Gerdasil aşı yaptırdım çok korkuyorum yardım edin yaparan varmı aranız da ????

dlekyigit

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2016
939
704
33
Kızlar merhaba ben bugün Gerdasil diye rahim ağzı kanseraşısı yaptırdım ama inanılmaz korkuyorum yan etkileriölümle sonuçlanıyormuş nolur bana yardım edin yaptıran var mı bu aşıdan ???

Aşıyı yaptırdığımdan beri kendimi berbat huzursuz hissediyorum böylelikle eşimin de morali bozuluyor ama inanın çok tırsıyorum

İnanın bilmiyorum dedim ya kötü bi durum rahim ağzı kanser için her kızın 13 26 yaş aralığında 3 er doz şeklinde yaptırması gerekliymiş devlet karşılamadığı için çok bi talebi yok yaptırdıktan sonra yan etkileri okuyunca keşke yaptırmasaydım dedim

Her ilacın yan etkisi mutlaka vardır ama çok seyrek başa gelen etkilerdir bunlar. En basitinden bi ağrı kesicinin bile prospektüsünü okusanız içindeki herhangi bir maddeye karşı aşırı duyarlılığı olanlara ciddi yan etkileri olabilir. Ve ölümle sonuçlanabilecek yan etkiler (örn.Anafilaktik şok) ilacın yapıldığı ilk andan itibaren belirti vermeye başlar ve öyle gözden kaçacak belirtiler değildir bunlar. Bence şuanki durumunuz tamamen psikolojik. Rahat olun, düşünmemeye çalışın.

Bi gün zaten ben panikten ölecem

Ben de geçen ay almıştım eczaneden bu aşıyı. Aile hekimliğindeki hemşire de hiç yapmadım ben diye vurmamıştı aşıyı.
Şuan hala buzdolabında bekliyor. O gün eve gelip yan etkilere bakmıştım ben de senin gibi , dedim 300 lira çöpe gitti.

Parasını gözüm görmüyor ki benim yurt dışında zorunlu herkes oluyormus doktor öle Dedi ama korkar oldum herşeyden ben

Her aşıda her enjeksiyonda ölüm alerji vs riskler oluşabiliyor ve yan etkilerine milyonda bir bile olsa bunları yazmak zorundalar. Prospektüs okumak bu anlamda can sıkıcı biraz. Bence canınızı sıkmayın rahim ağzı kanseri aşısı avrupada yaygınlaştı ölüm haberi olsa duyardık diye düşünüyorum.

ALINTIDIR

.[Türkiye için Sağlık Bakanlığı’nın 2007 tarihli açıklaması ise şu şekildedir: “Türkiye’de her yıl 1360 kadın serviks kanserine yakalanıyor bunların 600’ü hayatını kaybediyor.”] Bu rakam aşı sonrası ağır komplikasyon yaşayan genç kız ve kadınların sayısı ile aynı düzeydedir. Hatta aşı mağdurlarının sayısı daha fazladır. Gardasil’in HPV virüsü üzerinde tedavi edici etkisi herhangi bir gıda kombinasyonu kadar bile değildir. Doğru beslenerek, bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirerek virüs ve hastalıklarla mücadele edebilirsiniz.
Gardasil’in yan etkilerinden bazıları şunlardır: MS, ansefalit (beyin iltihabı), körlük, kalp zarı iltihabı, koma ve ölüm.”

Bu asiyi para verip yaptirmazdim. Panik etmek istemem ama yaptirdiktan sonra degil yaptirmadan bir baksaymissiniz birsuru sey cikiyor...

İnsan yine de korkuyor sağlık İçin yaptırdım güya psikolojim bozuldu iyice

Doktor yaptır deyince yaptırdık tek dozunu diğerlerini zaten asla yaptırmam

Bütün günüm hastanede geçiyor ilk kez duydum adını cahilmiyim neyim

Kızlar merhaba ben bugün Gerdasil diye rahim ağzı kanseraşısı yaptırdım ama inanılmaz korkuyorum yan etkileriölümle sonuçlanıyormuş nolur bana yardım edin yaptıran var mı bu aşıdan ???
Ben yaptırdım hala yaşıyorum biraz ağrı oluyor ama geçer. Çok korktuysanız sonraki dozları yaptırmayın

Ben yaptırdım hala yaşıyorum biraz ağrı oluyor ama geçer. Çok korktuysanız sonraki dozları yaptırmayın
Ne kadar süre oldu siz yaptıralı ben 12 saat oldu ama korkak gibi geziyorum ortada bişey olur mu diye hafif eklem ağlılarım var başladı ama normal mı bilmiyorm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…