Genetik test ilgi kizlar lütfen aklımdaki sorulara yardimci olun 0

Belina

Üye
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2024
648
112
25
Genetik teste sorun çıkarsa tedavisi varmı 2 düşük yaşadım kan pıhtılaşma var ama yatkınlık var diğer sonuçlarım çıkmadı daha bi sorun çıkarsa nasıl bir tedavi izleniyor bilen yaşayan varmı yardımcı olun lutfen ikinci gebeliğim mol gebelikti o yüzdende soruyorum

Son düzenleme:
Genetik teste sorun çıkarsa tedavisi varmı 2 düşük yaşadım kan pıhtılaşma var ama yatkınlık var diğer sonuçlarım çıkmadı daha bi sorun çıkarsa nasıl bir tedavi izleniyor bilen yaşayan varmı yardımcı olun lutfen ikinci gebeliğim mol gebelikti o yüzdende soruyorum
Canım çıksa tedavi yöntemi pgt li tüp bebek yani genetik taramalı tüp bebek. Pıhtılaşma var ama yatkınlık var ne demek? Tıbbi genetik doktorlarının öyle dediğine bakma veya kadın doğumcuların. Kesinlikle iğne kullanman gerekli bir kere. Kadın doğumcular veya tıbbi genetikçilerin dikkate almadığı yatkınlık var dedikleri bazen çok büyük pıhtılaşmalar oluyor mesela benim. Tıbbi genetik doktoru sonuçlar çıktığında pıhtılaşma var diyemem yok da diyemem yatkınlık var dedi. Kadın doğumcum aynı şekilde söyledi. Araştırdığımda meğer pıhtılaşmam çok ileri düzeydeymiş hatta ve hatta yüksek doz kullanmam gerekiyormuş. Doktor değiştirdim ve bana yüksek doz veren bir doktorla karşılaştım iğne kullanıyorum. Yani bu tarz şeylerde genelde sorun pıhtılaşma kaynaklı oluyor. Benim de iki düşüğüm var kalp atışı hiç oluşmamıştı. Ayrıca pıhtılasma a ikiye ayrılır. Genetik pıhtılaşma ve kazanılmış pıhtılaşma diye. Kazanılmış pıhtılaşma testlerinde lupus anti fosfolit anti nükleer antikor gibi önemli değerlere bakılır eğer bunlarda da bir sorun varsa kan sulandırıcının yanında kortizon da kullanılması gerekir bağışıklık için. Canım ben iki düşükten sonra o kadar çok araştırma yaptım ki. Hangi genler ne anlamı ifade ediyor homozigot mu heterozigot mu bu bile çok büyük bir fark iğne kullanımında dozunda. Şimdi sen ben de yatkınlık varmış demek ki ben de başka bir sorun var pıhtılaşma değil diye düşünüyor olabilirsin ama öyle bir şey yok. Kesinlikle gebeliğini öğrenir öğrenmez uygun dozda iğne ve Aspirin kullanmalısın doktorunu iyi seçmelisin

Bu arada bu kadar çok yazmamın nedeni gerçekten aynı yollardan geçtik ve ben inanılmaz şekilde araştırma yaptım yani gece gündüz araştırma yaptım. Tekrar hamile kalmaya çok korktum. Benim kürtajlarım da hep ben uyutulmadan gerçekleşti. O yüzden hamile kalmaya cesaret edemedim ve hep kendim araştırdım ve doktorlara bu konuda sonsuz güvenemedim hiçbir zaman.

Bu arada bu kadar çok yazmamın nedeni gerçekten aynı yollardan geçtik ve ben inanılmaz şekilde araştırma yaptım yani gece gündüz araştırma yaptım. Tekrar hamile kalmaya çok korktum. Benim kürtajlarım da hep ben uyutulmadan gerçekleşti. O yüzden hamile kalmaya cesaret edemedim ve hep kendim araştırdım ve doktorlara bu konuda sonsuz güvenemedim hiçbir zaman.
Gerçekten çok teşekkür ederim çok açıklayıcı oldu bende dedim herhalde kan pıhtılaşmasında dolayı olmuyor diye düşündüm genetiğe yöneldim Allah izin verirse bir daha hamile kalırsam erken den gidicem bu bana ders oldu hem erken gitcem hemde kan sulandırıcı vermezse devlet özele gidicem beni bu konuda aydınlattıydıgin için bilgilerini paylastigin içinde çok teşekkür ederim gerçekten samimiyetle ediyorum çünkü zor zamanlarda böyle bilinçli birisinin bana anlatması beni mutlu etti çünkü başka şeylerin üstüne gidebilirdim

Ben parsiyel mol geçirdim aslında genlerden şüphelenmesin sebebi de bu bide beni üzen 1 yıl korunama vermesi doktor çok istiyoruz burda aynı benim gibi parsiyel mol geçirenler çoğu 6 ay verilmiş doktorlar ondada kararsizim sizce ne yapmalıyım bazıları 1 sene sonradan olmayacağının garantisini yok diyor falan öyle bir öneri almak isterim

X