gitmekmi zor kalmakmı??

yarennkara

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2007
1.514
2
42
offf daha ne kadar oldu evleneli ve ben ne kadar yoruldum şu bir yıllık zmanda..artık tartışınca ben suçlu olsam bile ona yanaşmak gelmiyo içimden..konuşmak istemiyorum..yine başa dönücez ben yine yüreğime attığı okların hesabını sorucam..oo yine sen ne kinci bi insansın diyecek..yine beni anlamıcak v.s v.s
burda bi ablamızın yorumunu okumuştum..avcı-duyguya yazmıştı.çok uzun ve çok güzeldi..hayatınızın kangren olmasına izin vermeyin yazmıştı...haklı buldum onu ve o söz mıh gibi çakıldı beynime..
bazen diyorum çek git artık ya..tek başına bi ev kur..sen nekadar düşledin evliliği hani hayallerinde evlilik yoktu? neden ihanet ettin hayallerine..
bazende diyorumki..kal..savaş birass daha..kendinle savaş..tuz bas yaralarına..kapat artık..kendin için yap diyorum ama olmuyo...
gitmekde kalmak da zor geliyo:KK43:((

Son düzenleyen: Moderatör:
Gitmek kimi zaman çok zor oluyor... Ardında bıraktıkların için, belki ilerde keşke dememek için... belki bir yol daha vardır denenmeyen, dememek için....

Karar almak ve kararın arkasında durmak çok mühim... Kararsızlık insanı berbat yapıyor... En kötü karar bile kararsızlıktan iyidir diyorlar... evet doğru! Sürekli gel gitlerle yaşamak öldürüyor insanı her gün... dengesini yitirtiyor... Anlıyorum sizi...

Yine de henüz çok yenisiniz...birbirinize alışma dönemi, evliliğin sorumluluğunu taşımak zordur..Sabır gerektirir, EMEK gerektirir... bunu birlikte aşamıyorsanız, bir uzmana gitme imkanınız varsa birlikte gidin derim...Daha fazla oluruna bırakmadan, bir çözüm bulmaya çalışın... Bu ayrılmak ya da birlikte olmak olabilir.. ama bir KARAR almalısınız... Hayatınızdan bir gün bile kaybolmaması için...

Allah yardımcınız olsun.... Hakkınızda hayırlısı olsun...

arkadaşlarımla evlilik hakkında konuşurken bi arkadaşım kızlar evlenirde ilk yıllar da sorun yaşarsanız doğaldır demişti sakın büyütmeyin çünkü o insanı anlamak alışmak onun seni anlaması alışması aynı evde yaşamak herşeyin oluyo o senin fırsat verin bence birbirinize ilişkiler artık çok hassas oldu günümüzde çünkü kafamıza taktığımız çok şey var herşeye güzel yanıyla bakabilsek

tartısmalar bırbırını kırmalar degılde baska bır sebep olabılırmı acaba bu kadar senı esınden sogutan? herkes tartısıyor bır sekılde ama bır yıl gercekten kısa bır sure ve yanasmak ıstememenız vs cok cıddı problem bence hanı tamam savasın bu ılıskının devamı ıcın ama sen suanda ılıskıyı savasma yadeger goruyormusun yada esını.. bence senı ondan sogutan asıl problemın ne oldugunu anlayıp onu cozme kıcın bırseyler yaparsan daha ıyı olur gıbıme gelıyor..

Ah be güzelim..
Birbirini kırmak,tartışmak,kötü sözler duymak..
Bunları okurken kolay da yaşayınca,özellikle sürekli yaşayınca cok zor.
Sussan olmaz,konuşsan olmaz:çok üzgünüm:

Yağrencim Inan Bana Bazi Durumlarda Kalmak Daha Zor Oluyor Gitmek Daha Kolay Oluyor Bu Evliliğin Gidişatina Bağli.eğer Gerçekten Kötüyse Evlilik Ve Sen Artik Asla Mutlu Olamiyorsan Gittiğin Zamanda Sana Destek Olan Bir Ailen Varsa Gitmek Kolay.benim Içinde Gitmej Kolaydi Ama Be 2,5 Yil Dayandim üstelik Dayakta Yiyordum Senin Daha Bir Yil Olmuş Biraz Daha Sabret Derim Yarin öbügün Bittiği Zaman Keşke şunuda Yapsaydim Deme Herşeyi Yaptim Ama Olmadi Demek Senin Bu Ikinci Hayatinda Elle Tutulur En Büyük Mirasin Olacak.çok Iyi Düşün Canim Kendin Için Doğru Karari Ver Hayatini Asla Mahvetme Bu Dünyaya Bir Kere Geliyoruz Ve Bizi Ne Mutlu Edecekse Onu Yapmaliyiz.

Yağrencim Inan Bana Bazi Durumlarda Kalmak Daha Zor Oluyor Gitmek Daha Kolay Oluyor Bu Evliliğin Gidişatina Bağli.eğer Gerçekten Kötüyse Evlilik Ve Sen Artik Asla Mutlu Olamiyorsan Gittiğin Zamanda Sana Destek Olan Bir Ailen Varsa Gitmek Kolay.benim Içinde Gitmej Kolaydi Ama Be 2,5 Yil Dayandim üstelik Dayakta Yiyordum Senin Daha Bir Yil Olmuş Biraz Daha Sabret Derim Yarin öbügün Bittiği Zaman Keşke şunuda Yapsaydim Deme Herşeyi Yaptim Ama Olmadi Demek Senin Bu Ikinci Hayatinda Elle Tutulur En Büyük Mirasin Olacak.çok Iyi Düşün Canim Kendin Için Doğru Karari Ver Hayatini Asla Mahvetme Bu Dünyaya Bir Kere Geliyoruz Ve Bizi Ne Mutlu Edecekse Onu Yapmaliyiz.

ben kocama bir kez seninle mutluyum demedimki canım..çünkü olamadım..olan mutluluğum ve huzurumda gitti..şiddet gösterecek bi insand eğil..bağırır çağırı çok sinirliyse ama o kadar..ne bileyim ya..öyle çok kırgınlık varki içimde ve geçmiyo...ne yapsa gözüme görünmüyo..olmuyo...

kesinlikle katılıyorum arkadaşa...allah yardımcın olsun güzelim..bunun kararını anca sen verebilirsin...:1hug:a.s.

ben kocama bir kez seninle mutluyum demedimki canım..çünkü olamadım..olan mutluluğum ve huzurumda gitti..şiddet gösterecek bi insand eğil..bağırır çağırı çok sinirliyse ama o kadar..ne bileyim ya..öyle çok kırgınlık varki içimde ve geçmiyo...ne yapsa gözüme görünmüyo..olmuyo...

akrep burcunun bir özelliğide asla yapılanı unutmaması ve kinci olması..bu yüzden eşine karşı bu kadar kırgınsın çünki unutmayı beceremiyorsun...isterse senin için agzında kuş tutsa yinede yaranamayacak çünki içindekileri bitirdi.ve güven duymuyorsun....buda seni dahada olumsuz düşüncelere yönlendiriyor..lütfen ghüzelim daha sakin bir kafayla düşün ne yapmak istediğine karar verip o yönde olumlu birşeyler yap..sevgilerrr:1hug:

akrep burcunun bir özelliğide asla yapılanı unutmaması ve kinci olması..bu yüzden eşine karşı bu kadar kırgınsın çünki unutmayı beceremiyorsun...isterse senin için agzında kuş tutsa yinede yaranamayacak çünki içindekileri bitirdi.ve güven duymuyorsun....buda seni dahada olumsuz düşüncelere yönlendiriyor..lütfen ghüzelim daha sakin bir kafayla düşün ne yapmak istediğine karar verip o yönde olumlu birşeyler yap..sevgilerrr:1hug:

evet canım..akrep burcuuuu...hiç bişeyi unutmuyoruz..olmuyo işte...psikatriste gidicem..bu sefer kararlıyım..yoksa sürmeyecek..bazen eşime de üzülmüyor değilim..hangi erkek o ağır kelimeleri yutardı..yeinde sevgisi eksilmezdi...adam dedim evli olmasak çoktan bırkamıştım ben seni..sen bana mutluluk vermiyosun..bi sende bulamadım diye ve bana bişi demedi..biliyorum...farkındayım ben herşeyin dedi ama düzelir belki dedi..tamam çok üzülmüştüm ama yine ilgili alakalı,,yine canım cicimm...kendi kendime de diyorum..kim hatasız...sen hata yapmamaya çalışıyosun,dikkatlisin ama herkes öylemi olmalı..kocan senin gibi detaylı düşünemiyo..öyle kabul et diye ama olmuyooo..o kadar bozukki psikolojim..bayramdada durduk yere hep ağladım...bulaşık yıkıyoryum..hüngür hüngür başlıyorum.yanıma geliyo sarılıyo...yatağa uzanıyorum..ağlıyorumm...oooffff..niye hep aklımda olumsuzluklar,kırgınlıklar var..

Geride kalan, hep inleyendir ana misali, can! Giden hep yardır, candan candır. Her şeyi alıp götüren de o dur, götürdüklerinin iki mislini geride bırakan da...
.....
Arkada kalanın gözü yaşlı olur, yüreği yufka, gönlü ince.
....

velhasılı kelam; gitmek zordur ama geride kalmak daha da zordur...

yarencim her zaman gitmek daha kolaydır.ama bi kalıp evlilikle mücadele etmen gerekir.biz kadınlar çok duygusalız ve evlilikte hep duygusallık ararız.en basitinden seviliyken yaşadıklarımızın devamını hayal ederek başlarız evliliğe ama erkekler böle düşünmüyo genelde.evlendikten sonra erkeklere bi rahatlama gelir.tabi tapu onlarda oluyoya (nikah cüzdanı).bizi bazen anlayamıyorlar.kırıcı olabiliyolar ama kal güzel hayallerle başlayan evliliğini kurtarmaya çalış.eşini karşına al konuş.mücadele et.o senin aşık olduğun adam unutma.ama emin ol eşinde üzülüyodur.

inş. sana kırıcı olmadan yardımcı olabilmişimdir.:1hug:

yarencim her zaman gitmek daha kolaydır.ama bi kalıp evlilikle mücadele etmen gerekir.biz kadınlar çok duygusalız ve evlilikte hep duygusallık ararız.en basitinden seviliyken yaşadıklarımızın devamını hayal ederek başlarız evliliğe ama erkekler böle düşünmüyo genelde.evlendikten sonra erkeklere bi rahatlama gelir.tabi tapu onlarda oluyoya (nikah cüzdanı).bizi bazen anlayamıyorlar.kırıcı olabiliyolar ama kal güzel hayallerle başlayan evliliğini kurtarmaya çalış.eşini karşına al konuş.mücadele et.o senin aşık olduğun adam unutma.ama emin ol eşinde üzülüyodur.

inş. sana kırıcı olmadan yardımcı olabilmişimdir.:1hug:

yok neden kırıcı olasın tempracımm..çok güzel yazmışsın..sağol..haklısın biz duygusalız...bilmiyorum ama pek gücüm yok..iyi ona göre herşey,sevgii herşeyi çözer sanıyo,öyle değil ama..

Geride kalan, hep inleyendir ana misali, can! Giden hep yardır, candan candır. Her şeyi alıp götüren de o dur, götürdüklerinin iki mislini geride bırakan da...
.....
Arkada kalanın gözü yaşlı olur, yüreği yufka, gönlü ince.
....

velhasılı kelam; gitmek zordur ama geride kalmak daha da zordur...

gurbaaa döktürmüşsün valla.süper..çok beğendim yazdığını..ben hiç bişey götürmek istemiyorum ama eğer gidersem...zaten öyle çok şey kaybettimki..kendi bedenimi götürsem,bari onu kurtarabilsem yeter diyorum bazen..geride kalanda neden geride kaldı acaba diye düşünsün...çok şey gitti benden sanki...ona bakınca aşık olduğum adamm diyorum içimden...nasıll değiştirdi beni bu kadar..yanında heyecandan konuşamazdım..ellerim titrerdi....ilk zamanlar sanki kanatlarım vardı ve ben uçuyodum..sonra yere çakıldım..her söylediği söz de her hatasında..her kırdığında kanatlarımıda kırdı ve yere çaktı beni..
huzurrrr çok önemli kızlar..
en büyük aşkı yaşayın..
çok paranız olsun..
ii bi işiniz,ii bi aileniz olsunn
amaa..huzur yoksa,boştur hepsi...:senağlama

...zaten öyle çok şey kaybettimki..kendi bedenimi götürsem,bari onu kurtarabilsem yeter diyorum bazen..geride kalanda neden geride kaldı acaba diye düşünsün...çok şey gitti benden sanki...ona bakınca aşık olduğum adamm diyorum içimden...nasıll değiştirdi beni bu kadar..yanında heyecandan konuşamazdım..ellerim titrerdi....ilk zamanlar sanki kanatlarım vardı ve ben uçuyodum..sonra yere çakıldım..her söylediği söz de her hatasında..her kırdığında kanatlarımıda kırdı ve yere çaktı beni..
huzurrrr çok önemli kızlar..
en büyük aşkı yaşayın..
çok paranız olsun..
ii bi işiniz,ii bi aileniz olsunn
amaa..huzur yoksa,boştur hepsi...:senağlama[/B][/QUOTE]

canımya o kadar haklısın ki o söylenen sözler hiçbir zaman unutulmuyo sen ne kadar unutmak istesende olmamış gibi davransanda bir yerlerde kanatmaya devam ediyor ve sonuçta yorgun, kırgın ve gelecekten ümidini kesmiş bir birey bırakıyo arkasında... bazen keşke sihirli bi değnek olsa da bütün bu yaşanmışlıkları silse diyorum ama bu çocukca bir temenniden öteye geçmiyo malesef...

canm benim bak bende 6 aylık evliyim 7 ayım dolucak inan bizde çok zorluklar yaşadık gerçektende eşimi seviorum fakat ikinci ayımzda boşanmaya karar verdik hatta evlendiğimizin ilk haftasında eşim bana okkalı bi tokat attı ama gerçektende onca emek sarfedilerek kurulan yuvalar çok kolay yıkılabilior.bence sen bu kolay yolu seçme inan bana herşey zamanı gelince rayına oturuyor.biraz zaman ver evliliğinize hemen öyle gitmelimiyim die düşünme gerçektende sen eşini seviosn bence ama kırgnlkların olduğu için yanına bile yanaşmak istemiosn bak ben eşime derdimi anlatrken ağlarken eşim bana arkasını döner uyurdu yeter derdi ama ben pes etmedim ve şuan eşim ağzıma bakıo bişey desemde yapsa die.bak gerçektende savaşırsan kazanan sen olursn kolay kolay pes etme ve ayrılığı aklından çıkar yinede haline şükret o damların altında daha neler neler yaşanıyor die düşün kendini avut inşallah herşey düzelir senin için dua edicem yarencim üzme o tatlı canını olurmu sağlıcakla kal

canm benim bak bende 6 aylık evliyim 7 ayım dolucak inan bizde çok zorluklar yaşadık gerçektende eşimi seviorum fakat ikinci ayımzda boşanmaya karar verdik hatta evlendiğimizin ilk haftasında eşim bana okkalı bi tokat attı ama gerçektende onca emek sarfedilerek kurulan yuvalar çok kolay yıkılabilior.bence sen bu kolay yolu seçme inan bana herşey zamanı gelince rayına oturuyor.biraz zaman ver evliliğinize hemen öyle gitmelimiyim die düşünme gerçektende sen eşini seviosn bence ama kırgnlkların olduğu için yanına bile yanaşmak istemiosn bak ben eşime derdimi anlatrken ağlarken eşim bana arkasını döner uyurdu yeter derdi ama ben pes etmedim ve şuan eşim ağzıma bakıo bişey desemde yapsa die.bak gerçektende savaşırsan kazanan sen olursn kolay kolay pes etme ve ayrılığı aklından çıkar yinede haline şükret o damların altında daha neler neler yaşanıyor die düşün kendini avut inşallah herşey düzelir senin için dua edicem yarencim üzme o tatlı canını olurmu sağlıcakla kal

sağolun kızlarr...teşekkürler...anı anına uymayan bi insan oldum artık..ben çok sabırlıyımdır.sessiz kalırım çok uzun zaman ama sabrım tükendiğinde karşımdaki insana en ufak bi anlayışda bulunamam..çok çabuk silebilirm...kırgınlıklar kolay geçmiyo işte..unutmka istiyosun ama omuyo..sonrada zehir oluyo hayat!!

bazen bi anlık kararlardır bizi hayatımızın dönum noktasına sürükleyen pişmanlıkta duyarız mutlulukta ama ne olursa olsun kararımızın sonunda vazgeçeceksek bile bununda sonrasını düşünmemiz gerekir şimdi gitmek mi zor kalmak mı diye soruyorsun ya ben bunu yaptım gözümü kırpmadan gittim su an ne mi oldu onsuz nefes alamadığımı biliyorum hergün yine düşünmeden verdiğim kararın acısını yasıyorum gideceksende bitireceksende iyi düşün derim ben kangren olmuş kolun önceden işine yarıyordu UNUTMA!!! kararların seni üzmesin mutlu olmak için elinden geleni yap mutlu olursan mutlu edersin unutma ve hayata eşine bir şans daha ver bence sinirliyken dikkatli ol dönüşü olmayan sözler söyleme unutma dil yarası geçmez bi bakmışsın o senden vazgeçmiş ne olursa olsun hakkında hayırlısını dile sevgilera.s.

bazen bi anlık kararlardır bizi hayatımızın dönum noktasına sürükleyen pişmanlıkta duyarız mutlulukta ama ne olursa olsun kararımızın sonunda vazgeçeceksek bile bununda sonrasını düşünmemiz gerekir şimdi gitmek mi zor kalmak mı diye soruyorsun ya ben bunu yaptım gözümü kırpmadan gittim su an ne mi oldu onsuz nefes alamadığımı biliyorum hergün yine düşünmeden verdiğim kararın acısını yasıyorum gideceksende bitireceksende iyi düşün derim ben kangren olmuş kolun önceden işine yarıyordu UNUTMA!!! kararların seni üzmesin mutlu olmak için elinden geleni yap mutlu olursan mutlu edersin unutma ve hayata eşine bir şans daha ver bence sinirliyken dikkatli ol dönüşü olmayan sözler söyleme unutma dil yarası geçmez bi bakmışsın o senden vazgeçmiş ne olursa olsun hakkında hayırlısını dile sevgilera.s.

dil yarası geçmez yazmışsın..geçmiyo işte...ben çok dikkat ettim acı bi söz söylememek için..kırmışımdır belki ama çok yaralayıcı olmadım hiç bi zaman...keşke eşimde aynı çabayı sarf edebilseydi..ben mutlu olmadan mutlu ettim..nasıl oldu bu anlamadım.belkide eşim küçücük şeylerle yetinebildi..o yüzden mutlu oldu...evet insan giderse acısını çeker tabii..ama kalıncada çekiyosa..aynı değilmidir,bunu çözemedim işte..

Allah yardımcın olsun

Ben daha bekarım evlenmedim bazı şeyleri bana söylemek daha kolay geliyor tabi. Ama düşünüyorumda ilişki yaşarken bile onca çaba sarfediyorum evlenince daha fazla sarfederim sanırım ama şöyle birşeyde var bazı şeyler kördüğüm olunca açılmıyor üstüne gittikçe daha çok düğümleniyor çünkü o düğüm tek kişilik iş değil. İki kişilik çaba gerekiyor

Sen kararını ver ve üzülme devam ya da ayrılmak namında

tekrardan Allah Yar ve yardımcın olsun

X