Gerdasil aşı yaptırdım çok korkuyorum yardım edin yaparan varmı aranız da ????

o nasil yan etki oyle.

Internette oncesinde arastirma yapmadiniz mi? Kucuk bir arastirmayla bir suru sayfa buldum. Hatta garsadil kurbanlari diye bir site bile var.
Doktor verince ilacı gerek duymamıştım açıkcası ama çok pişmanım asla diğer dozları yaptırmam

Canım ben bu aşıyı yaptırdım 2 sene önce, hem de birkaç ay arayla 3 doz mu ne. Hiçbir yan etki olmadı sapasağlamım, sen de endişelenme

Dogum sonrasi yaptircam canim dr umun bilgisi var bu kadar riskliyse neden yapilsin ki bence takma kafana

2008'de yaptırdım ve çok şükür hala yaşıyorum :) Korkutma kendini

çok önerilen bir aşı. hatta her kadının yaptırması gerekiyor ben okurken açık açık bunu tüm hocalardan duydum. hiiiç korkmayın öleceksek bir balık kılçığı bile yeter. kendinizi kasıp germeye gerek yok

Normalde söylentilere kulağımı tıkarım ama kısırlığa sebep olabildiği iddiası var. Gerçeklik payı nedir, bir bilginiz var mı?

hiç güleceğim yoktu. Muhtemelen konu sahibi bu korkularını bile unutmuştur yurtdışında 12 yaşına giren çocuklara.vurmaya başlıyorlar bu aşıyı hpv yüksek risklere karşı ve rahim ağızını kanserden korumak için..Burda.da binlerce kişi.oldu bu aşıyı daha ölen duymadım ki içilen ağrı kesicide bile yan etki vardır.. bu durum biraz aşı karşıtlarının gerekçeleri gibi oldu. Hayır ölecek olsak aşı vurulmadan da ölüyoruz ne farkı var kimse ölecem sigara içmeyeyim demiyor ama ölebilirim sağlığım için gerekli olan aşıyı vurdurmayayım diyoruz.. Nekadar doğru bir düşünce bilmiyorum..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…