı kullanıp glifor gibi gebelik elde eden var mı. Eşimde de bense de başka Bi sorun yok ama şeker hapı ile sonuç alan birileri ile konuşsam en azından 3 ay daha normal deneyip olmazsa aşılama veya tüp bebek denemek istiyorum. Yardımcı olun lütfen.

Herkese iyi akşamlar. Düzenli adet görüyorum ve hormon sonuçlarım gayet temiz çıkmasına rağmen fazla yumurta görünümü mevcut 2 senedir gebelik istememe rağmen gebe kalamadım meğer yumurtam çatlamıyormuş. Bana glifor şeker hapı verdiler içindeki metamorfin denen madde yumurta çatlamasına etkili oluyomuş. Şeker hapı kullanıp glifor gibi gebelik elde eden var mı. Eşimde de bense de başka Bi sorun yok ama şeker hapı ile sonuç alan birileri ile konuşsam en azından 3 ay daha normal deneyip olmazsa aşılama veya tüp bebek denemek istiyorum. Yardımcı olun lütfen.
Canım merhaba bende aynı durumdayım düzenli regl hormonlsr normal bakılan vajınal usg de polikistikover görüntüsü var bir aşılama oldum negatif oldu zaten çatlamadığını doktor usgde mi gördü biz heralde bence pkonun en cinsiyiz anlamadım ebe hemşireyim aslında insülin direnci olanlara veriliyor ama etkisi olacağımı düşünüyorum kilo sorunun var mı bende yok
süreçten haberdar eder misin benide 🥰

Canım merhaba bende aynı durumdayım düzenli regl hormonlsr normal bakılan vajınal usg de polikistikover görüntüsü var bir aşılama oldum negatif oldu zaten çatlamadığını doktor usgde mi gördü biz heralde bence pkonun en cinsiyiz anlamadım ebe hemşireyim aslında insülin direnci olanlara veriliyor ama etkisi olacağımı düşünüyorum kilo sorunun var mı bende yok
Şöyle ki aynı durumdayız kilo sorunum var ama bu çok iyi halim mide ameliyatı olup 55 kilo verdim eskisine nazaran çok çok daha iyi durumdayım kaldı ki en kilolu halimde bile düzenli adet görür hormonlarımda pco çıkmazdı. Ve işin tuhafı 2 sene boyunca gitmediğim kadın doğumcu kalmamasına rağmen bana bunu son gittiğim prof. Koydu. İnsülin direncim de yok bu arada benimde sadece dediği yumurtaların birbirini baskılayıp bir tanesi bile çatlamıyor ilacı verdi dedi ki umutlanma ama bundan sonuç alabileceğinizi düşünüyorum olmazsa aşılama denicez dedi. Doktora çok güvendim canım çünkü öyle sorular sordu ki bu sefer buldu galiba sorunu hatta bize 2 senedir sebepsiz infertilite diyorlar dediğim zaman senin sebep çok belli acele etme yaşın genç sadece birkaç ay daha dene dedi. İnşallah haplar çabuk etki eder. Bi sonuç alırız canımm🤲

Tabiki haberdar ederim bu arada benimki usg ile teyitledi diyim. Bana adet sancısı çekip çekmediğimi regl günümü kimyasal vs geçirip geçiremediğim sordu önce bakınca anladı üstüne zaten şüohelendi pi şeyi teyitledi diyelim

Amh değerine bakıldı mı canım peki doktorun bencede ilgili bir hekimmiş belli sağolsun bende ovülasyon testi yaptım nir süre hep pik çatlama gördüm ama hep brn bunuda düşündüm yeteri şekilde büyüyüp çatlamıyor mu diye😶

Tabiki haberdar ederim bu arada benimki usg ile teyitledi diyim. Bana adet sancısı çekip çekmediğimi regl günümü kimyasal vs geçirip geçiremediğim sordu önce bakınca anladı üstüne zaten şüohelendi pi şeyi teyitledi diyelim
Benim 3.güne kadar sancılı olur hep😐 var bizde birşeyler hayırlısı olsunn canım inşAllah şifalanıp kavuşursun yavruna sende bende🫶🏻

Amh değerine bakıldı mı canım peki doktorun bencede ilgili bir hekimmiş belli sağolsun bende ovülasyon testi yaptım nir süre hep pik çatlama gördüm ama hep brn bunuda düşündüm yeteri şekilde büyüyüp çatlamıyor mu diye😶
Amh değerim çok iyi hatta dedi acele etme yani rezervi iyi yaş genç. Bende ovülerde pik ve çatlama gördüm ama lh a duyarlı onlar zaten bizim hormonlarda pco çıkmadığı için o da normal işliyor benim doktor dedi ki her ay yedi 8 yumurta oluşuyor ama hangisi çatlasa diye karar veremiyor gbi düşün bu çatlamayan yumurta oluyormuş işte glifordan umutlu olmazsa aşılamada ya da tüpte şans yüksek zaten diyo

Merhaba, bende aynı sorunu yaşıyorum. Doktorum bana da glifor ve folik asit verdi 6 ay kullan dedi. Gliforu araştırdım yumurta çatlaması sağlıyormuş. Ben başlayalı 2 hafta ancak oldu, başladım 1 hafta sonra adet oldum yani adetim 1hafta erken geldi, adet bitmesine rağmen birleşme sonrası pembe kan geldi korktum açıkçası. Böyle bir durum yaşayan var mı sende durumlar nasıl. Glifor bana başta mide bulantısı yaptı ama 2 gündür alıştım düzeldi galiba. Aramızda bu durumu yaşayan var mı adet bitti ama birleşme sonrası kan geldi korkuyorum. Beni de bilgilendirin lütfen

X