Gerdasil aşı yaptırdım çok korkuyorum yardım edin yaparan varmı aranız da ????

ALINTIDIR

.[Türkiye için Sağlık Bakanlığı’nın 2007 tarihli açıklaması ise şu şekildedir: “Türkiye’de her yıl 1360 kadın serviks kanserine yakalanıyor bunların 600’ü hayatını kaybediyor.”] Bu rakam aşı sonrası ağır komplikasyon yaşayan genç kız ve kadınların sayısı ile aynı düzeydedir. Hatta aşı mağdurlarının sayısı daha fazladır. Gardasil’in HPV virüsü üzerinde tedavi edici etkisi herhangi bir gıda kombinasyonu kadar bile değildir. Doğru beslenerek, bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirerek virüs ve hastalıklarla mücadele edebilirsiniz.
Gardasil’in yan etkilerinden bazıları şunlardır: MS, ansefalit (beyin iltihabı), körlük, kalp zarı iltihabı, koma ve ölüm.”

Bu asiyi para verip yaptirmazdim. Panik etmek istemem ama yaptirdiktan sonra degil yaptirmadan bir baksaymissiniz birsuru sey cikiyor...

:oha: o nasil yan etki oyle.

Canım ben bu aşıyı yaptırdım 2 sene önce, hem de birkaç ay arayla 3 doz mu ne. Hiçbir yan etki olmadı sapasağlamım, sen de endişelenme :KK15:

Dogum sonrasi yaptircam canim dr umun bilgisi var bu kadar riskliyse neden yapilsin ki bence takma kafana

2008'de yaptırdım ve çok şükür hala yaşıyorum :) Korkutma kendini

çok önerilen bir aşı. hatta her kadının yaptırması gerekiyor ben okurken açık açık bunu tüm hocalardan duydum. hiiiç korkmayın öleceksek bir balık kılçığı bile yeter. kendinizi kasıp germeye gerek yok :KK200:

çok önerilen bir aşı. hatta her kadının yaptırması gerekiyor ben okurken açık açık bunu tüm hocalardan duydum. hiiiç korkmayın öleceksek bir balık kılçığı bile yeter. kendinizi kasıp germeye gerek yok :KK200:

Normalde söylentilere kulağımı tıkarım ama kısırlığa sebep olabildiği iddiası var. Gerçeklik payı nedir, bir bilginiz var mı?

😂😂😂😂 hiç güleceğim yoktu. Muhtemelen konu sahibi bu korkularını bile unutmuştur 😂😂 yurtdışında 12 yaşına giren çocuklara.vurmaya başlıyorlar bu aşıyı hpv yüksek risklere karşı ve rahim ağızını kanserden korumak için..Burda.da binlerce kişi.oldu bu aşıyı daha ölen duymadım ki içilen ağrı kesicide bile yan etki vardır.. bu durum biraz aşı karşıtlarının gerekçeleri gibi oldu. 😂😂 Hayır ölecek olsak aşı vurulmadan da ölüyoruz ne farkı var kimse ölecem sigara içmeyeyim demiyor ama ölebilirim sağlığım için gerekli olan aşıyı vurdurmayayım diyoruz.. Nekadar doğru bir düşünce bilmiyorum.. 🙈🙈

X