Genetik test anlayan bakabilir mi lütfen

Eşimin hangi testleri yaptırması gerekiyor sadece sipermiyogram yaptırdı normal çıktı
Benim eşim üroloji bölümünde muayene oldu ve sperm testi yaptırdı. Eşimde varikosel varmış ameliyat oldu. Sonrasında ben hamile kaldım 3 ay sonra. Hamileyken de oksapar iğne kullandım.

Benim eşim üroloji bölümünde muayene oldu ve sperm testi yaptırdı. Eşimde varikosel varmış ameliyat oldu. Sonrasında ben hamile kaldım 3 ay sonra. Hamileyken de oksapar iğne kullandım.
Varikosel nasıl anlaşıldı kandan mı siz hangi testleri yaptırdınız eşiniz için

Varikosel nasıl anlaşıldı kandan mı siz hangi testleri yaptırdınız eşiniz için
Üroloji doktoru teşhisi koyuyor, varikosel sperm kalitesini bozuyor zamanla. Biz 1 yıl içerisinde 3 kez yaptırdık hep kötüye gitti. Çünkü varikosel bir çeşit varis, testislerde kan birikiyor o da sıcaklığı ile spermleri öldürüyor. Yani benim anladığım kadarıyla böyle. Ameliyattan sonra en az 3 ay beklemek gerekiyor sağlıklı sperm yetişmesi için.
Bizde sıkıntı eşimdeydi ben ilk çocuğumuza korunmayı bıraktığımız ay hamile kaldım ve sorunsuz bir hamilelik geçirdim. Sonra iki kez düşük yapınca tekrar ikimizde muayene olduk bende sıkıntı yoktu, eşimde varikosel varmış tabi ilkin ameliyat olmadı zamanla sperm sonuçları kötüleşti. Ameliyat oldu çok şükür tekrar hamile kaldım ve iğne kullandım, oğlum 3,5 yaşında. 6 ay önce tekrar düşük yaptım.

Üroloji doktoru teşhisi koyuyor, varikosel sperm kalitesini bozuyor zamanla. Biz 1 yıl içerisinde 3 kez yaptırdık hep kötüye gitti. Çünkü varikosel bir çeşit varis, testislerde kan birikiyor o da sıcaklığı ile spermleri öldürüyor. Yani benim anladığım kadarıyla böyle. Ameliyattan sonra en az 3 ay beklemek gerekiyor sağlıklı sperm yetişmesi için.
Bizde sıkıntı eşimdeydi ben ilk çocuğumuza korunmayı bıraktığımız ay hamile kaldım ve sorunsuz bir hamilelik geçirdim. Sonra iki kez düşük yapınca tekrar ikimizde muayene olduk bende sıkıntı yoktu, eşimde varikosel varmış tabi ilkin ameliyat olmadı zamanla sperm sonuçları kötüleşti. Ameliyat oldu çok şükür tekrar hamile kaldım ve iğne kullandım, oğlum 3,5 yaşında. 6 ay önce tekrar düşük yap
Allah evlatlarınızı bağışlasın. Aslında eşim ultrason da çekildi bir testis de kist çıktı zararsız denildi varikosel de 1 yazıyordu ama doktor bir şey yok dedi

Allah evlatlarınızı bağışlasın. Aslında eşim ultrason da çekildi bir testis de kist çıktı zararsız denildi varikosel de 1 yazıyordu ama doktor bir şey yok dedi
Anlarsanız eğer onun sonucuda paylaşayım sizinle özelden mesaj atılıyormu burdan ben pek anlamıyorum da öyle bişey varsa bana yazabilir misiniz

Anlarsanız eğer onun sonucuda paylaşayım sizinle özelden mesaj atılıyormu burdan ben pek anlamıyorum da öyle bişey varsa bana yazabilir misiniz
Doktor baktı sorun yok dediyse tamam. Bizim nedenimiz oydu düşükte, sizin başka olabilir. Zaten doktorlar nedenini bulamıyor çoğu genetik oluyor. İnşallah sağlıcakla kucağınıza bebeklerinizi alırsınız.

Benimde aynı genlerde homozigot vardı...hamile kalır kalmaz kan sulandirici ve b vitamini folik asit bunları 9 ay kullandim hatta dogumdan sonra 45 gun daha kullandirdi doktorum...bebegim saglikla geldi allaha sukur..merak etmeyin önlemini aldıktan sonra gerisi rabbim bilir

Benimde aynı genlerde homozigot vardı...hamile kalır kalmaz kan sulandirici ve b vitamini folik asit bunları 9 ay kullandim hatta dogumdan sonra 45 gun daha kullandirdi doktorum...bebegim saglikla geldi allaha sukur..merak etmeyin önlemini aldıktan sonra gerisi rabbim bilir
Merhaba folik asiti ne zamana kadar kulkandiniz
Birde balık yağı kullandiniz mi

Merhaba folik asiti ne zamana kadar kulkandiniz
Birde balık yağı kullandiniz mi
Doguma kadar kullandim hic bırakmadım +icinde balık yağı olan multivitamin vermisti birde doktor + b12 vitamin eksiklim vardi birde benim onuda kullandim...onun dışında ilerleyen aylarda hergun 1 maden suyu iciyordum kramplar olmasın diye birde muz yiyordum magnezyum ilaci almak yerine ..oglum 4 kilo dogdu vitaminler muzlar kuruyemişlerden heralde :)

Doguma kadar kullandim hic bırakmadım +icinde balık yağı olan multivitamin vermisti birde doktor + b12 vitamin eksiklim vardi birde benim onuda kullandim...onun dışında ilerleyen aylarda hergun 1 maden suyu iciyordum kramplar olmasın diye birde muz yiyordum magnezyum ilaci almak yerine ..oglum 4 kilo dogdu vitaminler muzlar kuruyemişlerden heralde :)
Çok şükür darısı bekleyen herkesin başına bende aynı günden muzdaribim 8 haftalik oldu doktor 12 haftaya kadar kullan dedi osende kullanıyorum şuan
Balik yağı vericekti aslında coraspirin kullandigimdan vermedi biraz kafam karşti

X