Genetik test anlayan bakabilir mi lütfen

efsunpt

Üye
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2022
96
11
26
Arkadaşlar doktorum izinde 2 hafta sonra gelicek meraktan duramıyorum anlayan yardımcı olabilir mi

Gebelik kaybına neden olan faktör 5 bir geninizde mutasyon çıkmış. Tekrar gebelik de kan sulandirici iğne kullanmanız gerekecek. Bende kullanıyorum şuan da.

Gebelik kaybına neden olan faktör 5 bir geninizde mutasyon çıkmış. Tekrar gebelik de kan sulandirici iğne kullanmanız gerekecek. Bende kullanıyorum şuan da.
Ben normal gebelik geçirip düşük yaşamadım hiç 2 sene içinde 4 kere kimyasal geçirdim yani sebebi bu diyebilir miyiz doğrumudur

Ben normal gebelik geçirip düşük yaşamadım hiç 2 sene içinde 4 kere kimyasal geçirdim yani sebebi bu diyebilir miyiz doğrumudur
Kimyasal da sıkıntılı bir durumdur. Tabi kii... 2 kaybım var. Şuan yeni gebeyim oksapar 6000 iğne kullanıyorum. Ayrıca aspirin. Tedbir bizden takdir Allah tan

Sebebi bu değil.

Faktör V Leiden geni benim homozigot, ben yüksek riskliyim. Siz heterozigot taşıyıcısınız yani. Ama hamilelikte kan sulandırıcı verirler size de.

Benimde aynı genlerde heterozigot çıktı sizin gibi. Ben gebelik yaşarsam iğne kullanıcam büyük ihtimalle sizede böyle söy
Sebebi bu değil.
Faktör V Leiden geni benim homozigot, ben yüksek riskliyim. Siz heterozigot taşıyıcısınız yani. Ama hamilelikte kan sulandırıcı verirler size de.
Teşekkür ederim sizde kimyasal geçirdinizmi

benim de bir genim de heterozigot var, bazı doktorlar pek önemsemiyor bunu ama bazıları her ihtimale karşı kan sulandırıcı iğne ve aspirin veriyor.. Gebelik durumunda sizde o şekilde ilerlersiniz Rabbim nasip etsin kolaylıkla , sağlıcakla inşallah..

Ben yaşadım. Bir senede 3 kere
Ama doktorum pıhtılaşma kimyasal gebeliğe sebep olmaz genede iğne kullanalım dedi.
Çok üzüldüm bende öyleyim 2 senede 4 kere kimyasal oldu gitmediğim doktor kalmadı özelden devlete ama kimyasal için normal bakıyorlar en son gittiğim doktor istedi genetik test onada henüz sonuçla gidemedim size farklı birşey dedilermi

Amin inşallah teşekkür ederim

Ah canım bende sana çok üzüldüm aynı şeyleri yaşamışız bende çokk gittim doktora sonra kendi isteğimle genetiğe gidip test yaptırdım.
Valla farklı bir şey demedi. Direkt pıhtılaşma kimyasal gebeliklerinin sebebidir diyemem ama gebe kaldığında iğne kullanalım dedi.
Folik asit, vitaminler vs verdi.
Bende bir de pcos var. İlaçla yumurtlama takibi yaptık doktorumla pazartesi günü çatlatma iğnesi oldum. İnşallah hayırlı sonuçlar alırım bakalım

İnşallah herşey gönlünce olur

Teşekkür ederim sizde kimyasal geçirdinizmi
Ben geçirmedim, iki kez üst üste 7 haftalık iken kalp atışlarının durduğunu öğrendim, ondan sonra test yaptırdım.
Eşiniz muayene oldu mu? Test yaptırdı mı? Ondan da kaynaklanabilir.

Ben geçirmedim, iki kez üst üste 7 haftalık iken kalp atışlarının durduğunu öğrendim, ondan sonra test yaptırdım.
Eşiniz muayene oldu mu? Test yaptırdı mı? Ondan da kaynaklanabilir.
Eşimin hangi testleri yaptırması gerekiyor sadece sipermiyogram yaptırdı normal çıktı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…