GELECEK KAYGISI...OKUL...

voyvoda

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2022
61
80
Merhaba . Derdim başımdan aşkın. Geleceğim adına çok endişeliyim ,bu sene sınav senem 12. sınıf olacağım ve ben hiçbir şey yapmadım. Orta okulda iyi kötü çalışırdım ,tembel bir insandım ama en azından teşekkür alıyordum. Sözelim iyiydi o kurtarıyordu beni . Sonra LGS den sonra anadolu lisesine kayıt oldum. 9. sınıfın 2. döneminde virus çıktı . Okul yüzü görmeyince saldım kendimi doğru düzgün kitap bile açmadım sonra 11. sınıf oldum .Bu sınıf da he hı diyesiye geçti, şimdi 12 oldum ne yapacağımı bilmiyorum. Sıkılıyorum çalışırken kendimi veremiyorum.Masanın başından kalktığım zaman hiç bir şey öğrenmemiş gibi hissediyorum .Boşuna çabalıyormuşum gibi geliyor . Konular yetişmeyecek zorlanacağım diyorum kendi kendime ama ona rağmen çalışmıyorum . EBOB EKOK gibi en kolay şeyleri bile unutmuşum.9. sınıfta gözüm kapalı çözüyordum. Önceden haftada 1 kitap bitirirdim şimdi o da yok. Çok üzülüyorum kendime ailemin tek çocuğu benim ve benden beklentileri var eziliyorum bunun altında.TM deyim ama sözelden gireceğim Gastronomi istiyorum ama bir türlü adım atamıyorum. Ne yapacağım bilmiyorum

dershane ve özel ders imkanınız varsa zorlayın derim ben.1 yıl dişinizi sıkmalısınız düzenli çalışarak.

Ya kıyamam. Sizin nesil çok haksızlığa uğruyor çok... Bir şeyler yapmak istiyorsun ama çıkış noktan ne olacak kestiremiyorsun. Yeni dönemle beraber kendine bir yol haritası çizmelisin. Okul açılıp sınıf ve ders düzeni oturunca rehberlik servisine git. Danışman hocan seni dinleyip seninle bir yol haritası çizecek. Ebeveynlerin anlayışlı seni anlayan insanlarsa onlarla mutlaka konuş. Neye ihtiyacın olduğunu mutlaka söyle, derdini anlat. Utanma korkma. Bazen insanlar kendilerini kaybolmuş hissedebilir. Tek başına debelenmektense el uzaktmak sorunların çözümü için çok daha faydalı olacaktır. Kursa gitme imkanın varsa git mutlaka. Online dersler ve uygulamalar var onlara da bakabilirsin.

Ya kıyamam. Sizin nesil çok haksızlığa uğruyor çok... Bir şeyler yapmak istiyorsun ama çıkış noktan ne olacak kestiremiyorsun. Yeni dönemle beraber kendine bir yol haritası çizmelisin. Okul açılıp sınıf ve ders düzeni oturunca rehberlik servisine git. Danışman hocan seni dinleyip seninle bir yol haritası çizecek. Ebeveynlerin anlayışlı seni anlayan insanlarsa onlarla mutlaka konuş. Neye ihtiyacın olduğunu mutlaka söyle, derdini anlat. Utanma korkma. Bazen insanlar kendilerini kaybolmuş hissedebilir. Tek başına debelenmektense el uzaktmak sorunların çözümü için çok daha faydalı olacaktır. Kursa gitme imkanın varsa git mutlaka. Online dersler ve uygulamalar var onlara da bakabilirsin.
Ailem anlayışlıdır . Üzerime düşerler . Okullar açılsın diye bakıyorum bende ilk işim rehberlik öğretmenine gitmek olacak. Kendimi kaybolmuş gibi hissediyorum. Bu sene kursa katılacağım falan allah kerim...

Ailem anlayışlıdır . Üzerime düşerler . Okullar açılsın diye bakıyorum bende ilk işim rehberlik öğretmenine gitmek olacak. Kendimi kaybolmuş gibi hissediyorum. Bu sene kursa katılacağım falan allah kerim...
Tabii ki önce rehberlik servisi, dyk'lar açılacak onlara da basvur. Öğretmen başvuruları bitti öğrencilerinki ne zaman başlıyor bilmiyorum onları takip et. Ders çalışmakta mi sikintin var yoksa konsantrasyon problemin mi var onu bulmalısın. Sonra gerekli kaynakları almak ve konu çalışma, bol soru çözme gerisi

Sana %100 başarı getirecek tek şeyi söylüyorum.
Gunde bir saatten fazla tablet/telefon/bilgisayar/tv kullanma.
Aynı odada bile olmasın.

Zaten geri kalan zamanda sıkıntıdan ders çalışır, yine başarılı olursun.
Merak etme, yaşıtlarının hepsi aynı yoldan geçti, aynı süreci yaşadı.
Seninle aynı yaşta kardeşim var.
Çok parlak bir öğrenci olduğunu söyleyemem. Ama bu sefer ciddiye aldığını görüyorum.
Ağustos’a kadar tatil yaptı, kendine başlangıç olarak o zamanı belirlemiş, o günden beri de düzenli çalışıyor.
Sonuçta başarılı olmasa bile, elinden geleni yaptığı için içi rahat olacak.
Güzel bir hedefin var, umarım başarılı olursun 🧡

Sana %100 başarı getirecek tek şeyi söylüyorum.
Gunde bir saatten fazla tablet/telefon/bilgisayar/tv kullanma.
Aynı odada bile olmasın.

Zaten geri kalan zamanda sıkıntıdan ders çalışır, yine başarılı olursun.
Merak etme, yaşıtlarının hepsi aynı yoldan geçti, aynı süreci yaşadı.
Seninle aynı yaşta kardeşim var.
Çok parlak bir öğrenci olduğunu söyleyemem. Ama bu sefer ciddiye aldığını görüyorum.
Ağustos’a kadar tatil yaptı, kendine başlangıç olarak o zamanı belirlemiş, o günden beri de düzenli çalışıyor.
Sonuçta başarılı olmasa bile, elinden geleni yaptığı için içi rahat olacak.
Güzel bir hedefin var, umarım başarılı olursun 🧡
Telefonum yok zaten aylardır, bozuldu işitme cihazında da aksaklık çıktı. Onlara da üzülüyorum ekonomik sıkıntıdan dolayı onları hep erteledik maalesef. İşitme cihazımın tamir edilmesi gerek en çok da ona üzülüyorum. Babamın bir türlü eli ermiyor. Arkadaşlarımla buluşamadım oysaki ne planlarımız vardı bulussak da dediğinden birşey anlamazdım . Cihazım olmadığı zaman kendimi çıplak gibi hissediyorum. of of

Aynı yollardan geçeli çok olmadı 5 sene oldu ama daha dün gibi. Ailemi yeni kaybetmiştim 12 ye geçtiğimde. Snavıma odaklanamadım başta ama zorundaydım. O psikolojiyle bile bir şekilde oturdum yapabildiğimiz en iyisini yapmaya uğraştım. İstanbul üniversitesine girdim. Reklamcılık okudum. Üniversite hayatını etkileyecek en büyük aşamalardan biri o yüzden ne yap et çalış bahaneler koyma önüne yoksa yazık olur hayatına. Ülkemizdeki belli başlı 10 üniversite dışında hepsi çöp çünkü. Ki bu dediğim 10 üniversitenin bile dünyada hükmü yok. Hedefi zerre düşürmeyeceksin. Gerekirse rehberlerden danışmanlık al ama toparlanıp odaklan

Telefonum yok zaten aylardır, bozuldu işitme cihazında da aksaklık çıktı. Onlara da üzülüyorum ekonomik sıkıntıdan dolayı onları hep erteledik maalesef. İşitme cihazımın tamir edilmesi gerek en çok da ona üzülüyorum. Babamın bir türlü eli ermiyor. Arkadaşlarımla buluşamadım oysaki ne planlarımız vardı bulussak da dediğinden birşey anlamazdım . Cihazım olmadığı zaman kendimi çıplak gibi hissediyorum. of of
İşitme cihazının masrafı ne kadar

Aynı yollardan geçeli çok olmadı 5 sene oldu ama daha dün gibi. Ailemi yeni kaybetmiştim 12 ye geçtiğimde. Snavıma odaklanamadım başta ama zorundaydım. O psikolojiyle bile bir şekilde oturdum yapabildiğimiz en iyisini yapmaya uğraştım. İstanbul üniversitesine girdim. Reklamcılık okudum. Üniversite hayatını etkileyecek en büyük aşamalardan biri o yüzden ne yap et çalış bahaneler koyma önüne yoksa yazık olur hayatına. Ülkemizdeki belli başlı 10 üniversite dışında hepsi çöp çünkü. Ki bu dediğim 10 üniversitenin bile dünyada hükmü yok. Hedefi zerre düşürmeyeceksin. Gerekirse rehberlerden danışmanlık al ama toparlanıp odaklan
geçmiş olsun ve teşekkür ederim yorum için :KK200:

X