Gencim, güzelim ama :((((((

pink_panther

Guru
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2008
626
4
Arkadaşlar benim derdim büyük.. Ben konuşurken tükürüğüm sünüyor çok utanıyorum. Diş doktorum tükürük bezlerin yeterince çalışmıyor, tembel demişti. Bunun tedavisi yokmuş. Dr'a gitmeye utanıyorum. Bu sorunu mutlaka çözmek istiyorum ama çok UTANÇ verici bir durum. Hayatta dr'a bu konuyu açamam. Napcağımı bilemiyorum senağlama

bunda doktordan çekinecek ne var canım,bence bi an önce gitmelisin.kendini çok daha iyi hissedeceğine emin ola.s.

doktor tedavi etmek için vardır, neden utanalım ki. sağlıklı olsak zaten ihtiyacımız olmaz onlara değil mi? benim kardeşim tıp okuyor öyle vakalar oluyormuş ki sizinki hiçbişey. nasıl desem büyük tuvaletine çıkamayan birine parmakla yardımcı oluyorlar. onların işi bu, nelere alışkınlar nelere. bir an önce gidin bence. Allah şifa versin..

Hastaliktan untanilmaz niye utaniyorsun ki
insanlar alay eder güler diye mi bu bir hastalik herkesin basina gelebilir
canim allah daha beter hastaliklardan korusun. Kimseden cekinme utanma
gülmek isteyenlerde kenine gülsün. Gücü ol kendine güven... pasa pasa git dokura
derdini anlat derdini anlatmayan sifasii bulamaz canim her derdin yaninda birde sifa yeriyor allah.
Daha fazala zaman kaybetme dogru dokturakaydirigubbakcemile

Buna bir kaç kişide daha şahit oldum...Onlar senin kadar kompleksiz değillerdi maalesef...

O yüzden bunun bir rahatsızlık olduğunu kabul ettiğin ve çözüm aradığın için tebrik ediyorum...

Bence dr. giderek bu sorununu kökten çöz...

En azından kendini biliyorsun buda büyük meziyet...

Şimdiden geçmiş olsun...

güzelim madem farkındasın hemen dr a git. en azından o zaman bu kadar takmazsın. hem o kadar büyütülecek utanılacak bir şey yokki ortada.

tek rahatsızlığın bu olsun...
başka rahatsızlığın olmasında...

bunda hıc utanılacak bırsey yokkı...
doktora gıdıp tedavını gorursun ve bu senı rahatsız eden durumdan kurtulursun....
ve sende mutlu olursun...
utanıp gıtmeyerek boyle rahatsız oldugunuda yazmasın
bence bıran once doktora gıtmelısın

yanlış anlama sakın ama çok yüzleştirici birşey yazacağım...diyorsun ki ben bu durumumdan utanıyorum hem de doktora gitmeye utanıyorum....doktora gidince bir kere utanacaksın belki de sorun çözülecek, böylece sürekli utanmaktan kurtulacaksın...bir nokta daha sakın böyle bir durumdan utanma...sağlık sorunun varmış, tükürük bezlerin tembelmiş,konuşurken böyle bir durum oluşuyorsa senin utanmana gerek yok ki....Allah başka sağlık sorunu vermesin

günlük hayatını sarsacak bir olay bu bence...bi an önce doktora git yoksa insan ilişkilerin zarar görebilir.

Çok teşekkür ederim acaba ne doktoruna gitmem gerekiyor? biliyormusunuz? 2-3ay önce diş doktoruna gitmiştim. Ağzımı açtım adam tükürüğümden dişime zor ulaştı..O kadar rezil oldumki..Adam tükür diyor. Ben tükürüyorum ama neler çekiyorum. Tükürüğüm sünerek iniyor ve su olmasaydı benim tükürük lavaboya düşmek bilmiycekti. Yani öyle kötü bir durumki.. Konuşuyorsun ağzında hapishane demirleri gibi tükürük oluşuyor senağlama. Limonu ve limon tuzunu yersem bunlar anlık olarak tükürük bezlerini çalıştırırmış. Ama düzenli kullanmakta mümkün olmuyor. Zaten etkisi hemen geçiyor.:a015:

Daha doğrusu dişçim tükür dediğinde suyla tükürmeye çalıştığımda bile sündü. Yani su bile fayda etmedi.Düşünün artık... Herzaman o kadar sert tükürüğüm olmuyor ama yinede rahatsızım

nie çekiniosnkii dr gtmktemillet neler neler için gidio..senin sağlığındn dahamı önmeliii...

İnanırmısın ben hala sorununu anlayamadım, konuşurken tükrüklümü konuşuyorsun?
Tükürdüğümüz zaman bizimde tükrüğümüz süner, ki bu hayatını olumsuz etkilemez, sonuçta insanların yanında tükürmüyoruz ki?
Sorununu açık bir şekilde anlatırmısın canım?

Ben sanırım anladım yanlış anlamadıysam;.

Bazen denk geliyorum ben de..Nadiren de olsa..

Şöyle anlatayım yani konuşurken bazı insanların ağızları tükürük dolu oluyor, dişlerinin arasından çok net görüyorsunuz bunu..Bu da görüntü olarak hoş olmuyor tabii..

Bilmem anlatabildim mi? Sorun bu gibi geldi bana.........

Tedavisi mumkun ise, hiç dusunme, utanma derim ben.
Utanacak hiç bir durum yok.
Herkesin çesitli çesitli sorunlar var, Allah'tan ki doktorlarimiz var bizlere yol gostermek için
Uzme tatli canini
Ve en kisa zamanda doktora git, anlat derdini

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…