Geciken regl ve düşük bhcg konusunda fikirlerinizi almak istiyorum

odra

Guru
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2014
112
160
Merhabalar hanımlar,
2 yıldır ilk kez reglim 1 hafta gecikti. Sat 1 agustos ve 28-29 gunde bir regl olurum. 24 ağustosta eşimle korunmadan birlikte olduk. 30 agustosta regl olacağımı düşündüm çünkü ağrı sancı göğüslerde büyüme hepsi vardı 2 3 gun öncesinden. Fakat gecikince 3 eylülde ağrılar yüzünden hastaneye gittim. ultrasonda birsey yok dedi dr rahim kalınlığı 6mm dediğini duydum bhcg baktılar 2 çıktı 5in alti negatif zaten. adet söktürücü vereyim dedi bende hamile değilsem zaten yakinda kanamam olur diye istemedim. Bugun hala regl olmadım belimde ve kasıklarımda ağrılar var enfeksiyon kapmış olduğumu düşündüm o da temiz. Beni muallakta birakan sey ise ilk gebeligimde idrar testinde vs hamile olduğum hiç çıkmadı. 2 hafta sonra kanda ögrendik hatta 170 gibi bir değerdi. Bir yanım git kan testini tekrarla diyor diğer yanım zaten hamile olsan gecikmenin 3.gunu cikardi diyor ama 2 çıkması biraz garip geldi genelde 0 veya 0.013 gibi değerler cıkar diyordum. Benim gibi hormonları kendisiyle oynayanların yorumlarını istiyorum :)

Son düzenleme:
benim olmuştu.adetim gecikmişti sağlık ocagında tahlil yaptırmıştım.çıkmamıştı.bir hafta bekleyip doktora oyle gideyim dedim bir hafta sonra doktora gidip söktürücü yazdıracaktım .hadi tahlil yaptıralım nolur nolmaz dedik ve sonuç pozitifti.sanırım geç döllenmeydi yada sağlık ocagının tahlilinde sıkıntı vardı bilemiyorum.

Benim ilk gebeligimde gec döllenmeydi aslında doğru söylüyorsun o ihtimalde var. Uzun zamandır gecikince regl insan tedirgin oluyor 3 5 gün daha bekleyip ben yine bi doktora gideyim inş dediğin gib olur :)

Benim 25 ağustosta regl olmam gerekiyordu. O günün 3-4 gün öncesinde lekelendim. Tam adetim başlayacak derken lekeler kesildi. Ve o tarihten beri adet olmadım. Şu güne kadar üç kez idrar testi yaptım ve negatif. Gitmedim doktora. Kan da vermedim. Bir sonraki reglimi bekliyorum sabırla.

Benim 25 ağustosta regl olmam gerekiyordu. O günün 3-4 gün öncesinde lekelendim. Tam adetim başlayacak derken lekeler kesildi. Ve o tarihten beri adet olmadım. Şu güne kadar üç kez idrar testi yaptım ve negatif. Gitmedim doktora. Kan da vermedim. Bir sonraki reglimi bekliyorum sabırla.
Erken döllenmeymiş, geç döllenmeymiş, yumurtlama günüymüş... artık bunları düşünmüyorum bu ay. Boşverdim. Nasipse olur, elden bisey gelmiyor.

Merhabalar hanımlar,
2 yıldır ilk kez reglim 1 hafta gecikti. Sat 1 agustos ve 28-29 gunde bir regl olurum. 24 ağustosta eşimle korunmadan birlikte olduk. 30 agustosta regl olacağımı düşündüm çünkü ağrı sancı göğüslerde büyüme hepsi vardı 2 3 gun öncesinden. Fakat gecikince 3 eylülde ağrılar yüzünden hastaneye gittim. ultrasonda birsey yok dedi dr rahim kalınlığı 6mm dediğini duydum bhcg baktılar 2 çıktı 5in alti negatif zaten. adet söktürücü vereyim dedi bende hamile değilsem zaten yakinda kanamam olur diye istemedim. Bugun hala regl olmadım belimde ve kasıklarımda ağrılar var enfeksiyon kapmış olduğumu düşündüm o da temiz. Beni muallakta birakan sey ise ilk gebeligimde idrar testinde vs hamile olduğum hiç çıkmadı. 2 hafta sonra kanda ögrendik hatta 170 gibi bir değerdi. Bir yanım git kan testini tekrarla diyor diğer yanım zaten hamile olsan gecikmenin 3.gunu cikardi diyor ama 2 çıkması biraz garip geldi genelde 0 veya 0.013 gibi değerler cıkar diyordum. Benim gibi hormonları kendisiyle oynayanların yorumlarını istiyorum :)
Ee neymiş :)) sonuçlandı mi

Adet olmana yakın hamile kalmış olman bana biraz imkansız gibi geliyor hadi kaldin diyelim en az 3 haftalık olması gerekir ki net bi sonuç çıksın. Bi kaç gün bekleyip testi tekrarlayabilirsin ama bence hamile değilsin. Psikolojik olarak bazende mevsimsel olarak adet gecikebiliyor korunmasız ilişkin olduğu içinde sen ona yormuş olabilirsin. Istiyorsan olur inşallah diyelim

hormonlarınız normalse adet söktürücü tarlusol kullanın. Tarlusoldan sonra gebe kalan çok insan var. İnsan önce adet söktürücü diye korkuyor ancak araştırdıkça korkulacak bişi olmadığını göreceksiniz.

X