gelin makyajı ne renk olmalı?

bence pembe kesinlikle olmamalı hiç sevmiyorum resimlerde güzel çıkmıyor onun dışın da göz rengine göre yeşil veya lacivert olmalı koyu mavi de olur

Ben beyaz tenliyim. Nikah, Kına, Nişan ve Söz Makyajımı kendim yaptım :)

Gözlerime siyah kalem çektim. Üzerine açık tonda ve simli bir MAVı far kullandım.Gölgelendirmek içinde mavi-yeşil mat bir far kullandım. O kadar güzel durdu ki..
Kirpiklerimi çevirip, akmayan rimelle tane tane olacak şekilde rimelledim. Kaşlarımı tarayıp çok hafif spreyledim. Bozulmadı.

Yüzümü iyice nemlendirdim. Cildim kurudur.. Fondotenimi yine kremle karıştırıp öyle sürdüm.. Dudağımı azda olsa fondotenledim.Rujumu ve partatıcımı sürdüm.

Şeftali tonunda allık kullandım, öyle hoş durdu ki..

Yanlız bir hata yaptım, pudra kullanmadım. Çok büyük bir hataydı. Birde eyliner çekmediğime pişman oldum.Kalem bi süre sonra far ile karışıyo, belli olmuyo.. Makyajım çok hafif ve o kadar doğal olmuştu ki.. Gözlerim kahve, mavi farla öne çıktı..

Pudra sürmediğim için fondotenim kalmadı. eeee 300 kişi şalap şulap öpüyo.. Sarılıyo :)
Ne makyaj kaldı ne yüz.. Yemeğe gititğimizde sadece göz makyajım kalmıştı.. Benim makyaj tazelemek gibi bi şansım olmadı.. Sürekli etrafımda birileri..

Şimdi çok pişmanım kuaförde yaptırmadığıma sadece fondoten yüzünden..

Nişanımda ve kınamda da kendim yaptım. Onlar süperdi.. makyajımda hiç bozulmamıştı.
Orda göz makyajımı haki renklerinde yaptım. Göz kapağımın iç kısmına açık YEŞıL simlı bir far, gölgelendirmesine de haki yeşili simli far kullandım. Tüm tanıdıklarım bayılmıştı..

Söz makyajımda da gri simli bi elbise giymiştim. Abartı değildi, o sebepten abartılı yapmamıştım. O da güzel olmuştu..

O kadar çok makyaj yaptım ki, yüzümü benden iyi kimse bilemezdi...

Son düzenleme:
benim gozlerim kahverengi oldugu icin bana en çok yakisan rengi yapmistim..

Bence düğün makyajı profesyonel birileri tarafından yapılmalı.Hatta daha önceden provası yapılmalı diye düşünüyorum iyi bir kuaför bulup.Ucunda beğenmemek de var.Ki sonuçta en önemli gün...

52666071.jpg

Son düzenleme:
Gelin makyajının rengi elbette gelinin ten ,göz,saç rengi ile ilgilidir.O nedenle kesin bir şey yazmam mümkün değil,ama kesinlikle naturel olmaldır.Bazı gelinleri palyaço gibi yapıyorlar.Bir ton makyaj melzemesi sürülüyor yüzlerine,sıva yapar gibi.sempatiksalakcinni

şeftali yada bronz tonlarında hem sade hemde şık oluyor

bence kirli beyaz krem gibi bi gelinlikse açık kahve altın şeftali tonları
beyazsa gri tonları hoş olur

Gelin makyajı kesinlikle saç-ten-göz rengi ile uyumlu olmalı...ve kendinizi en rahat hissetiğiniz tonlarda olmalı...günlük hayatınızda mavi-pembe tonları kullanmıyorsanız düğün gününüzde de bu tonları tercih etmemelisiniz diye düşünüyorum...

Mesela ben sarışın-beyaz tenliyim, günlük hayatımda da ASLA pembe ve açık mavi renklerle göz makyajı yapmam ve düğünümde de yaptırmadım...günlük hayatta kahve tonlarını kullanırım göz makyajımda düğün günümde de o tonlarda yaptırmıştım bir makyöze...ruj ve allığım ise pembe tonlardaydı...

Çok güzel olmuştu makyajım ama yine de şimdiki aklım olsa kesinlikle MAC'te yaptırırdım; ürünlerini çok kaliteli buluyorum....

X