Geçmişi Temiz Erkekle Evlenmek

Sevgilinizin/nişanlınızın/eşinizin geçmişi sizin kararlarınızı ne ölçüde etkiler?

• Çok etkiler. Geçmiş geleceğin aynasıdır.

• Hiç etkilemez. Geçmiş geçmişte kalmıştır.

• Geçmişte yaşadığı ilişkilerin seviye durumlarına göre etkiler.

Oylama sonuçları oy kullanıldıktan sonra görülebilir.

serife05

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2013
169
307
Merhaba kızlar. Benim 23 yaşında erkek kardeşim var. Yaklaşık bir senelik ilişkilerinin ardından kız arkadaşıyla geçen ay nişanlandılar. Erkek kardeşim çok efendi ahlaklı kimsenin kalbini kırmayan çevresinde değer gören ancak içine kapanık aşırı çekingen birisi. Karşısına nişanlısı çıkana kadarda yani 22 yaşına kadar sevgilisi olmadı. Dün nişanlısı akşam yemek yedikten sonra bana çay içerken pat diye "Abla oğuzla iyi anlaşıyoruz ama kafama bir şey takıldı oğuzun şimdiye kadar hiç çıktığı bile olmamış ben hiçbir erkeğin evlenmeden önce bırak sevgilisinin olmamasını ilişkiye girmemiş olmasına bile ihtimal vermem acaba bana yalan mı söylüyor" dedi. Tabi ben bi yandan hayretle bi yandan da sinirle cevap verdim. " Canım benim hayır tanımadığım biri olsa boş yere savunmam ama nihayetinde yarı annelik yaptığım kardeşimi benden iyi kimse bilemez bak işte ne mutlu sana evleneceğin erkeğin ilki sen olcaksın" dedim. Ama bana da inanmadı. " Amaan abla boş konuşuyosun erkek milleti değil mi bunlar" dedi. Şimdi sizlere sormak istediğim şu. Biz kadınlar aslında kendi hemcinslerimizin kalıplaşmış düşüncelerinden de çok çekiyoruz. Resmen erkeklerin eline koz veriyoruz. Ne demek erkektir yapar normaldir. Erkekler evlenmeden önce her haltı yiyebilir çünkü onlar erkektir. Ama bir kız bir hata yapsın adı çıkar dokuza inmez olur sekize. Anlam veremiyorum ya bu iş bu kadar basit mi? Genel olarak kadınlar kendini nasıl evlenmeye saklıyorsa erkeklerde saklamalı diye düşünüyorum. Geçmiş geçmişte kalmıştır sözüne tamamıyla katılmıyorum. Çünkü geçmiş var, geçmiş var. Afedersiniz genelevlerden eskortlardan pavyonlardan çıkmayıp rezil rüsva hayat yaşayan erkeğinki de geçmiş. Seviyeli ilişkileri olmuş kimsenin ahını almamış erkeklerinki de geçmiş. Lafa gelince erkektir yapar deriz. Sonrada gelip buralarda konu açıp "Yok eşimin/nişanlımın geçmişinde ilişkiye girdiği kızı gördüm, yok en yakınıyla şunu yapmış bunu etmiş moralim bozuldu " diye dert yanarız. Siz ne düşünüyorsunuz?

Erkektir yapar diyen kim ki? Ben demem mesela. Geçmiş konusunda da şunu söyleyebilirim, geçmişinde genelevlerden çıkmayan erkekte problemin geçmiş değil “karakter” olduğunu düşünüyorum karakteri bozuk oldığu için istemiyoruz aslında mesele geçmiş değil. Mesela karısını aldatarak boşanan erkeğin geçmişi midir problem? Karakteri bence.

Öncelikle gelin kızımız acayip patavatsız! bir ablaya gelip nasıl böyle konuşabiliyor?

Konuya gelecek olur isek bu bahsettiği şeyleri kendi yaşadığı için normal olanın bu olduğuna kendi inandırdığından, kardeşinin yaşamamış olması onu düşündürmüş gibime geldi benim.

Merhaba kızlar. Benim 23 yaşında erkek kardeşim var. Yaklaşık bir senelik ilişkilerinin ardından kız arkadaşıyla geçen ay nişanlandılar. Erkek kardeşim çok efendi ahlaklı kimsenin kalbini kırmayan çevresinde değer gören ancak içine kapanık aşırı çekingen birisi. Karşısına nişanlısı çıkana kadarda yani 22 yaşına kadar sevgilisi olmadı. Dün nişanlısı akşam yemek yedikten sonra bana çay içerken pat diye "Abla oğuzla iyi anlaşıyoruz ama kafama bir şey takıldı oğuzun şimdiye kadar hiç çıktığı bile olmamış ben hiçbir erkeğin evlenmeden önce bırak sevgilisinin olmamasını ilişkiye girmemiş olmasına bile ihtimal vermem acaba bana yalan mı söylüyor" dedi. Tabi ben bi yandan hayretle bi yandan da sinirle cevap verdim. " Canım benim hayır tanımadığım biri olsa boş yere savunmam ama nihayetinde yarı annelik yaptığım kardeşimi benden iyi kimse bilemez bak işte ne mutlu sana evleneceğin erkeğin ilki sen olcaksın" dedim. Ama bana da inanmadı. " Amaan abla boş konuşuyosun erkek milleti değil mi bunlar" dedi. Şimdi sizlere sormak istediğim şu. Biz kadınlar aslında kendi hemcinslerimizin kalıplaşmış düşüncelerinden de çok çekiyoruz. Resmen erkeklerin eline koz veriyoruz. Ne demek erkektir yapar normaldir. Erkekler evlenmeden önce her haltı yiyebilir çünkü onlar erkektir. Ama bir kız bir hata yapsın adı çıkar dokuza inmez olur sekize. Anlam veremiyorum ya bu iş bu kadar basit mi? Genel olarak kadınlar kendini nasıl evlenmeye saklıyorsa erkeklerde saklamalı diye düşünüyorum. Geçmiş geçmişte kalmıştır sözüne tamamıyla katılmıyorum. Çünkü geçmiş var, geçmiş var. Afedersiniz genelevlerden eskortlardan pavyonlardan çıkmayıp rezil rüsva hayat yaşayan erkeğinki de geçmiş. Seviyeli ilişkileri olmuş kimsenin ahını almamış erkeklerinki de geçmiş. Lafa gelince erkektir yapar deriz. Sonrada gelip buralarda konu açıp "Yok eşimin/nişanlımın geçmişinde ilişkiye girdiği kızı gördüm, yok en yakınıyla şunu yapmış bunu etmiş moralim bozuldu " diye dert yanarız. Siz ne düşünüyorsunuz?
Kesinlikle katılıyorum . Maalesef toplumumuzdaki bu düşünce yapısıyla resmen fuhşa destek oluyoruz. Ne demek erkektir yapar. O zaman bizlerde istediğimizi yapıp eline kız eli değmemiş erkek bulup evlenelim. Var mı böyle dünya

Hey Allahım sevgilimin ablasıyla böyle bir konuşma yaptığımı düşünemiyorum :KK64:
Kız gerçekten patavatsız.
Güvenmiyor, inanmıyor madem kardeşinize niye birlikte?
"Bana yalan söylüyor, kesin birliktelik yaşamıştır ama ben inanmamaya da devam edeyim, ilişkimi de sürdüreyim" kafası neyin kafası anlayabilmiş değilim.

Nişanlısını tam tanınıyor muymuş ? Da böyle düşünüyor .
Çok önemsiyorsa o zaman kendine uygun OLdupunu düşündüğü biriyle evlensin .
Çok garip bir soru sormuş .

Ayrıca esimin benden öyle ilikileri Olmasını doğal karşılarım ama her haltı yemiş onu bunu aldatmış yarı yolda bırakmış biriyle de olmam.

Sonuna kadar hemfikirim
Yalnız gelininiz bana tuhaf geldi, hangi cüretle nişanlısının cinsel hayatını ablası ile konuşabiliyor

Evet var böyle modeller. Tüm erkeklerin muhakkak ilişkiye girmiş olduğunu düşünüyorlar. Birçok genellemeler gibi bu da saçma. Bu ülkede 30 40 yaşına kadar kadınla bırak ilişkiyi konuşmamış birçok adam bile var.

Kız cahilmiş baya.

İnsanlar geçmişe önem vermeyebilir, ama ben gayet de veriyorum.

Evet herkes hata yapabilir, sadece ilişki anlamında konuşmuyorum aslında, herkesin hayatında pişman olduğu kararlar aldığı bazı dönemler vardır. Ama tutum benim için önemlidir. O yüzden ben geçmişimi eşimden asla gizlemedim, onunkini de önemsedim. Beklentiler uyduğu için de bu konularda sorun yaşamadık hiç.

Öncelikle gelin kızımız acayip patavatsız! bir ablaya gelip nasıl böyle konuşabiliyor?

Konuya gelecek olur isek bu bahsettiği şeyleri kendi yaşadığı için normal olanın bu olduğuna kendi inandırdığından, kardeşinin yaşamamış olması onu düşündürmüş gibime geldi benim.
Yok gelinimiz de 21 yaşında ve ilk sevgilisi kardeşim olmuş. Tahminimce milletin genel gazına gelerek söyledi bunları

Neden olmasın?
Gelin adayı dan dun konuşmuş,insan utanır o kadar detaydan.

Ben eşimi tanıdığımda 23 yaşındaydı.
İlişkisi olmuş ama cinsellik yaşamamış bir erkekti.
Üniversite ortamı,pek çok ortam..
Ama cinsellik yok.
İnandım evet,eminim.

Bu arada çok yaşlı değiliz haa,30 yaşındayız :)

Erkektir yapar,kız yapamaz,adı çıkar vs vs basmakalıp cümleleri savunmadım asla.
Bana,inancıma yaşam tarzıma göre evlilik öncesi ilişki zaten uygun değil.
Ha ben sevgili oldum eşimle,eli elime değmedi diyemem.
Ama ilişki yaşamış,birçok kişiyle beraber olmuş biri ile yapamazdım.
Direkt elerdim.
Geçmiş bir yere kadar sorun değil ama tamamen de önemsiz değildir.
İnsanın nerden geldiği,ne yollardan geçtiği bir nebze önem taşır.
Bugun karakterimiz geçmişte şekillendi.
Önemi olsun bir zahmet.

Neden olmasın?
Gelin adayı dan dun konuşmuş,insan utanır o kadar detaydan.

Ben eşimi tanıdığımda 23 yaşındaydı.
İlişkisi olmuş ama cinsellik yaşamamış bir erkekti.
Üniversite ortamı,pek çok ortam..
Ama cinsellik yok.
İnandım evet,eminim.

Bu arada çok yaşlı değiliz haa,30 yaşındayız :)

Erkektir yapar,kız yapamaz,adı çıkar vs vs basmakalıp cümleleri savunmadım asla.
Bana,inancıma yaşam tarzıma göre evlilik öncesi ilişki zaten uygun değil.
Ha ben sevgili oldum eşimle,eli elime değmedi diyemem.
Ama ilişki yaşamış,birçok kişiyle beraber olmuş biri ile yapamazdım.
Direkt elerdim.
Geçmiş bir yere kadar sorun değil ama tamamen de önemsiz değildir.
İnsanın nerden geldiği,ne yollardan geçtiği bir nebze önem taşır.
Bugun karakterimiz geçmişte şekillendi.
Önemi olsun bir zahmet.
Sizi ayakta alkışlıyorum. Çok isabetli yorum yapmışsınız

Benim eşimin de ilk beraber olduğu kişi benim. Neden olmasın ki.
Bir de hayat kadınlarıyla tek gecelik ilişki yaşaması yahut uzun süreli bir kız arkadaşıyla ilişki yaşaması arasında çok fark var. Esim benden önce evlilik yapmış olsa, hatta çocuğu olsa ben yine onunla evlenirdim. Ama geçmişinde tek gecelik ilişkileri olan erkeklerden uzak dururum, onlara güvenmem.

İlişki yaşadı yahut yaşamadı diye sorgulaması, yahut yaşadığı ilişkinin boyutunu merak etmesi değil bu arada gelin namzedinde eleştirdiğim. Bunu sizinle konuşması ve konuşmasındaki üslubu.

Nasıl bir basitlik?

Böylesi bir üslubu yarın çocuklarımda görmek istemezdim ben şahsen erkek olsam.

Benim de bir geçmişim vardı, eşimin de vardı. Hiçbir gün bu konuda ne birbirimize ne de başkalarına yüzgöz olmadık.

Erkektir yapar demekle geçmişi beni ilgilendirmez demek aynı şey değil yalnız. Siz olayı yanlış anlamışsınız.
Doğru aynı şey olmadığını bende biliyorum lakin toplumdaki genel kanaat bu yönde maalesef

erkek arkadaşımın geçmişi beni ilgilendirmez. ha 10 kişi ile sevgili olup 10unu da aldattıysa bi höh derim ama sevgili olmuş, ayrılmış vs takmam. ama 23 yaşında bi erkeğin hiç sevgilisi olmaması bi eksiklik olmasa da bana göre tecrübesizliktir. sıkıntı çıkarır. ben tecrübeli biri iken karşımdakinin tecrübesiz olmasını istemezdim.
23 yaş da nişanlanmak için erken bi yaş.

X