Genital bölge dış dudakta şişlik ve acıma

BEBEKKAFA

Yağmur'umu bekliyorumm:)
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2010
2.679
12
43
merhaba

ben 4 aylık evliyim...dün genital bölgede sol dış dudakta bi acıma hissettim sivilce varmış gibi...aynayla baktım sol tarafta şişlik var ve içinde beze gibi bişey
geliyor elime...dokununca acıyor...korkuyorum kötü bişeymiki diye böyle bişey yaşayan var mı?

evlendiğimden beri tuhaf tuhaf şeyler oluyor vücudumda,bıktım artık..hayatımda hiç gitmediğim kadar dr.a gidiyorum...eşiminde sıkıldığını hissediyorum ve bu beni çok üzüyor...sanki problemli,sağlıksız biriymişim gibi...bişey demiyor,sağolsun götürüyor dr.a ama bilmiyorum öyle hissediyorum ve bunun için de dr.a gitmek istemiyorum ama
bi yandanda endişeleniyorum..(

2 aydır sol göğsümdeki kitle ile uğraştık gittik ettik ultrasonlar bilmem ne..çok şükür kötü bişey çıkmadı,iyi hıuylu meme tümörüymüş,büyürse alınırmış,hamilelikte
büyüyebilirmiş...şimdi de bu çıktı...yine dr. yolları gözükecek diye sıkıntılanıyorum...

evlenmeden önce ben hasta bile olmazdım pek,dr.a gitmişliğim sayılıdır...nedir bu kadın olmanın cefası... daha bunun hamileliği var...o zamanda sorun yaşıycam diye
korkuyorum...Allah sağlık versin herkese,öfff

Canım madem şişlik,acı gibi belirtiler var ertelemeden mutlaka bir jinekoloğa görün.

Hiç utanma sıkılma eşinden de, sağlık bu ertelemeye gelmez.

Bu arada benimde evlendiğimden beri sürekli garip hastalıklarım çıkmaya başladı.

Resmen sağlam günüm yok gibi.

Yazdıklarınla beni anlatmışsın sanki...:44:

Geçmiş olsun;umarım ciddi bir sorun çıkmaz...

sağol canım yaa...sorma kendimden sıkıldım resmen

bugün antibiyotikli bi krem aldırdım eşime denemek için bakalım işe yarayacakmı...olmazsa gidicez yine mecburofff
inşallah yarar da gerek kalmaz gitmeye,çünkü ben de bıktım gerçekten...

teşekkür ederim ilgine...

Rica ederim.

Sizi telaşlandırmak istemem ama, bahsettiğiniz durum bir kist veya enfeksiyon/mantar olabilir.

İdrar yaparken ağrı oluyor mu?

Şişliğiniz vajinanızın arka tarafına doğru mu yoksa ön tarafında mı?

Bir de kaşıntı,yanma gibi şikayetleriniz var mı?

Son düzenleme:

hayır idrar yaparken ağrı yanma vs yok,kaşıntıda yok..sadece dokununca acıyor...

şişlik vajinaya uzak..dış dudakta sol tarafta...yani vajinayla ilintisi yok...

sanki bi kıl dönmesi,sivilce gibi bi acıma var ama kıl dönmesi vs de yok...sadece acıması ona benziyo...

dokununcada elime içerden mercimek tanesi gibi bişey geliyor...

Hım, vajinal bölgede diye düşünmüştüm eğer anüse doğru olan yerdeyse siğil şeklinde enfeksiyon kapmış olabilirsiniz diyecektim.

İdrarda zorluk olunca da enfeksiyon/kist olabilir.

Eğer kabarcık şeklindeyse uçuk olabilir- ki büyük ihtimalde uçuk yada mantardır sizinkisi...

Öyleyse o ilacı kullanın bir süre, eğer bir kaç gün içinde azalma olmazsa mutlaka doktora görünün...

Geçmiş olsun.

Son düzenleme:

sağol canım yaa...valla anlamadım bende ne olduğunu..mantar olduğunuda sanmıyorum kaşıntı vs yok çünkü...derinin altında bi sertlik var sadece...
ilaç iyi gelmezse mecbur gidicem

hani bazen sivilce fln olur kendi kendine geçer ama bunun tipi sivilce gibi ama sivilcenin başı olur başı yok bunun...bi garip...
.

Dediğim gibi bana anlattıklarınız daha çok genital uçuk gibi geldi, bu uçuğun oluşma nedenlerinden biride enfeksiyondur.

Belki basit bir uçuktur ama olsun siz yinede geciktirmeyin; madem ucu açık şekilde daha fazla mikrop kapma riski olabilir canım.

yok canım ucu açık değil,ucu yok...içinde sertlik var,derinin altında...

tamam canım çok teşekkür ederim tekrar...:)

traş yapıyo musun peki:26:
bazen traş yapınca kıl dönmesi oluyo ve iltihaplı gibi o şekil çıkıyo tüyler çıkarkende ondan sordum

traş yapıyo musun peki:26:
bazen traş yapınca kıl dönmesi oluyo ve iltihaplı gibi o şekil çıkıyo tüyler çıkarkende ondan sordum

hayır canım jilet kullanmıyorum,yıllardır ağda yaparım...

kıl dönmesi yada batması olabilir

kıl dönmesi gibi de değil,görünürde kıl falan yok çünkü hani içerde kalmış kıl falan...dokununca içerde minik bi sertlik var ve sol dış dudak hafif şiş komple...

dün antibiyotikli kremi kullanmaya başladım inşllah faydası olurr allahımmmmm....

bir arkadaşımda evlendikten sonra böyle bir sorun yaşadı.
kıl kökü iltihaplanması dedi doktor bir günlk bir operasyonla atlattı çok şükür 1 hafta kendine dikkat etmen gerekiyor.
inş mühim bişi deildir canm ihmal etme hem eşinide kafaya takma evlenmeden önce ne diye söz verdiik iyi günde kötü günde...

korkulacak bişi olduğunu düşünmüyorum....yüksek ihtimal kıl kökü iltihaplanması olmuşutr...
bende de çok oluyor

yıllar önce bende de böyle bir problem olmuştu. o zaman bekardım. doktor antibiyotik vermişti 2 günde dağılmıştı. tahminim öyle bişeydir. ciddi bişey değildir.kafaya takma..

öyle valla canım..sağlık işte,ne zaman ne olacağı belli olmuyor...birbirimizle ilgilenmek zorundayız...inşallah basit bişeydir de geçer...

korkulacak bişi olduğunu düşünmüyorum....yüksek ihtimal kıl kökü iltihaplanması olmuşutr...
bende de çok oluyor

yıllar önce bende de böyle bir problem olmuştu. o zaman bekardım. doktor antibiyotik vermişti 2 günde dağılmıştı. tahminim öyle bişeydir. ciddi bişey değildir.kafaya takma..

inşallah öyledir arkadaşlar...antibiyotikli krem acımasını geçirdi..dokununca acımıyor şimdi ama şişlik var yine...kullanmaya devam edicem bakalım
inşallh tamamen geçirirde dr.a gitmeye gerek kalmaz...

artık dr.a gidelim demeye çekinir oldum...teşekkür ederim hepinize...

anlattıgınıza benzer hatta aynı problemi bende yasadım benim nerdeyse 10 güne yakın canım yandı artık otururken bile zorlanıyordum sonra bi baktim cok büyük ici apse dolu sivilce gibi bisi cikti ve cıktıktan 1-2 gün sonra patladı ve gecdi.bida böle bisey yasamadim ama umarım sendede benimki gibi sıkıntı olmadan gecer gider...gecmis olsun.

geçmiş olsun sizinki sivilceymiş sanırım...benimki öyle değil...içinde beze gibi bişi var...ama o krem baya etkiledi,küçüldü epey,hala kullanıyorum tamamen geçirir
inşallah...

geçmiş olsun sizinki sivilceymiş sanırım...benimki öyle değil...içinde beze gibi bişi var...ama o krem baya etkiledi,küçüldü epey,hala kullanıyorum tamamen geçirir
inşallah...

merhaba canım gecmis olsun. sorununu okudumm. bekarken bendede bu tarz seyler olurdu. nadiren tabiki.. doktorum(dermatolog) bir krem ve antibiyotık vermıstı kurtulmustum..

şimdi evliyim.. gene bu tur şişme ve bezeler oluyor. hatta suan var. ama acımıyor. aniden şişiyor ve 1 hafta içinde ufalıp yok oluyor. geneldede stres yapınca olusuyor. baska bir sehirde evli oldugum için eski doktorumuda gidemiyorum. ama yakın zamanda bir dermatologa gitmeyi dusunuyorum.. aldıgın kremin sana iyi gelmesine cook sevındım.. recetesiz verebiliyor mu eczaneler ?? tekraR gecmıs olsun canım..

sanada geçmiş olsun canım...demek sürekli oluyor sende...ben ilk defa karşılaştım,bekarkende hiç başıma gelmemişti...
reçetesiz veriyorlar canım,parayla alıyorsun...kullanıyorum işte 5-6 gündür,artık o mu iyi geldi yoksa kendisinin geçeceği mi vardı bilmiyorum ama epeyce küçüldü
az bişey kaldı,devam ediyorum kreme...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…